vajaks abi natukene!!

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
rauno
Postitusi: 4
Liitunud: E Nov 05, 2007 7:38 pm

vajaks abi natukene!!

Postitus Postitas rauno »

Tahaks endale karmikarvalist foxterjerit,keegi oskab öelda palju umbes hind on ja mis sellega kaasneb?(kiip jms.)väga kallist koera ka soedada ei saa kuna käin koolis alles. :shock:
keegi oskaks siis soovitada mingit muud jahikoera,kes oleks aktiivne, (väiksemat) kuna elan korteris(on võimalus iga päev metsas käia,metsad elukoha kõrval kohe) ,pole mõtet suuremat koera võtta(see oleks looma piinamine) :(



Tänud :)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minule on karmikarvalised jahikoerad samuti väga meeltmööda. Samas ei julgeks küll väita, et väike, aga aktiivne (nagu Rauno soovis) koer oleks korteris elades tingimata vähem "piinatud" kui suuremakasvuline. See selleks, loomulikult on (eriti saarte) linnukoera korteris pidamine ikkagi oluliselt julmem nt kääbustaksi korteris pidamisest.

Siiski soovitaks (jahi)koera võtmisel kõigepealt idee VÄGA põhjalikult läbi mõelda ja perega kooskõlastada, tutvuda võimalikult paljude erinevate allikatega, mis käsitlevad kutsikate võtmist, kasvatamist, õpetamist jms. See võib kõlada küll ühe järjekordse tüütu nämmutamisena, ent koer võetakse siiski ligikaudu kümnekonnaks aastaks (kui mitte rohkemaks) ja pigem karta kui kahetseda. Arvestada tuleb kindlasti, et olgugi metsad kohe kodu lähedal, ei ole ka jahikoeral väga suurel osast aastast metsa niisama asja (lõastamata) ning isegi kui jahihooaeg käib, ei tohi mittejahimees oma koera seal vabalt jooksutada.

Kui aga huvi koeranduse vastu ja justnimelt jahikoera pidamise vastu siiski säilib, siis soovitaks järgmist: pidada silma peal erinevatel foorumitel, kasvõi näiteks sellel siin. Jahifoorumi kasutajad on korraldanud juba mitmeid-mitmeid ühisüritusi (antud kontekstis peamiselt jahte) ning nendel on olnud võimalik näha ka erinevaid jahikoeri oma igapäevases tööelus. Tasuks kaaluda neil üritustel osalemist ning siis on võimalik oma koerahuvile nii kinnitust saada kui ka ehk koeratõu valikut paremini teha. Lisaks soovitaks käia vaatamas koeranäitusi ja ehk isegi töökatseid.

BM
Kasutaja avatar
rauno
Postitusi: 4
Liitunud: E Nov 05, 2007 7:38 pm

Postitus Postitas rauno »

Ega ma seal metsas niisama ka ei käi,ma käin ikka vaatamas kas loomad liiguvad jne.Käin jahil ka ikka :D Huvi karmikarvalise foksterjeri vastu tuli sellest ,et meie seksioonis on ka karmikarvalisi foksterjereid.On väga aktiivsed ja sõbralikud.Aga ei tea nende hindatest midagi aga kardan ,et odavad ei saa olema need.Siis tahaks midagi karmikarvalise foksterjeri sarnast koera mis ei maksaks palju 8) Tahaks väga endale karmikarvalist foksterjerit.See ei ole mul esimene koer ennem oli ka mul mingi terjeri segu krants.Ega ei kahetseks küll isegi väga tahaks koera.

:!:
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Kas on siis kõige õigem niisugust aktivisti nagu foks korterisse võtta. Hinnad algavad ca 7500-8000 .
Kasutaja avatar
rauno
Postitusi: 4
Liitunud: E Nov 05, 2007 7:38 pm

Postitus Postitas rauno »

Ega jah ...rahad ka ei võimaldaks foksi :(
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

Kas on siis kõige õigem niisugust aktivisti nagu foks korterisse võtta.

Meie peres juba teine foks kes elab korteris. Siiamaani suhteliselt hästi hakkama saanud. Kui jahipäeva pole, siis enamuse päevast möödub magades. Päeval magab tavaliselt autos või jookseb isa töö juures ringi ning õhtul magab kodus.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

rähn kirjutas:
Kas on siis kõige õigem niisugust aktivisti nagu foks korterisse võtta.

Meie peres juba teine foks kes elab korteris. Siiamaani suhteliselt hästi hakkama saanud. Kui jahipäeva pole, siis enamuse päevast möödub magades. Päeval magab tavaliselt autos või jookseb isa töö juures ringi ning õhtul magab kodus.


Muidugi saab hakkama, aga siiski nõuab aktiivset tegelemist ja rohket metsaskäimist! Kui muidugi vaid perelemmikuks soetatud pole. Ja kuna rauno kooliga seotud on siis tean väga hästi, et metsa nii palju kooli kõrvalt ei jõua kui tahaks ja kui kedagi teist kes koeraga tegeleks kah kõval pole.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Minu arvamus oleks siiski et kui huvi ja tõsine soov juba olemas, võta muidugi, ka tööinimesel on aega vaid nädalavahetusel koera metsa viia nii et see et sa koolis käid küll probleem ei tohiks olla. Ilma paberiteta on kindlasti võimalik ka odavamalt saada koer. Mul Taks maksis ilma paberiteta 1800 nii et jõudu otsimisel ja kui kutsikas leitud siis tere tulemast koeraomanike sekka :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

jahinaine kirjutas:Minu arvamus oleks siiski et kui huvi ja tõsine soov juba olemas, võta muidugi, ka tööinimesel on aega vaid nädalavahetusel koera metsa viia nii et see et sa koolis käid küll probleem ei tohiks olla. Ilma paberiteta on kindlasti võimalik ka odavamalt saada koer. Mul Taks maksis ilma paberiteta 1800 nii et jõudu otsimisel ja kui kutsikas leitud siis tere tulemast koeraomanike sekka :)

Jah, tööinimese päevad veel pikemad kui koolilapse päevad.
Aga ilma paberiteta koeraga sa jahil käia ei tohi
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:
jahinaine kirjutas:Minu arvamus oleks siiski et kui huvi ja tõsine soov juba olemas, võta muidugi, ka tööinimesel on aega vaid nädalavahetusel koera metsa viia nii et see et sa koolis käid küll probleem ei tohiks olla. Ilma paberiteta on kindlasti võimalik ka odavamalt saada koer. Mul Taks maksis ilma paberiteta 1800 nii et jõudu otsimisel ja kui kutsikas leitud siis tere tulemast koeraomanike sekka :)

Jah, tööinimese päevad veel pikemad kui koolilapse päevad.
Aga ilma paberiteta koeraga sa jahil käia ei tohi



Tööinimesel siiski aega ka peale tööd koeraga kuhugi liikuda! Aga jah, paberiteta koera ära küll osta!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Lisaks, kui pole raha, et koera eest mingi 5 k välja käia, siis teadmiseks - edasised kulud on suuremad ning pidevad. Hea küll korraga tuleb sellised suuremaid väljaminekuid vähem ette (kui läheb halvasti ja mõni arstivisiit nii kalliks läheb), aga korralised vaktsineerimised, hooldus, toit, ära söödud kodutehnika ja mööbel, jalatsid vms. Lisaks on veel igasuguseid vahvaid väljaminekuid, mida nagu prognoosida ei oskaks. Arvesta sellega ka. Mudugi, kui on lood sellised, et vanematel tingimus - koer osta ise, käi suvel tööl jne, ja muus osas ikka aidatakse rahalisest poolest, siis pole hullu, aga muidu arvesta iga aasta nii 3000 minimaalselt lisakulusid (kodutoit teevad asja muidugi odavamaks, aga...). Ning arvesta sellega ikka ka, et minngi hetk on vaja kiiresti arsti visiidile minna ja siis küsitakse äkki nt 1000 krooni.

Julgustuseks, hea tahtmise korral on siiski kõik võimalik, alati on odavalt läbi saadud, ja tihtilugu pris hästi veel.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

rauno kirjutas:Ega jah ...rahad ka ei võimaldaks foksi :(


Tõukoeri müüakse ka järelmaksuga (nagu külmkappe vms).
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Korterisse võiba foksi lahedasti võtt, selle kodus-jahil rütmiga herjub ta kiiresti.
Hommikul käime õues umbes kl.9.00, päeval kodus magab, tütar tuleb koolist 14-15.00 ja siis saab õue tiiru, kui ise õhtul tulen käin vähe pikemalt.
Kui on kõhu täis söönud siis tahab mürada ja möllata. Koolitus on nats vaja, just teiste koertega suhtlemisel, foks tunneb ennast nagu rotveiler, ükski koer ei ole liiga suur, et kallale minna :D
Mul endal siledakarvaline foks, hinnaklass 7000-8000.- krooni, oleneb põlvnemisest ja hinnetest näitusel.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Sul,Sakslane on sile foks aga mees tahab karmikarvalist ja sellega on vaeva suts rohkem.Karmikarvalist peab aastas kaks korda trimmima(so.karva kitkuma),muidu muutub ta väljanägemine koledaks ja ka koeral endal on sant olla.Mul on olnud kaks karmikarvalist foksterjerit ja ütlen,et väga kihvtid koerad.Ma ei usu,et hind 7-8 tuhat on.Arvan,et ennemini sinna 3-4 tuhande kanti.Kui muidugi ostad mõne hirmsa näituselkäija järeltulija,siis võib-olla küll.Oma saksa jahiterjeri ostuga arvestasin ka ca 6000-ga(tänu kuuldud juttudele),maksin aga 3500.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jah see hinnapoliitika erinev-olen näinud isegi 10 000.- hinnaga kutsikaid. Aga siin müüdavad on 99,9% padjakoerad-vähemalt mulje on selline jäänud. Foksil aga jahikirg sees kõva-eriti naabrikassidele :lol: Endal olnud 2-est karmikarvalisest foksist see veel hästi meeles. Aga selle trimmimisega - käib korra õues ja leiab nn. kuivanud takjapõõsa- pead kohe trimmima, et karva puhtaks saaks. Samas kui näitusel temaga käia ei taha, siis saab tõesti nn. 2 korda aastas trimmimisega hakkama. Minu arvates on foksi nn. allutamine hoopistükis see asjaolu, milline peavalu valmistab. Just see isepäisus-toas teeb kõike-õues kus vaba voli, siis käitub nagu heaks arvab. Ja teiste koertega kaklema kipub tõesti väga usinalt. Metsas muidugi kui ennast tühjaks jookseb, siis kuulab ka sõna paremini. Mina teda esimeseks koeraks ei julge soovitada kuid endale on väga sümpaatne- naine aga enam foksi ei taha (viimane jäi kodu ees 7 aastasena auto alla ja naisest ei teinud kodus muidu välja kui viimane talle vorsti pakkus).
ikka lõbusalt
Vasta