eesti hagijas suuruluki jahil

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

eesti hagijas suuruluki jahil

Postitus Postitas aimboy »

olen noorem jahimees ja tean et eesti hagijat ei või küll sea ja põdrajahil kasutada aga kas eesti hagijas hakkab põtra ja siga ajama kui väiksena talle nimetatud metsloomade liha anda ja jälge taga ajada?või ei võta nad õppust suurulukite jahist?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: eesti hagjias suurhuluki jahil

Postitus Postitas Eraser »

aimboy kirjutas:olen noorem jahimees ja tean et eesti hagijat ei või küll sea ja põdrajahil kasutada aga kas eesti hagjas hakkab põtra ja siga ajama kui väiksena talle nimetatud metsloomade liha anda ja jälge taga ajada?või ei võta nad õppust suur hulukite jahist?



Võtavad küll aga mis seal vahet, ei tohi ju!
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

Postitus Postitas aimboy »

aga miks võib vene hagijaga suurhuluki jahti pidada siis ?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

aimboy kirjutas:aga miks võib vene hagijaga suurhuluki jahti pidada siis ?


Kust seda lugesid?
http://beta.album.ee/antilaht
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kindlasti mõni vanem jahimees ütles nii
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

aimboy kirjutas:aga miks võib vene hagijaga suurhuluki jahti pidada siis ?



Minuteada ei tohi ka temaga suurulukile jahti teha! Ja seda seepärast, et säilitada nende juures standardid mida aretusel välja toodi, jänese rebase jms ajamine...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ilvest ikka võib.Hunti kah.
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

Postitus Postitas aimboy »

vene hagijast rääkisin küll vanema jahimehega.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Nagu sa tähele panid,siis ilves ja hunt kah suurulukid.Võid vabalt ka eesti hagijat kasutada.
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

Postitus Postitas aimboy »

aga kui on suure huluki jaht ja luba on nii seale kui ka ilvesele ja mu eesti hagijas võttis metsas ilvese jälje asemel sea raja endale ette ja juhuslikult peaks inspektor või keegi tulema? koera paberid on korras
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

See pole vabandus.Hagijaga sa seale,põdrale,hirvele ja karule ajujahti pidada ei tohi.Aga eks hagija omanikud oskavad sulle paremini nõu anda kuidas sellisest veast lahti saab.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kui seajaht plaanis,siis jäta hagijas ilusti koju.Minu oma(e-hagijas) ajab nii ilvest kui siga ja korralikult häälega(värskel jäljel).On ilvese käest ka ninapidi käpaga saanud aga ei karda ajada,kuigi nüüd hoiab kaugemale,ei jookse ilvesele enam väga ligi.Põdrale pole proovinud.
Rääkitakse,et keelatud olevat hagijaga suurulukijaht sellepärast,et nemad(hagijad) hajukoerad ja löövad ulukile sellise hoo sisse,et püssikuul ei jõua loomale jooksupealt enam järgi,ning "härrad" lasevad siis mööda.Aint salakütil pidi selline püss olema,mis ka hagijaga aetavale loomale külge laseb ja salaküttimine on meil seadusega keelatud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to jorr: su mõtteviis meeldib mulle jätkuvalt :)

teemast: kas on keegi targem ja oskab põhjendada miks on seadusejärgselt on sea ja põdrajaht hagijaga keelatud?
kärbes kirbule!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

mina igatahes ei oska sellele seletust leida miks keelatud,
kui laika hakkab looma haukuma siis on ta teatavasti loomaga kontaktis,
kui hagijas saab värske põdrajälje siis on ju teatavasti kohe kila lahti,seega on loomal rohkesti aega tiirutada või otsida rahulikult väljapääsu,seega ma ei näe põhjust miks jaht hagijaga suurulukile keelatud on!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Sarvik kirjutas:to jorr: su mõtteviis meeldib mulle jätkuvalt :)

teemast: kas on keegi targem ja oskab põhjendada miks on seadusejärgselt on sea ja põdrajaht hagijaga keelatud?



Kuna tahetakse hoida standardit mille jaoks hagijas aretatud on, jänes, rebane ja muud väiksemad elukad!
Vasta