eesti hagijas suuruluki jahil

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Küsimus Sarvikule.Korraliku väljaõppe saanud laika,eriti karjala karukoer, pikalt üle kütiliini ei aja.Millal hagijas ajamise lõpetab?Äkki võtab "valka"ette,mis tal sest põdrast! Seajahiks hagijas hoopis kõlbmatu.Minu arvates ainus hagijale sobiv suuruluk on ilves.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

22LR kirjutas:...Korraliku väljaõppe saanud laika,eriti karjala karukoer, pikalt üle kütiliini ei aja....

ja ongi jaht läbi, eriti kui seal just parajasti meest ka ees polnud. Hea laika on visa ja ajab, võetakse ette ja uuesti ette ja lõpuks saab naabrite maad ka läbi ajada haavatud jälitades ...
no ma ei tea, kuidas koerale sellist väljaõpet anda, et jäta ajamine maha...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

Hehehe tahaks teada palju eestis selliseid laikasid on kes üle kütiliini minnes ajamise lõpetavad:D:D?
ja miks on hagijas seajahiks päris kõlbmatu????????
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Silverx kirjutas:Hehehe tahaks teada palju eestis selliseid laikasid on kes üle kütiliini minnes ajamise lõpetavad:D:D?
ja miks on hagijas seajahiks päris kõlbmatu????????


Kõlbmatu pole aga jätkem koerad nende loomade juurde kelle ajamiseks nad aretatud on!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ja olemegi ringiga tagasi alguses: kas enne oli norm või oli tegelikkus.

BM
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

aga tuleb välja et kunagi olid peamiselt vaid hagijad suuruluki jahiks kasutatavad,niiet miks siis nüüd ka mitte
laikameeste ees vabandust,avaldan vaid oma arvamust
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Pole nagu muud põhjust jah kuulnud kui et seadus ütleb nii... Inimlikust seisukohast saan aru et laika ja norrakate omanikele ei meeldiks kui konkurents tekiks. Samas, mulle omale ei meeldi ka et minu võimalusi ilma mingit normaalset põhjendust toomata piiratakse. Sama lugu nagu kevadise nepijahiga, ei tohi, aga miks ? Keegi ei tea :)
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Eraser kirjutas:
Silverx kirjutas:Hehehe tahaks teada palju eestis selliseid laikasid on kes üle kütiliini minnes ajamise lõpetavad:D:D?
ja miks on hagijas seajahiks päris kõlbmatu????????


Kõlbmatu pole aga jätkem koerad nende loomade juurde kelle ajamiseks nad aretatud on!
Et siis laikad nugise-soobli-ladvalinnu koerteks ja hagijad suuruluki koerteks ning rebase ja jänese jaoks nii nad aretatud algselt said?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Siin käib vaidlus vaidluse pärast nagu mina aru saan.1.Ei soovita kellelegi oma hagijat seajahiks,kas neid kiirema pööramisega laikasid küll juba lõhki pole kistud.!2. Suur vahe , kas koer ajab kuni kütiliinin või jälitab haavatud looma.Koeraomanikust jahimehele peaks sellised asjad küll ammu teada olema ,nii et pole mõtet minu eelnevast tekstist otsida kiitust laikadele ega laitust hagijatele.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Olgerd kirjutas:
Eraser kirjutas:
Silverx kirjutas:Hehehe tahaks teada palju eestis selliseid laikasid on kes üle kütiliini minnes ajamise lõpetavad:D:D?
ja miks on hagijas seajahiks päris kõlbmatu????????


Kõlbmatu pole aga jätkem koerad nende loomade juurde kelle ajamiseks nad aretatud on!
Et siis laikad nugise-soobli-ladvalinnu koerteks ja hagijad suuruluki koerteks ning rebase ja jänese jaoks nii nad aretatud algselt said?



Tore, et hagijad on suuruluki jaoks aretatud!(va poolakas seajahiks) Laika haugub sooblit/nugist aga seda liini mööda on nad aretatud ka seale ja põdrale. Aretage ka hagijat edasi nii, et ta veidi sobivam suurulukile oleks ja ma ei ütle mitte üht vastulauset! Linnukoerana on kasutusel Soome püstkõrv, mitte laikad. Ja hagijas on aretatud rebasele/jänesele jms väikeulukile...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ka mulle tundub,et siin käib juba vaidlus vaidluse pärast ja teema on end ammendanud.Uut enam midagi ei lisata vaid läheb aint uus ring,nagu hagijas jänesega teeb.Jahimehed ja kõrvalseisjad on oma arvamuse nii hagija kui laika kohta ütelnud,ning võiks tõesti tabalukku vaadata.
noorus on ilus aeg
Vasta