Eesti hagijas

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Eesti hagijas

Postitus Postitas Kalmjulm »

:idea: Kes õpetaks mind, kuidas hagijat õpetada?
Jahi kaine peaga!!!
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

Tegelikult ma vist leidsin sellele teemale õigema koha. Kui loomahuvilisi on siis vaadake siia: http://www.zoo.ee/ ja siia ka: http://www.foorumid.net/bokseripesa
Jahi kaine peaga!!!
Külaline

Re: Eesti hagijas

Postitus Postitas Külaline »

Hagija õpib ise pead talle vaid võimaluse andma ehk palju metsas liikuma
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

lase rebane vigaseks nii et rebane liigub veel ja koer peale ja ise aktiivne olema siis hakkab ka koer tööle
sedasi sain mina oma hagija tööle kui vana see hagijas on ja kust on ta sugu võsa pärit
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kas ikka ei ole asi nii et loom tuleks võimalikult kiiresti ja väheste piinadega surmata? Pole kuigi hea nii lihtsalt sihilikult looma piinata?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

vollike kirjutas:lase rebane vigaseks nii et rebane liigub veel ja koer peale ja ise aktiivne olema siis hakkab ka koer tööle

:evil: Kohe mitte ei saa nõustuda sellise käitumisega, ükskõik, mis otstarbel!!! Minu arvates on lubamatu uluki teadlik haavamine ning looma piinelda laskmine!!! :evil:
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Pakuks välja variandi kus kütitud rebane panna mõnda koerale kättesaamatusse kohta, kus koer tunneb lõhna ja näeb teda ja las siis haugub selle peale. (nt. mõne võrgu taha). Ja kui on tükk aega haukunud siis las sakutab ka korra .
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

suht brutaalne käitumine koera õpetamiseks....Õpetamiseks saab kasutada ntx. nahka või verd. Sedasi saab otsimist õpetada. Eks palju tarkust tuleb koerale juurde ka siis kui temaga regulaarslet jahil käia.
Mine metsa!! ;)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

koer peab tunda saama ka looma hammustust ja nägema liikumist ma olen ise nööri otsa hagija ees rebast vedanud ei olnud tolku ja nahka lasksin ka kiskude ei midagi kui rebase vigaseks lasksin ja koera peale siis hakkas haukuma ja nüüd ajab ka rebas häälega ja otsib ise rebase jälje metsa ülesse ja ajab seda ka pikalt .enne seda ei olnud lootust et koer tööle hakkaks nüüd töötab sedasi .eks see ole igamehe enda otsustada kuidas koera õpetada .
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

olen nõus siin eelnevalt räägituga mis mainis vollike ära .
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Lugedes jänestest ja siit rebastest hakkas ka mind huvitama jaht hagijaga.
Külastajad, kellel on hagijad, tehke natuke propakandat.
1. Kuidas see jaht täpselt käib? Kas koer ajab metsast ikka looma jahimehe juurde?
2. Kui kerge see õpetamine on?
3. Kas tuleb ka tihti koera metsast kaua koju oodata?

Olge mehed ja andke head vastused ja ma võtan ka endale hagija, kui laika suuremaks kasvab. Hetkel temaga veel liiga palju tegemist, õpetamist
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

hagija jaht on väga huvitav ja põnev, sobib harrastada sõpruskonnal 2-5 inimest.
Jahti peetakse hagijaga rebastele ja jänestele.
Koer võtab jälje, otsib ja hakkab kilgates saaki taga ajama, jahiseltskond otsib laskekohad oletatavatesse ülekäigu kohtadesse, maastiku tundmine annab suure eelise. Rebane või jänes teeb koera ees ringe mille pikkus sõltub ilmast, maastikust ja koerast. Koer on saakloomast taga keskmiselt 3 - 10min ja seeläbi on oluline mitte tagaajada koera häält vaid üritada selgeks teha suund kuhu loomad liiguvad.
Ise olen 8 kuuse kutsika omanik ja oleme lasknud koera eest 2 rebast. Ajab ka jänest aga kahjuks ei ole õnne olnud veel jänest tabada.
Kasvatamise kohta ütlen kindlalt, et ei ole vaja kedagi tahtlikult vigaseks lasta ega mingit jama korraldada naha ja verega.
Tuleb vaid käia sihikindlalt metsas ja anda koerale aega otsida tuhnida jne. Kannatust ja veelkord kannatust ning koer hakkab ilusasti ajama.
Minu koera esimne aju oli 6,5 kuuselt kui nägin põllu peal rebast ja viisin koera jäljele.
Rebase ajud on väga korralikud ja kestvusega ca 3 tundi, jänesega on veel raskusi ja kipub haakide peal kaotama ja haakide arutamine võtavad suure aja aga see juba tuleb ja asjad arenevad.

Igaljuhul soovitan.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ja veel, ma ei saa kuidagi nõustuda siinkirjutajatega kasvatamise osas, miks peab saama tunda koer looma hammustust? Hagijas ei tohi pureda saaklooma pärast tabamist ja seetõttu ei tohi seda teha lasta!!!
Soovitus, võtke kutsikad heast sugupuust, uurige kas vanemad on jahikoerad, vastavad tõuomadustele, parem veel kui tehtud on metsakatsed jne. Seda infot antakse hea meelega Eesti Hagija Tõuühingust ja seeläbi võite kindlad olla, et koer hakkab tööle ja täidab korraliku kasvatamise juures ka tõule pandud funktsioone mille tulemusena Eesti Hagijas ka tulevikus eksisteerida saab.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Eesti Hagija põhi mureks on kitse ajamine. Selle välja juurimine on väga keeruline. Soovitan vaid kutsikaga vältida kitsede kohti, et esimeseks ajuks ei juhtuks kits, samuti aitab noomimine kui kitse ajab või kui kitse jäljepeal tuhnib.
Koera õhtul metsast kättesaamine on probleem kindlasti kuid ka siin aitab püsivus koer ära oodata.
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

sorry kaotasin vahepeal lehe ära??? nüüd tagasi targutamas.
http://www.lemmik.ee siin on ka midagi koertest.
minu hagijas ajab kitse metsast välja ja siis padavai tagasi metsa tuhnima. üldiselt taga ei aja paar korda haugatab ja siis rebaseid otsima. kahjuks hakkab hooaeg läbi saama veel mõned nädalad jäänud. koeral hakkavad ajud tekkima et mida võib ja mida mitte. ta 1,5 aastat vana alles.
Viimati muutis Kalmjulm, N Apr 14, 2005 6:46 am, muudetud 1 kord kokku.
Jahi kaine peaga!!!
Vasta