koerad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .

Mitu koera sul on?

1 koer
51
31%
2-3 koera
52
32%
4 koera
6
4%
5 või rohkem koeri
4
2%
ei olegi jahikoera
49
30%
 
Hääli kokku: 162

liivia
Postitusi: 1
Liitunud: T Apr 19, 2005 11:34 am

Postitus Postitas liivia »

honkomees kirjutas:
zakslane kirjutas:Linnamees nagu olen, ei taha koera korterisse võtta ja maale vanemate juurde pole jälle mõtet, koer peaks ikka jahimehega koos olema.

No ei tea, olen kah pooleldi linnamees, st et naine-lapsed linnas korteris, ise enamasti metsas. Laika on väga puhtustpidav ja vaikne (asjata ei lärma nagu linnakoerad muidu) koer, palju ta ikka seal linnas on. 2 päeva nädalas on jahipäevad, mil olen maakodus + reede õhtupoolik ja esmaspäeva hommik, siis võtan töö juurde kaasa, seal on rõõmsalt õues ja jääb paar päeva linnaelu koerale. Tihti aga olen rohkemgi aega maal, nii et koeral rõõmu kui palju. Muidugi tahaks nt seda Võru varjupaigast hagijat võtta ka, aga üle ühe koera korterisse on liig ja kindlustada seda, et pidevalt mul keegi maal on, ei saa :cry:

aga ei oea sellepärast kannatama
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: koerad

Postitus Postitas soobel »

Kaks vene eurooplast,vanem neist parim jahikoer keda näinud,kõik jahid saab ära pidada.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Alles hiljuti jõudis kohale hetkel veel pisipisikene karmikarvaline taksikutsikas ;). Varem on olnud saksa karmikarvaline linnukoer.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koer

Postitus Postitas jorr »

Jahikoeri on elu jooksul palju peetud, praegu on siledakarvaline taks ja 1a vanune E hagijas.Momendil elan linnas kuid mitte korteris ja koertel jooksuruumi on. Peremehemõistest niipalju:oli kadunud isal segavereline taks keda mõlemad söötsime aga jahil olles hoidis isa juurte. Kui läksin üksi metsa koos koeraga, hoidis minu juurte, nagu isa järgi tuli, ei teinud taks enam minust väljagi.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koerad

Postitus Postitas jorr »

Koertest ehk niipaljuveel:Olen kuulnud, et koertel nõutakse metsas ajades punast vesti.A kui koer selle vestiga kuskil padrikus kinni jääb?Isegi kaelarihma pidi, mis nüüd punane peab olema, jääb koer päris hästi pidama.Laikal on asi lihtsam, temal pikem karv ja kaelarihm rohkem karvade sees, mida aga teha hagijaga ja vestiga?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kaelarihm tuleb ise teha.Kõige parem punasest, laiast pesukummist(see venib ja tuleb kergelt kaelast,kui koer kinni jääb).Müügil ei ole ma jahi jaoks mõeldud kaelarihma näinud.Kui on siis sama kallis,kui koer.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

mul laikale tehtud (jahi)kaelarihm ka ise. Autoturvarihmast(lihtsalt juhtus kätte), peale ommeldud punane helkurpael ja nimesilt kinnitus käib takjakropsudega. Lihtne aga funkkab
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koerad

Postitus Postitas jorr »

Koera nime ei soovita rihmale kinnitada,ennem juba peremehe andmed.Varastel muidu lihtne.Koerte rihmad olen ikka ise teinud,(ma nahatöö mees) punaseks kõlbab ka takjaga kileriba.Kui tuleb vesti nõue siis...?
noorus on ilus aeg
dradhaar
Postitusi: 2
Liitunud: K Aug 10, 2005 2:18 pm

Postitus Postitas dradhaar »

meil Viljandimaal vanemate juures kõik jahikoerad. 3 saksa karmikarvalist linnukoera (üks neist juba 12a) ja üks eesti hagijas.
Uude koju Kuusallu sai alles võetud eesti hagija ja taksi ristand. koer ise väga ilusa välimusega - lumivalge helepruunide laikudega:)
Siki79
Postitusi: 1
Liitunud: E Aug 15, 2005 7:37 pm

Postitus Postitas Siki79 »

mul maal üks vanurist saksa-jahiterjer. Oli teine nooruspõlves tõeline jahimees! Nüüd juba vanaks jäänud ja ei jaksa hästi joostagi, vist südamega mingi jama ja eks ta on arme ja vigastusi täis ka, kartmatu koer nagu ta on.
Kasutaja avatar
Fox
Postitusi: 24
Liitunud: N Veebr 19, 2004 10:34 pm

koerad

Postitus Postitas Fox »

Hetkeseisuga on mul kolm saksa jahiterjerit ( 6a - ne, 5a-ne ja 1a-ne ) ja 2,5 kuune soome püstkõrv. Üleeile oli mul veel täielik ülekoerastumine, sest vanal emal olid 5 kahekuust kutsikat ka lisaks - nüüdseks on nad kõik uutes kodudes. :lol:
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Kaks halli norra põdrakoera.Emme4,5aastane ja tütreke 6 kuud.Emme ajab
praktiliselt kõiki,kelle jäljele teda suunata,kuid eelistatud valdkonnad on tal
põder,karvikud ja vererida. :) Pesamuna ei tea veel.Kuid õhupüssi pots
tekitab temaski jahikirge.
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

endal on karjala karukoer, kes on 2 aastane. Jälge ajab küll usinasti, aga tal on loll komme...nimelt kaöb ta metsa ära ja siis sa pead teda mööda metsa taga ajama, aga aega ei ole selleks lihtsalt, sest tuleb ju kohe edasi liikuda.ja sellepärast ongi ta meil lihtsalt teinekord autos kinni, kui on suur mets.
Mina ja Mets.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kollnomm kirjutas:Kaks halli norra põdrakoera.Emme4,5aastane ja tütreke 6 kuud.Emme ajab
praktiliselt kõiki,kelle jäljele teda suunata,kuid eelistatud valdkonnad on tal
põder,karvikud ja vererida. :) Pesamuna ei tea veel.Kuid õhupüssi pots
tekitab temaski jahikirge.


räägi palun kuidas käib selle koera koolitamine, mida peaks silmas pidama kutsika valikul, kust oleks tark lisainfi hankida? Eriti huvitab just tööstiil põdrale, seale ja muidugi verejäljele. Olen läbi lugenud kõik "Jahimehed", olemas nii mõnedki eesti- ja venekeelsed koeraraamatud,
endal varem olnud taks, eesti hagijas, lääne-siberlane(need küll nooruses vanamehega kahepeale, siis sai ise suht harva jahil käidud), hiljem päris oma saksa lühikarvaline, selle kasvatasin ise kutsikast ja oli ääretult ilus ja kõva tööloom lausa loomulikust intelligentsist, tõeline mõnu oli temaga jahis käia, eriti linnujahis. Kahjuks oli ta liiga usaldav, esimest korda varastamise järgi leidis tuttav 4 päeva pärast juhuslikult troppide käest üles ja tõi koju, haises nagu promott, kaks korda pesime, teine kord läks jäädavalt. Koerte varjupaigast 2x öeldi, et pole olnud, lõpuks poja pruut 1,5 a pärast trasseris välja, et on Haapsalu kandis talus. Läksid sinna, koer neid enam ära ei tundnud, jäigi sinna. Ja muide, kust need praegused omanikud koera said? Tallinna koerte varjupaigast!
Krt, jutt nats pikk sai,sorry, emotsioonid. Nii, et alguse juurde: ehk jagad infi. Mõtlesin ka selle peale, et äkki kannataks ehk üldse avada uus teema-koerte dresseerimine, st. jahikoerte, eraldi eesmärkide saavutamiseks. Peremehed ehk mõtleks, ise suht väikese kogemusega, aga eriti noortele jahimeestele oleks vanade tegijate kogemused ju kuldaväärt!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Minul lühikesekarvaline must pruun taksikutsikas. LA Kranz. Ema paberitega isa ilma. Väga ilus loom. :D
Vasta