Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

XY
Viimati muutis Itimees, R Juun 29, 2012 11:44 am, muudetud 1 kord kokku.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas rixa »

Sa nii rumal poiss ju ei ole, et ei tea, mis L-EST on ja mida sellega peale hakata?
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Nii, tühja juttu ajada ei viitsi, et mis-kus-kellelt! Vesteldes täna asjaliku inimesega selgus, et temaatikaks on saamas keelualad jahiala sees.

Siit siis ka uus asjade arendus - koostan jahialakaardi koos katastrialadega, millel jahipidamise keeld!

Lisaks võin juba ka koostada jahialade kaarte PDF-formaadis, mida saab trükikojas A0-formaadis välja trükkida! Andmed kaardil määrab tellija!

Ja palun tagasisidet neilt, kes mu teenuseid saanud - head ja vead!
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Tegin öösel vastu tänast sõbrale Mulgimaalt jahikaardi, mis sisaldab KÕIKI jahialasid Eestimaa pinnal, keelualasid (uus modifikatsioon), mis puudutavad mingeid piiranguid või keelde, näiteks mingi linnu-looma-taime vms. Ah vaata parem pilte...


[failid kustutatud seonduvalt kaitsealuste liikide elupaikade asukohtade avalikustamise keeluga]
BM
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Keegi sai taas end tähtsana tunda - Tegemist on avaliku infoga ja kui ei usu võta kassi.... keskkonnaregister, maa-ameti vms koduleht lahti ja vaata ise kaardi pealt...

Näide: http://register.keskkonnainfo.ee/envreg ... K7vmbs4aFi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eik »

Itimees kirjutas:Tegin öösel vastu tänast sõbrale Mulgimaalt jahikaardi, mis sisaldab KÕIKI jahialasid Eestimaa pinnal, keelualasid (uus modifikatsioon), mis puudutavad mingeid piiranguid või keelde, näiteks mingi linnu-looma-taime vms. Ah vaata parem pilte...


[failid kustutatud seonduvalt kaitsealuste liikide elupaikade asukohtade avalikustamise keeluga]
BM



Minu küsimus on teile selline, et mis firmaga on tegu kes selliseid kaartide modifitseerimis teenuseid pakub, kellelt on ostetud modifitseeritavate ja müüdavate kaartide põhjad (Regio, EoMap, Maaamet...jne. ) Piraatlust me foorumis ei soodusta ja sellise tegevuse jätkumisel suletakse teie kasutajakonto.

Eik
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Sõna "MODIFIKATSIOON" ei tähistanud Regio, EOMAP-i vms kaardi tükkidekskiskumist. See tähistas uute algandmete lisandumist minu poolt tehtavale kaardile, mida sain Avaliku Infona, kuid hankekohta ma avalikult ei kuuluta, kuid terane mees märkaks, et avades minu tehtud kaarditükk sisaldab hankekoha nime. On Eestis üks sait, mis annab avaliku infot tingimusel, et märgitakse ära 2 lauset: Saidi nimi ja saidi sponsor Euroopa Liit. Kuna ma varem seda ei teadnud, siis sain ühe vana kaardimeistri käest seda mõni kuu tagasi teada. Ma juba varem kinnitasin, et Minu tehtud kaarte saad OMA ostetud kaardile juurde liita. Otsi ülesse mõni leht tagasi samas artiklis...

Räägime Garmin tüüpi GPS-dest. Kui soovite lisada omatehtud kaarti olemasolevale, sh lukus kaardile, nimeta oma UUS kaart mälukaardil kaustas "Garmin" neist ühe nimega:
"gmapbmap.img, gmapprom.img, gmapsup2.img, gmapsupp.img."

"gmapsupp.img" on standartne failinimi esmasel kaardil. Teised saad nimetada uute nimedega. Laiendiga UNL faili pole mõtet kopeerida ja veel olulisem - kustutada! Sisaldab koodiinfot ja kui see kustutada, poest ostetud kaart ei toimi!
Garmin on ise vabalt ka ammu kuulutanud, et saad lisada omatehtud kaarte, seega on see pool juriidiliselt korras.
Jahialad - Riigiteatajas kirjas - Juriidiliselt OK! Minult kaarte tellinud mehed teavad hästi, kuidas me koos neid jahialajooni telefoni teel lohistasime, et kust läheb ja kas ikka läheb...
Minul on ostetud litsenseeritud Global Mapper ver 12 tarkvara - Juriidiliselt OK!
Vabavarana alla laetud Garmin Emulator for Developement! - Seda ma ei müü ega rendi - J.O.K.K.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eik »

Ok, siis tasud kenasti reklaamiraha foorumis oma toodete reklaamimimise eest ja pane edasi.
Kontaktid ja konto nr. saad PS'i ga. Tasulised kuulutused on 3€/10 päeva eest.
Siis on korrektselt J.O.K.K. ja ei riiva teiste foorumikasutajate tundeid ka kes maksavad äriliste kuulutuste eest.

Eik
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Ma juba kirjutasin sulle PS-na, et kustuta mu konto... Mul vahet pole, inimestel on juba mu kontaktid ja kel pole, seda see teema ka ei huvita :)
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

zakslane kirjutas:Ok, siis tasud kenasti reklaamiraha foorumis oma toodete reklaamimimise eest ja pane edasi.
Kontaktid ja konto nr. saad PS'i ga. Tasulised kuulutused on 3€/10 päeva eest.
Siis on korrektselt J.O.K.K. ja ei riiva teiste foorumikasutajate tundeid ka kes maksavad äriliste kuulutuste eest.

Eik


Kas kabade, nugade ja tofeealuste tegijad on ärilise (tasulise) reklaamide hulgas?
äriliste kuulutuste alt nagu ei leidnud...
duo on parem
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

duma kirjutas:
zakslane kirjutas:Ok, siis tasud kenasti reklaamiraha foorumis oma toodete reklaamimimise eest ja pane edasi.
Kontaktid ja konto nr. saad PS'i ga. Tasulised kuulutused on 3€/10 päeva eest.
Siis on korrektselt J.O.K.K. ja ei riiva teiste foorumikasutajate tundeid ka kes maksavad äriliste kuulutuste eest.

Eik


Kas kabade, nugade ja tofeealuste tegijad on ärilise (tasulise) reklaamide hulgas?
äriliste kuulutuste alt nagu ei leidnud...


Hetkel tutvun sellise kohaga: http://www.geo.ut.ee/gis2000/levitamine ... c383103672
Seal on pikk arutelu teemadel, et kas ja kuidas on kaitstud kaardiandmed ja väga huvitav lugemine on. Kas saab eraomandiks ja autoriõiguseks lugeda seda, et mingi teelõik asub "vot siin" kohas? Global Position System on USA omand ja selle andmete kasutamine on omaette temaatika. Kõik avalikud kaardid on koostatud GPS standarditele. Autorsuse kohta on seadus päris keeruline GIS-andmete osas. Kui Regio, Maa-amet või EoMap märgivad ära, et see külatee, majake või peldik asuvad kindlas GPS alas, siis mis saab edasi? Kas sa ei tohi seda enam muuta, märkida kirjas, õelda sõnas?

Seltsimees Duma väide ka, et kes on noamees ja kes topisemees, kas nemad müüvad oma tooteid või pakuvad teenust? Siiani on olnud nii, et ma ei ole saanud teha mitte mingit konkreetset valmistoodet põhjusel, et keegi ei soovi miskit kindlaksmääratut! Nagu noa puhulgi - ikka tahan seda, mis ma vajan ja mulle meeldib, mitte suvalist! Jahiala - kas see on omand?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas rajaleidja »

duma kirjutas:
zakslane kirjutas:Ok, siis tasud kenasti reklaamiraha foorumis oma toodete reklaamimimise eest ja pane edasi.
Kontaktid ja konto nr. saad PS'i ga. Tasulised kuulutused on 3€/10 päeva eest.
Siis on korrektselt J.O.K.K. ja ei riiva teiste foorumikasutajate tundeid ka kes maksavad äriliste kuulutuste eest.

Eik


Kas kabade, nugade ja tofeealuste tegijad on ärilise (tasulise) reklaamide hulgas?
äriliste kuulutuste alt nagu ei leidnud...

Tekkis sama küsimus. Rahuneme nüüd kenasti maha. Kui foorumis kehtestatakse tingimused, siis las kehtivad need ka kõigile, mitte üksikutele persoonidele. Sellel teemal on siin ka varem räägitud.
On ka minu gepsus kaart, millel mõne jahipiirkonna piirid peal. Ei tea, et seda kuskilt mujalt oleks võimalik saada.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas sax »

algul oli põhjus kaitsealuste liikide elupaikade asukohtade avalikustamise keeluga]
nüüd tegu hoopis reklaamiga :VS
nagu keskerakond juba :V
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Itimees kirjutas:Sõna "MODIFIKATSIOON" ei tähistanud Regio, EOMAP-i vms kaardi tükkidekskiskumist. See tähistas uute algandmete lisandumist minu poolt tehtavale kaardile, mida sain Avaliku Infona, kuid hankekohta ma avalikult ei kuuluta, kuid terane mees märkaks, et avades minu tehtud kaarditükk sisaldab hankekoha nime. On Eestis üks sait, mis annab avaliku infot tingimusel, et märgitakse ära 2 lauset: Saidi nimi ja saidi sponsor Euroopa Liit. Kuna ma varem seda ei teadnud, siis sain ühe vana kaardimeistri käest seda mõni kuu tagasi teada. Ma juba varem kinnitasin, et Minu tehtud kaarte saad OMA ostetud kaardile juurde liita. Otsi ülesse mõni leht tagasi samas artiklis...

Räägime Garmin tüüpi GPS-dest. Kui soovite lisada omatehtud kaarti olemasolevale, sh lukus kaardile, nimeta oma UUS kaart mälukaardil kaustas "Garmin" neist ühe nimega:
"gmapbmap.img, gmapprom.img, gmapsup2.img, gmapsupp.img."

"gmapsupp.img" on standartne failinimi esmasel kaardil. Teised saad nimetada uute nimedega. Laiendiga UNL faili pole mõtet kopeerida ja veel olulisem - kustutada! Sisaldab koodiinfot ja kui see kustutada, poest ostetud kaart ei toimi!
Garmin on ise vabalt ka ammu kuulutanud, et saad lisada omatehtud kaarte, seega on see pool juriidiliselt korras.
Jahialad - Riigiteatajas kirjas - Juriidiliselt OK! Minult kaarte tellinud mehed teavad hästi, kuidas me koos neid jahialajooni telefoni teel lohistasime, et kust läheb ja kas ikka läheb...
Minul on ostetud litsenseeritud Global Mapper ver 12 tarkvara - Juriidiliselt OK!
Vabavarana alla laetud Garmin Emulator for Developement! - Seda ma ei müü ega rendi - J.O.K.K.




Tere

Kas lisamine käib läbi programmi või piisab lihtsalt teise kaardi ümbernimetamisest. (Viimast küll sai proovitud, kuid gps ei tunnista.)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Kui näiteks jahimeeste kokkutulekul kokku saaks, siis (b) minupoolt kindlasti :wink: . Vältimaks mõningate foorumikasutajate ülereageerimist, siis viska privasse mingi meil või muud kontaktid.
Suletud