Koeravest

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas shane49 »

Minul samuti olemas see esimesel pildil olev vest (kolme kihiline) , aga sama mure mis hundikütil, et jala augud väheke väiksed ja õhtuks on koera jalad verele hõõrutud. Pole samuti lasknud oma laiskusest neid suuremaks õmmelda. Lisaks on see vest ikka minu arust suhteliselt jäik ja vähendab koera jooksukiirust ja manööverdamise võimet. Kuid korra on see vest kindlasti päästnud koera terveks jäämise kuldi lõõkide käest.
Pole vesti nüüd sellel hooajal kasutanud, kuid peaks isegi asja käsile võtma ja laskma vestil jala augud suuremaks õmmelda.
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas aivar00 »

Mul on siiani vana terjeriga õnneks läinud. Samas olen mõelnud juba paar aastat noore soetamise peale. Siiani asi stopanud ainult vaba aja puudumisele. Olen seisukohal, et uue "taksilaadse toote" nimetusega "saksa jahiterjer" omandamisel üritan talle pakkuda maksimaalset kaitset. Minu arusaamise järgi üritan "koeralaadsele" tootele anda maksimaalse kaitse vesti näol. Selleks olen ma ka finantsiliselt võimeline - aga ikkagi vaevab küsimus- kas selllest piisab...
Olen jõudnud eesti keeli sitale järeldusele - kõik asjad, mis juhtuma peavad lihtsalt juhtuvad! Meil on võimalus enda sõpru jahikaaslastest koerte näol aidata. Olgu selleks turvavest või miski muu abivahend - mina üritan uue "pitsu" omandamisel seda kasutada. Ja kui kellelgi jääb miski abivahend mis iganes põhjustel kasutamata ma ka nina alla hõõruma ei tule.
ikka lõbusalt
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas pano »

Vestiga paneb koer 10km ja on läbi ,siis ilma vestita 25km pole probleem. Mul ka see esimene sealt lehelt ja hirmsalt ära kriibitud ja mõned augud ka ikka sees, mõned korrad on tänu vestile ikka kindlast õmblemisest pääsetud. Ilma vestita sea jahti koera enam ei lase. Põdra ajudesse lasen vahel ka ilma vestita ,sest jõudlus koeral parem.
Koertega on jaht!!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas hundikütt »

Vestil on tehtud just esimene ots jäik, mingi polsterdus on pandud pelismaterjali vahele.See ulatub aba peale välja ja ega sealt küll eriti paenduda ei taha.Aga tagumine osa on õhuke,ainult see kattematerjal ja vooder.Ühesõnaga, vest on kahe kihiline ja ees on mingi tugevdus vahel.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas puugi »

Nii,et tuleb ikkagi kusagilt Ameerikast tellima hakata? :M Mind need sigade hambad üldse ei huvita.Vesti on selleks vaja,et koer oleks võimalikult metsseast erinev!!!Päris suur kogus koeri käib metsas ja kaelas ainult punane gepsu rihm-ise mustad kui pajapõhjad.Peremees seletab,et sellest on küll.Vot ei ole ikka küll!Miks meil poodides selliseid asju ei müüda nagu soomlaste TRACKER või rootslaste JAKTVISION koerte vestid? Pakutakse igasugused asju,aga mida reaalselt vaja on ei ole!
Ka sellel hooajal on üks lammas minu kasvandikku seapõrsaks pidanud(teine koeramees).Piirdus asi õnneks ainult raskemate vigastustega.
Kas GARMINIL ei olegi koertele mõeldud veste?Rootslased pusisid ise JAKTVISIONI et dc 40 külge panna?Soomlaste TRACKER G400 on sellistest jahikoera vestidest kõige kvaliteetsem ja maksab Soomes 75 eurot!Ootan kaks nädalat ja sõber tuleb toob. :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas andrus »

Hästi nurud ja lubad palju mulle saad juba reedel.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas puugi »

Ära unusta,et trumbid on minu käes! (b) Kas mõnel ärimehel oleks raske TRACKER G400 koera veste Eestisse müügile toimetada? :P Neid igasuguseid närakaid müüakse kuhjaga-päev ja ribadeks! :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas andrus »

Ära ruiga siin foorumis,kui vesti tahad hakka kiiremini liigutama ennast.Reede on varsti.
jahismurf
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Koeravest

Postitus Postitas mürka »

Hästi öeldud, varsti on reede ja peagi see laupäev ei tule.
küll siga pori leiab
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kui sa neid juba tooma lähed too siis paar tükki rohkem.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Suuremjagu neid koera laskmisi ei toimu mitte vesti puudumisest!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas puugi »

Minu neli kasvandiku olid just sigade moodi mustad.Ka tänavune oli põrsaks peetud!Kaelustega koeri pole ühtegi lastud ja vestidega samuti.Mul jookseb sellist infi ikka täiega.Enamus asju jätan üldse mainimata mis toimub!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas GC »

Hankisin paar aastat tagasi endale sellise asja,
http://www.kameravaljas.fi/galleria.php
aga pole julgenud kasutada.
Teades, millises rägastikus nad seaga toimetavad, suurendaks igasugune vest võimalust kuskile kinni jääda, liiati veel kaamera, mis suurendab koera gabariite kohe ca 5 cm.
Ehk minu arvates võib vest koera seljas oma kasuteguri ühel hetkel hoopis kahjuks pöörata.
koos koeraga
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koeravest

Postitus Postitas puugi »

Mul on 2 aastat pidevalt koertel seljas olnud ja kordagi pole kuhugi kinni jäänud.Paar isast on isegi kuni 6 tundi mägramäes laamendanud.Ei ole kordagi kinni jäänud.Rägastikud ja tormimurrud ei ole häda midagi.Rägastikus on väga hea kui koer oma vestiga krabinat teeb-nagu vihmamantli ragin külma ilmaga.Samas on vesti seljaosa sisekülg tugevast kangast.Vähemalt korra jäi koera selgroog terveks kui emis hammustas(ainult karva kiskus maha ja kriipis veriseks)
Ei ole palav ja ei vähenda koera kiirust.Helkurribad teevad koera pimedas kergesti nähtavaks.
2aastat tihedat kasutust ja vestid on heas korras -JAKTVISION Rootsist tellitud hind oli vist 75 euri tükk.Tahtsin seeaeg TRACKER-i vesti,aga ladudes polnud saada.Nüüd läheb TRACKER G400 testimiseks.Geps on ju koeral koguaeg kaelas.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Koeravest

Postitus Postitas plaaster »

Ise olen kasutanud selliseid veste http://www.koiravaruste.fi/pointer-bene ... aljas.html kahjuks neid veste enam ei toodeta. Oma emase veneka puhul panin tähele, et vest pärsib koera tööd ja peale seda emasel enam vesti ei kasuta. Isastel, kes emasest suuremad ja jõulisemad ei ole vahet olnud, kas vestiga või ilma. Vesti ülaosas olev karp on veekindel ja väga tugevast plastist. Siiani on selle karbi suutnud lõhkuda vaid ajujahist lastud sileda kuul ning ilmselt tänu sellele karbile jäi ka koer ellu.
Vasta