Ida-Siberi Laika

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Karlakas
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 07, 2010 6:17 pm

Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Karlakas »

Tere

Sooviksin teada kui palju maksab Ida-Siberi Laika kutsikas, või kui keegi annab tasuta ka siis oleks hea teada
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Tasuta ilmselt ei saa. Hetkel ainult üks pesakond Eestis. Ise ostsin sealt koera ,peaaegu kolme kuune. Olen koeraga väga rahul. Jahiinstinktid kõik olemas. Maksab viis tonni.
Karlakas
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 07, 2010 6:17 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Karlakas »

Selge, aga kus ma saaksin rohkem infot selle pere kohta kes müüb neid?
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Tal on ainult emased veel järgi. Tel. 53308290. Asub Kolga-Jaanis.
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Kas on kellelgi selle koera tõu kohta midagi rääkida.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas rajaleidja »

Pikkmets kirjutas:Kas on kellelgi selle koera tõu kohta midagi rääkida.

Ise ju ostsid omale seda tõugu koera. Kas sul siis polnudki veel aimu, mida soetad :roll:
Aga tegelikult tahtsin ma küsida, et ehk oskad sa öelda, mis see Kolga-Jaani mehe nimi on?
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

See mees on Villem. Ma ei tea hetkel kas see oli ta ees või perekonnanimi. Tean selle koera tõust päris palju. Tahtsin lihtsalt teada kellel mis kokku puuted selle tõuga.
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Olen nüüd saanud oma Ida-Siberi Laikaga kõvasti jahti pidada. Koer on nüüd ühe aastane. Olen käinud temaga alates esimesest oktoobrist vähemalt 20 korralikku jahipäeva. Harjutan koos vanade koertega kes saavad 01.03.11. 8 aastaseks. Idasiberlane on väga kõva jahiinstinktiga, algul olid vanad koerad jäljel esimesed, aga nüüd on tema alati see kes leiab esimesena looma. Tänu temale olen saanud see aasta 3 korda sea karja sisse jalutada. Üksinda ta veel Siga hästi pidada ei oska. Tal on huvitav komme ,kui loomad eest ära liiguvad siis ta läheb haukudes järgi (Ei ole seda ise varem kogenud).Tema eest on lastud kaks suurt pulli ,suur siga ja põrsaid koos vanade koertega kuskil 20. Surnud looma peale meeldib tal ka haukuda. Arsti juures on ka käidud ,kaks korda on siga natuke lõhkunud.
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Oskab keegi soovitada mõnda kohta kust saaks Soomest Ida-Siberi laika kutsikaid osta.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas s!!m »

Nüüd on koeral teine hooaeg pooleli. Kas koer on sama vahva ajama?
Igatahes!!
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Kahjuks sai koer surma hooaja alguses. Kult lõi kihvaga selgroo katki. Ja nüüd otsin uut.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas hundikütt »

uralinkennel.fi
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas Pikkmets »

Oskab keegi soovitada Lätis mõnda kontakti ,kust ida-siberi laika kutsikaid küsida.
jyri

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas jyri »

Idasiberlaste põhierinevus läänekatest, lisaks tugevamale ja suuremale kerele, seisneb selles, et nad teevad iseseisva otsingu ajal palju suuremaid ringe. Ehk kui läänekas läheb näiteks peremehest 5 km kaugusele,siis idakas samades oludes 10km. Arvestades Eesti jahtkondade jahimaa keskmist "suurust",võib olla praktiliselt kindel,et kutsad hakkavad ulukeid otsima ja töötama just seal,kus neid tegelikult on.Ehk ülejärgmise,võõra, jahtkonna territooriumil (y) . Enne oma esimese laika soetamist 30 aastat tagasi tudeerisin päris põhjalikult olemasolevat infi nii kirjanduses -kui ka spetsialistidelt(tollase Leningradi laikaaretajatelt) ja just selle omaduse pärast eelistasin läänekaid.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Ida-Siberi Laika

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:Idasiberlaste põhierinevus läänekatest, lisaks tugevamale ja suuremale kerele, seisneb selles, et nad teevad iseseisva otsingu ajal palju suuremaid ringe. Ehk kui läänekas läheb näiteks peremehest 5 km kaugusele,siis idakas samades oludes 10km. Arvestades Eesti jahtkondade jahimaa keskmist "suurust",võib olla praktiliselt kindel,et kutsad hakkavad ulukeid otsima ja töötama just seal,kus neid tegelikult on.Ehk ülejärgmise,võõra, jahtkonna territooriumil (y) . Enne oma esimese laika soetamist 30 aastat tagasi tudeerisin päris põhjalikult olemasolevat infi nii kirjanduses -kui ka spetsialistidelt(tollase Leningradi laikaaretajatelt) ja just selle omaduse pärast eelistasin läänekaid.


Huvitav, mis spetsialistid Vene-Eurooplaste kohta räägivad?
Vasta