Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas puugi »

Missugused koerad need tagaajavad on? :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas kakuke »

Teiste koerte mahategemine eneste upitamiseks on ausõna ääretult lame.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas rajaleidja »

Victoria kirjutas:Tegelikult on ikka kaks eri asja, Üks on uluki jälitamine / tagaajamine, teine on järelotisng.
Selleks viimaseks ei kõlba kahjuks tagaajajd koerad.

Ja alles verejälje teemas ütlesid, et iga jahikoera tõug sobib :M
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas Jägervision »

Ma täiesti siirast huvist küsiks, et kui baierit (ja ilmselt siis ka hannoveri ja inglast) ei saa kuidagi hagijaks pidada, siis mis tüüpi ta on? 6. rühma nimetus on "Scenthounds and related breeds." 6. rühma 2. alarühm on "Leash (scent) hounds." "Related breeds" alla käivad 3. alarühmas olijad- dalmaatsia koer ja rodeesia ridgeback, kes tõesti eristuvad üsna selgelt ülejäänud rühmast. FCI rühmituse järgi ma ei oska küll väga rasvast joont baieri ja hagija eraldamiseks tõmmata...

Kiiruse ja rinna sügavuse järgi ma ka ei saa otsustada, kes on hagijas ja kes ei ole. Kui just ei taha näiteks ka bassetit, kes on selliseks (ok, ärge nüüd pärist näituse bassethounde vaadake vaid pigem nt. normandia- arteesia või gascone sinist bassetit :lol: ) aretatud justnimelt selleks, et ta jala liikuvat jahimeest tundmatusse kaugusesse maha ei raputaks, hagijate hulgast välja baieriga ühte punti arvata. Dachsbracked kuuluvad 6. rühma 1. alarühma koos muude hagijatega ent on, kui ma olen õigesti aru saanud, peaasjalikult verejälje koerad ja samuti üsna aeglase minekuga ja ka oma suuruse kohta küllalt raske ehitusega (ma võrdleks näiteks alpi hannoveri ja westfaali baieriga).

Mul jääb täiesti siiras küsimus, et mis tüüp see baier siis on, kui ta hagijas ei ole? :?

Nö. peamise verejälje eeskirjad said just uuendatud ja EKLi juhatuses kinnitatud. Loodetavasti on varsti tulemas neile lisa erinevate variatsioonide näol millest üks (või pigem vist ikkagi kaks- lühem ja pikem) on verejäljekoerte eriala ehk see nn. sõrajälg. Väga põnev ala minu arvates!

Siit ja paralleelselt arenenud verejälje teemast kumab aga läbi üht kahetsusväärset tendentsi, mis on kohati ajanud nugade peale juba näiteks nn. laikamehed ja need, kes eelistavad "koeralaadset toodet" ehk selliseid putukaid, kes on püstkõrvadest väiksemad ja ilma korralike püstiste kõrvadeta :lol: Jah, muidugi igaüks valib endale selle tõu, mis on kõige rohkem meele järele ning kes on spetsialist seda tüüpi jahis, mis on kõige meelepärasem ning on täiesti loomulik jagada seda entusiasmi ka teistega. See on inspireeriv. Aga on hoopis midagi muud kuulutada tõde selle kohta, kuidas maailmas asjad tegelikult käivad kandes rumalate ja/või põikpäistena maha kõik, kes asju samamoodi ei näe. See on ruineeriv. Eelkõige selle kõrgema tõe valdajale endale...

Meil on erinevad vajadused ja erinevad nägemused. Oluline on mõista, et mina, minu väikene maailm koos minu väikeste vajaduste ja arvamustega ning ka minu välja valitud ja kirglikult armastatud tõug on vaid üks paljudest. Me ei ole keegi unikaalsem lumehelbeke, kui iga teine. Me kõik peaks ringi käima mitte ainult avatud silmade ja kõrvadega vaid ka avatud meelega. Meil kõigil on üksteiselt õppida aga üksteise pihta puusalt tulistades ei saa me kuidagi seda teha. Ma olen käinud koolitusel, kus ma pidin terve päeva oma tõu seisukohast küsimusi küsides kuulama vastuseid stiilis "jajah, see tõug kah, aga vot SEE TÕUG..." Suht hapu mekk on siiani man...

Baieritel, hannoveridel ja inglise verekoertel on ninade Ferrarid ning just nende stiili juures vajalik "juhitavus" ning vaevalt, et keegi seda siin hetkekski kahtluse alla seab. Kuniks ma aga tahan lihtsalt rajal mõned ärevamad ringid teha ja vahepeal hoopis teelt kõrvale muda sisse tagumikku lennutama minna, siis ma valin Impreza. Tulemus on saavutatud, eesmärk on täidetud ja kellelgi ei ole seda moral highgroundi, et mulle öelda, et see ei ole õige valik. See on MINU valik. Ja ma üritan kruusa peal hullates oma eelarvamusi vaos hoida ja Ferrari omanikku mitte snoobiks pidada lihtsalt tema valikute põhjal, mis minu omadest erinevad juhtuvad olema. Sest õhtul võiks kõik kenasti veini taga kokku saada ja nautida üksteise seltskonda, jutte maalt ja merelt ning teistsugustelt radadelt. Teeks kuidagi nii, et erinevus rikastaks, mitte nikastaks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas kakuke »

Vist on raske Jägervisionist paremini seda asja välja öelda. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vossu
Postitusi: 2
Liitunud: L Sept 01, 2012 6:19 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas Vossu »

Kus saaks nende uute eeskirjadega tutvuda?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas sooviku »

Jägervisioni jutt on alati liiga pikk ja minusugusele kõvapeale raskesti jälgitav. :M Viimase oodiga tuleb vist isegi nõustuda.Äkki järgmine kord saaks sutsu lühemalt :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas TRG »

Jäljekoer kirjutas: Norrakas on päevi looma järel, ei lase süüa, ei magada.

OT:
Lugesin seda teemat täiesti algusest peale ja selle lause peale tuli meelde üks jutt.Nimelt aastaid tagasi olid jahis olnud kaks norrakat... põder võeti ette,aga põtra ära lasta ei õnnestunud ja kui õieti mäletan siis sellel ajal polnud Eestis ka gps seadmeid.Norrakas hästi visa ja naljalt looma pealt ära ei tule...nii oli ka seekord olnud, veel enam et neid oli kaks :lol: .Põder aina läks ja läks koertega.Koerad olevat põdra peal olnud vist 24 h.Hiljem olevat kuulda olnud,et põder oli maganud ja norrakad olid maganud mõned meetrid eemal ja kui põder liikuma hakkas siis koerad olid ülesse ärganud ja uuesti haukuma hakanud...lõpuks siiski olid koerad kätte saadud :lol: :lol: .Norraka omanikud ärge minust valesti aru saage,see polnud pahaga mõeldud :wink: .
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas puugi »

Magavad jah vahepeal kui põder külili viskab,aga otsivad teinekord haavatu ka niimoodi ülesse ja viskavad kohapeale kerasse.Gepsuga on,siis lihtne põdrad leida. (y)
jyri

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas jyri »

Klassikaline äriplaan:
1) tuuakse turule uus kaubamärk ja hakatakse seda promoma,siis
2)Tehakse maha kõik olemasolevad seda teenust pakkuvad kaubamärgid ja lõpuks
3) Kuulutatakse, et see uus kaubamärk ongi AINUÕIGE !

Ei imestaks, kui mõni toob Afrikast nn."lõvikoera" , käib sellega paar korda seajahil ja hakkabki :L jutustama, et see meie tingimustes ainuõige lahend. Mis sellest, et külma kardab, see-eest on hambad suured (y) . Samahea, kui hurda kasutamine Eesti metsas-tolku tema kiirusest, kui puud pidevalt ette jäävad! :VS
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas hundikütt »

(y) (y) Aga mõnel on jõutud ajud nii ära nätsutada,et kui julged vastupidist väita,siis tehakse sulle selgeks kui loll sa oled.Vahest leiad end tõsimeeli mõtlemast,et oledki vana lubjakas,kes ei saa uutest asjadest aru. :oops:
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas maris »

jyri kirjutas:Ei imestaks, kui mõni toob Afrikast nn."lõvikoera" , käib sellega paar korda seajahil ja hakkabki :L jutustama, et see meie tingimustes ainuõige lahend. Mis sellest, et külma kardab, see-eest on hambad suured (y).


PILT

3+14+7+11+14+11+5+7 = 72p ja II järk (paaris)
:wink:
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas puugi »

Aga kui suured punktid olid koertel eraldi? :?:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas hundikütt »

Mis seal imestada,koeri ju igasuguseid.Ka eesti hagijatel järke metsseale ette näidata.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kas on Baieri verekoera kutsikate soovijaid?

Postitus Postitas maris »

puugi kirjutas:Aga kui suured punktid olid koertel eraldi? :?:

Seda ma ei tea, lihtsalt täiesti ootamatult sattus siia teemasse sobiv pilt koos tulemusega ette ning täpselt nii ma selle siia ka kopisin.

Siga, aed, koer(ad) ja kohtunik loomulikult Venemaal.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Vasta