Taksiga seaaeda

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Taksiga seaaeda

Postitus Postitas -Ivar- »

Kas siin leidub taksi omanike kes oleks kevadel (kui lumi läinud) huvitatud taksiga seaaeda minema?
Sain aru et takse lastakse korraga 2 tükki sisse. Minul üks taks olemas kas keegi on nõus veel tulema ?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas tony »

Kes sind keelab ühe taksiga seaaeda minna?
Kenji
Postitusi: 2
Liitunud: K Mär 01, 2006 3:43 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas Kenji »

Oleks ka huvi ja 2 koera. Kuhu oleks plaan minna?
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas lendorav »

Kui vana koeraga tasub minna? Mul 8 kuune karmikarvaline, oleks ka huvi talle elusaid sigu näidata.
Kui plaane teete andke teada, kui sellises vanuses kannatab, siis oleks ka tulija.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas vollifedja »

8 kuusega kannata-hiljaks ei jää, las õpib lihtsamad asjaks selgeks- seaaeda kannataks kuskil 2 aastaselt-siis hakkab ka koeral mõistus instinktidele järele jõudma.(ei saa mõtetult hukka või traumat kogu eluks) Esialgu tehke "seaaeda" kähriku, siis rebasega...muidu polegi sul nõndaviisi kellega jahti nautida.
Mina olen kindel "käpp"-ja mul ka tuttav Taksi tõuühingust on väga huvitatud oma karmikutega. Plaanis on kohe kui lumi sulab, Aivo juurde. Mul on paar, kes harjunud koos töötama(ka seaaias, küll Lätis)tegeld on meil ka kolmas kambajõmm karmikas, kellega koos jahil käime.Nii et kindlalt tuleme ja tahaks ka katsele.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas -Ivar- »

Plaan oli järvamaale minna (Aivo oli vist aediku omaniku nimi )aga kui on muid ettepanekuid siis kuulan huviga.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas vollifedja »

Ootame siis lumesulamist-anna teada, kuup. kellaaeg.Huvilisi on ka teistest jahitõugudest.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas Jägervision »

Tõstamaal on ka aed. Kas teab keegi paremini- kas on neil aedadel-sigadel ka vahet või erinevus ainult selles, kuhu lähemal minna?

Meie vanem käis aastasena ega osanud seal midagi teha. Ehk nüüd on vähe targemaks saanud. Nooriku võtaks ka ilmselt kaasa aga ta selline linnakoerale kohaselt kuulekas ja alles pudinokk pealegi (9 kuud hetkel) nii et ilmselt ta pigem turistiks kuigi, mine sa tea, tänaval ikka üritab värsket võõra koera jälge kilgata :lol:
jyri

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas jyri »

Jägervision-vahe ainult maastikus ja aia konfiguratsioonis.Sead ise muutuvad nii siin kui seal.Aivol pistab karu iga aasta sead nahka,sellepärast kogu aeg uued.Ja on rohkem lahtist maad.Aireku juures on metsa rohkem.Veel on vahe selles,et Aivo omab õigust diplomeid omistada, Tõstamaal pead selleks eraldi inimese kutsuma,aga harjutamist see ei mõjuta.Veel on vahe ka hinnas-150 versus 250/koer.Head nautimist (y)
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas Jägervision »

Siis võiks enne lõplikku otsustamist võibolla vaadata, kuhu enamusel lähem minna. Aga see ainult mõte. Mul Tõstamaale kindlalt lühem maa aga kui härrale, kui otsustavale jõule, vähegi sobib, siis jõuame Jõgevale ka. Ei tahaks võimalust maha magada :)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Jägervision-vahe ainult maastikus ja aia konfiguratsioonis.Sead ise muutuvad nii siin kui seal.Aivol pistab karu iga aasta sead nahka,sellepärast kogu aeg uued.Ja on rohkem lahtist maad.Aireku juures on metsa rohkem.Veel on vahe selles,et Aivo omab õigust diplomeid omistada, Tõstamaal pead selleks eraldi inimese kutsuma,aga harjutamist see ei mõjuta.Veel on vahe ka hinnas-150 versus 250/koer.Head nautimist (y)


Kust võtad,et Tõstamaal metsa rohkem?Mis tähendab Aireku juures?Kas Aivo juures maksab koer 250.-?
jyri

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Kust võtad,et Tõstamaal metsa rohkem?Mis tähendab Aireku juures?Kas Aivo juures maksab koer 250.-?

Vastan lõpust-kuu tagasi,veebruaris,oli Aivo juures 250.-,vähemasti laikale.Nii harjutus kui ka diplomi katse.
Kui mainitud Tõstamaa on sama aed,kus Jaanus Kuusik käib õpetamas(Aireki kodu lähedal),siis minu mäletamist mööda(käinud ka seal ja veel Ardus,kui seal sigu ja kunsturgu peeti,vene ajal) on seal "otsenähtavus" tunduvalt väiksem,kui Aivo juures,kus käin sagedamini.Nii enda juunioriga(et õpiks ka üksi tööd tegema,mitte oma isa poole vahtima),kui ka teistele omanikele abiks.Aivo võttis kuuskedelt alumised oksad maha,nüüd näeb koera tööd ka üle 100m kauguselt vabalt. (y)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas tony »

Tõstamaal sai aasta tagasi seaaias raie ära tehtud,nüüd sealgi nägemine 5+.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas vollifedja »

Pigem uurin enne minekit, kui vanad sead...(vanade, kogenute ette omi takse ei "viska"-mul neid veel vaja...Sea vanus siis mitte üle 3 aasta(nagu ka reeglid ette näevad..)Nähtavusega ei tohiks probleemi olla, kui kuulmine korras.(Lätis on korralik võpsik, seal rohkem kuulmise peal, kui ei taha tornis passida).Kui sobib, võiks mõlemad üle vaadata-läbi proovida, enne kui vaidluseks kisub"kellel suurem , tugevam, ...."
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Taksiga seaaeda

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kus selle võtad,et Lätis võpsik ,paar nädalat tagasi oli seal küll ainult üks ainumas veidi paksem (on palju öeldud) tukake.Seaks oli mingi paari kolme aastane kuldijunn.Ise ei käinud ,aga juunjor käis ,rääkis ja näitas pilte.
Aivol peaks seaks olema vist eelmise aasta põrsas.
Vasta