Jahikoerte erinäitus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Kuidas suhtuvad jahimehed sellesse, et jahikoerte tõuühing korraldab näituse kuhu päris hea hulk jahikoeratõugusid oodatud ei ole? Sobilikud on ainult jahipüstkõrvad (5 rühma 2 alarühm), valik hagijaid ja saksa linnukoerad. Aga retriiverid, taksid, muud hagijad, verejäljekoerad ja kõik teised poiterid? :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas kakuke »

Korraldaja õigus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas jyri »

Milleks diskrimineerida tõu järgi.Las osalevad,kui on jahikoerapass ette näidata.Diivanterjeritel tavaliselt pole.Või muu "filter",millest ainult jahti pidavad koerad läbi pääsevad.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Mis siin imelikku on? Igatsugu erinäitusi ju toimub.Miks tahta just sellele näitusele minna,kus sinu koera tõugu pole.Kui teha näitus kõigi Eestis jahiks lubatud tõugudega siis on seal kindlasti rohkem selliseid koeri,kes ei tea jahist midagi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Mul jahimeestest kutsikaomanike jaoks oleks see näitus ideaalne, selle pärast mind ka isiklikult torgib. Pangu või minu poolest ka selle jahipassi nõude sinna sisse kui vajalikuks peavad.

Üldiselt aga paneb imestama rõhuasetus- isiklikult võivad kõik arvata seda, mida tahavad (ikka on ju neid, kes arvavad, et laika on ikka see kõige õigem) aga kõnealune TÜ peaks esindama jahikoeri. Selle pärast on väga üllatav, et välja on jäetud osad Eestis populaarsed jahikoeratõud. Mille järgi selline valik tehtud on? Olen ma mõelnud ühest otsast ja teisest aga mingit loogikat selles leidnud ei ole. Kui keegi oskaks ära seletada mille põhjal see valik on tehtud, siis oleks rahul aga hetkel tundub, et see on kellegi isiklik ettekujutus sellest, mis tõud on jahikoerad ja millised ei ole.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas aivar00 »

Ei hakka kritiseerima jahikoerte tõuühingut, kuid kaldun arvama, et küsimus esmalt pädeva kohtuniku olemasolus ning näituse ruumi suuruses. Kui enda sakslasega käisin fokside erinäitusel, siis foksid olid vakka nagu sukad. Sakslastel aga tohutu energia ülejääk- nii kui mõni sakslane piuksatas- teised sakslased kohe järgi ning hetke pärast ka "padjafokside" närv ei allunud omanike tahtele- saalis viibida oli ikka üsna kurdistav :lol: .
ikka lõbusalt
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas hundikütt »

Jägervision kirjutas:Üldiselt aga paneb imestama rõhuasetus- isiklikult võivad kõik arvata seda, mida tahavad (ikka on ju neid, kes arvavad, et laika on ikka see kõige õigem) aga kõnealune TÜ peaks esindama jahikoeri. Selle pärast on väga üllatav, et välja on jäetud osad Eestis populaarsed jahikoeratõud. Mille järgi selline valik tehtud on


Võrreldes laikade,hagijatega on retriivereid,verejäljekoeri ja teisi sinu poolt nimetatuid populaarseid jahikoeri ikkagi väga vähe.Nimetame siis asju õigete nimedega-populaarsed jahikoerad on siiski laikad-hagijad.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Läinud aasta septembri seisuga võiks antud erinäitusel hinnata Viktor Serebrjakov, Valeri Smagin, Elmar Lurich ja Mart Mae. Kohtunikke, kel on osaliselt või täielikult väljatoodud tõugude hindamisõigusi on veelgi aga siin välja toodud kohtunikud peaks vist olema paremini just jahikoertega kursis. Kõigil neil kohtunikel ei ole kõikide nende tõugude hindamisõigust aga 2 kohtuniku peale saaks nad väga ilusasti ära jagutud kui nüüd välja arvatud mõned 0 rühma hagijad kelle hindamise õigust ei paista kellelgi olevat. See on aga ainult Eesti kohtunikke arvestades! Kindlasti ei ole kohtunike valik ju oma riigiga piiratud. Läti-Leedu-Poola-Soome-Venemaa on ju sisuliselt siinsamas (arvestades, et kõikide tõugude näitustel hindavad tihti kohtunikud mitte ainult Euroopa teistest servadest vaid ka teistelt mandritelt).

Mai keskel peaks toimuma näitus juba õues. Erinäitusega, kus ilmselt üle 2-3 ringi ei ole, ei tohiks ruumipuuduse probleemi küll olla. Ei korraldata seda ju kellegi tillukeses tagaaias! Kes on käinud- kui palju tavaliselt jahikoerte erinäitustel osalejaid on?

Mulle on võibolla jäänud vale mulje aga toetudes juba kasvõi ainuüksi EKLi registrile, on taksid ja terjerid kindlasti populaarsemad kui mitmed antud näitusel kaasatud tõud (ei võrdle sündinud kutsikate või registreeritud koerte arvu aga mõnda tõugu ei ole registris mitte ühtegi või on üldse kokku paarkümmend). Ja kas ma eksin väites, et läti ja leedu hagijaid ei ole meil levinumad kui soome hagijaid, kes antud näitusel näidatavate tõugude nimekirjas ei ole?

Igal juhul saatsin küsimuse ka EJTÜ e-mailile. Eks näis mis vastus sealt tuleb...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise julgen ka arvata, et hagijast mitmeid tõuge täna populaarsemad jahimeest seas, kui hagijas.
Aga ma tegelikult ei saa probleemist aru? Miks peaks tahtma jahimees oma koera just seal näidata? Kas mingi muu näitus siis ei sobi jahikoerapassi saamiseks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Iga näitus sobib jahipassi saamiseks. Kuna mõne eelneva aasta nn. passistamisnäitused ei ole olnud EKLi kalenderplaanis st. ei ole selles mõttes ametlikud, ja nende alusel on siiski jahipassid väljastatud, siis ilmselt ei ole mingeid erilisi nõudeid sellele kehtestatud ja iga ametlik näitus peaks igal juhul andma kõik vajaliku.

Rohkem aga minu eelnimetatud isiklikest põhjustest sellest avastusest üsna hämmingus olla, tekitab küsimusi, et miks siis just need tõud on valituteks osutunud. Ei ole tegemist ju kellegi isikliku õue peal toimuva erapeoga kuhu kutsud keda tahad ja keda ei taha, jätad kutsumata. See on tõuühingu erinäitus. See on tõuühing, kes peaks hea seisma Eesti jahikoerte tõuaretuse, näituste, ülevaatuste, katsete ja võistluste läbiviimise koordineerimise ja organiseerimise eest. Esmapilgul ma ei leidnud EJTÜ kodulehelt nimekirja tõugudest, mida jahikoerte all silmas peetakse aga eelnevate aastate passistamisnäitustel on kaasatud olnud mitmed tõud, mis seekord on välja jäetud, seega vist natuke nagu ikka on need ka jahikoerte alla käinud. Mind hakkas huvitama, et kuidas, kuhu ja miks nad siis seekord jäid...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Jägervision kirjutas:See on tõuühingu erinäitus.

Noh,ongi ju nii kirjas.Mida veel norida? :)
Naine võib olla,koer peab olema!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Sellest järeldame, et kaasatud on kõik tõud, keda tõuühing esindab?
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas vollifedja »

Juhul, kui korraldatakse teatud tõugudele näitus, siis nii ka kirjutatakse näit. 6, 8 rühma erinäitus. Kui EKL näituste aastaplaanis on välja reklaamitud (selgelt kirjas) Jahikoerte erinäitus, siis kõik jahikoerte rühmad peaksid seal ka esineada saama.Siis, kui algab registreerimine, mingeid kitsendusi tetud tõugudele ei saaks nagu ametlikult teha.
Olen käinud näit. Ungaris Jahikoerte erinäitusel, mis oli tõeline jahimeeste-koerte rahvapidu. Jahipasunate puhumisega, jahivormis mehed-koerad., Ungari guljash..mmm.. Osalejaid üle 2000.Kohtunike on kuhjaga, valige, kes meeldib-ja kust maalt meeldib. Lähemalt-kaugemalt.Antud näitusel saaks näha meie jaoks eksootilisemaid, Eestis väheesindatud tõuge, tutvuda nendega, ja minetea, ehk leiaks endalegi midagi sobivamat kui laika või taks-terjer(muide juba terjereid on niii palju eri tõuge, et on mida valida..)Välgehobusemäel, kus taval. korraldatakse nn jahikoerte näitusi on ruumi laialt. samuti teenib jahikoerte tõuühing antud üritusega korralikult(vt eelm. aasta aruannet!)
Mina olen oma plaanid seadnud jah ka selle näituse järgi-tahaks ikka kodus kah vahest esineda...nüüd selline jama. Jahikoerte näitus on minu jaoks eriline, mida ei saa võrrelda ühegi teise näitusega. Ikkagi tõsised koerad ja tõsised tegijad.mitte tilu-lilu koerad.Aastasündmus näituste kohalt.Eks siis sõidame Ungarisse, jälle. Seal on ka meil välja jäetud jahikoerad jahikoerad .
Kakuke-jahikoerte näitusel oled võrdne võrdsete hulgas. tavanäitusel jääd kindlalt alla juba koera näitamise oskuse kohapealt ja see kajastub näitusehindes. Sul oleks ju vaja ikka max vägahead hinnet saada.Seda enam, kui pole eriline näitustel käija.(et mis s...sti, see uuesti!)
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas maris »

Analoogne süsteem ju ka lõunanaabritel. Läti jahikoerte klubi, aga näitusele lasevad ainult vene laikad ja norra põdrakoera 5st, kõik 0 rühma jahitõud (balti ja vene hagijad, karjala-soome laika, vene spanjel) ning terve 7 rühma.

EJKTÜ puhul on muidugi muudatuse tegemine lihtsam - tuleb käia üldkoosolekul ja valida sobiv juhatus või lasta üldkoosolekul otsustada, millistele tõugudele näitust teha ;).
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas andrus »

Lugupeetud naised.....
Kas te olete oma koertega veel vähe näitustel käinud,et kohe kindlasti peate ka sinna saama? :wink:
jahismurf
Vasta