Jahikoerte erinäitus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Pikk »

andrus kirjutas:Lugupeetud naised.....
Kas te olete oma koertega veel vähe näitustel käinud,et kohe kindlasti peate ka sinna saama? :wink:



Ära torise, minumeelest ajabad need naised õiget rida, kui praegi kõik vinguvad et jahikoertetõud on muutunud diivanijahikoertetõuks siis ei jäägi muud üle kui meelitada olemasolevaid reaalseid jahikoeri näitusel käima, oleks nagu tasakaalukust diivanijahikoertele.

Praegu on nii et kõik vinguvad, ning kui keegi soovib midagi siis parendada siis on kohe kõvem ving lahti. Enamus jahkoertetõu kasvatajaid tahaks et nende koerte kutsikatest saaks jahikoerad, või siis vähemalt niipaljukestki saaks jahist osa võtta et instinktid ei kaoks. Aga mida meie siin praegu teeme, vingume et jahikoeri enam ei kasvatata jne.

Sellisel näitusel peaks olema rohkem rõhutatud jahikoerale, ning ringi võitja peaks olema jahipassiga jahikoer. Kohtunikud peaks rohkem rõhku panema koerte füüsisele, mitte aga sabahoiakule ja silmavaatele, samuti peaks olema väga oluline kaalust kinni pidamine, kui ikka taksil jalad maha ei ulatu siis on asi jama. Mis puutub hinnapoliitikasse siis see peaks olema madal, vastasel korral muutub see mingiks klubi ürituseks Mingi 30..40 € maksta näituse eest on liig mis liig.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Kui ma väga metsa ei pane mäluga, siis kas eelmise või üle-eelmise aasta jahikoerte erinäituse (mitteametliku kusjuures) regamistasu oli esimesele koerale 400 krooni. Kui vaadata EKLi kalenderplaanist erinevate näituste infot siis selgub, et see on ikka päris kõvasti küsitud (takside TÜ liikmena maksin takside erinäitusel osalemise eest esimese ehk kõige odavama hinnaga registreerides poole vähem ja põhimõtteliselt ei pane kirja koera rahvuslikule näitusele, kus esimene regamishind on nii kallis- Pärnu rahvusvaliselegi on odavam). Aga selle üle ei ole siin üldse pahameelt avaldanud, et mis see näitus maksma minna võib hakata- kui jahikoerte erinäitus ja jahimehest kohtunik kes vaatab koera sellest vaatevinklist, et kuidas ta tööks sobilik on, siis olgu sellise hinnaga. Vorst ongi ülehinnatud, leib ikka põlise eestlase söök :lol:

Maris- kas sina oled EJTÜ liige? On asi nii lihtne, et valid aga sobiliku juhatuse? Kui ma tunneks, et mul on midagi antud ühingule pakkuda, siis liitun nüüdsama ja ei jää ka koosolemata aga kui tõsiselt minusugust võetaks seal üldse... :oops: Rääkimata sellest, et kas üldse sisse lastakse- naised saunas räägivad, et mõnedele ei tehta üldse uski lahti...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas kakuke »

Ma hakkan juba sellele pikale seletamise vist pihta saama. :) See umbes nagu, et miks hea tööriist ei võiks ka kena olla? Umbes nagu jahis tapavad sama moodi, saiga ja mossin, aga valdav enamus nendega ikka jahis ei käi, sama teema siis autodega, et niva ronib ka ja iltise maastikusuutlikusele ei saa ette heita, aga ikka on mõnel länkar, patrol vms istumise all. Sama siis ka koertega ja miks mitte ka jahiriietega. Eks ta arenemise asi ole. Aastat 20 tagasi ruulis puhvaika sama moodi. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas maris »

Jägervision kirjutas:Maris- kas sina oled EJTÜ liige? On asi nii lihtne, et valid aga sobiliku juhatuse? Kui ma tunneks, et mul on midagi antud ühingule pakkuda, siis liitun nüüdsama ja ei jää ka koosolemata aga kui tõsiselt minusugust võetaks seal üldse... :oops:

Mis seal ikka salata - ei ole. Aga üritan EH kasuks ühel teisel rindel tööd teha ;). Kuigi kui see edukas saab olema, siis äkki enam EJKTÜ näitusele ei kvalifitseerugi :lol:. Oleks ööpäevas rohkem kui 24h või kui palgatööl ei peaks käima, siis vast oleks asjad teisiti, aga hetkel on nii nagu nad on.

Vaatasin just, nüüd on kohtunikud ka välja kuulutatud ning regamishinnad ka.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
purunduk
Postitusi: 27
Liitunud: K Okt 04, 2006 2:36 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas purunduk »

Kui teile miskit ei meeldi palun hakake siis EJTÜ liikmeks, et seda tulevikus muuta. Minu teada seal liikmeid ainult näpuotsaga. Niisama pole mõtet kiruda.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas lant »

Sai siis laupäeval ära käidud ja mõningad pildidki tehtud.
http://www.snap.ee/user/ecuadoor/album
Kui aega saan, siis lisan veel ülejäänud.Kindlasti kõik ei mahu, aga huvilistele abiks seegi :wink:
jyri

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas jyri »

Hea meel nentida,et kohe esimeses kaadris on minu "vanamehe" poeg ja minu "teise koera" noorem vend,praktiliselt koopia,aint 2cm väiksema turjakõrgusega.Ise ei käinud,kuna ei näe mõtet rohkem kui kord käia ja siis hoopis välikatsetele keskenduma.Aga eks see iga jahimehe oma teha..
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas lant »

Laadisin siis veel 35+32 pilti üles.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Kas kellelgi on infot selle aasta passistamisnäituse kohta?Või jääb seekord ära.Kui nii,siis peab oma töömehe mõnele pitsude näitusele kirja panema :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas kahro »

Kevadel oli üks näitus.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Kevadine näitus oli valitud tõugudele.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas kakuke »

Kui jahikoerapassi vaja, siis on variant minna veel hoopis urueksamile (kui mäletan õieti, et omasid saksa jahiterjerit). Üks neist tulemas 13 august ja viimane 22 okt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Loomulikult on igasuguseid võimalusi passi saamiseks.16.oktoober on näiteks 3.rühma näitus Paides .Aga ma tundsin huvi,et kas sel korral igaaastast passistamisnäitust ei korraldatagi.Paljud noore koera omanikud kindlasti ootavad just seda.
Naine võib olla,koer peab olema!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas Jägervision »

Jahikoerte TÜ tegi minu arvates avalduse viimase näitusega selle kohta mis tõud on jahikoerad ja mis mitte. Sel aastal pole jahimeestel vist küll muud valikut kui pitsude :lol: näitusele minna. Taevas teab millal jahikoerte TÜ järgmist näitust teha plaanib, hetkel ei ole veel EKLi kalenderplaanis seda kirjas aga vist on veel aega esitada 2012 näitusi, või kas sel korral arvatakse muud, kui laikad, hagijad (va. soome oma muidugi :roll: ) ja "rahva tungival nõudmisel" saksa linnukoerad, ka jahikoerteks või öeldakse jälle, et taksid ja terjerid on kõik nii ässad näitusekoerad, et löögu mujal laineid :lol: Kui saksa linnukad rahva nõudmisel (selline väide käis läbi mingist seda näitust kajastanud ajaleheartikist ja oli organisaatori poolne kommentaar) sisse võeti, ehk tuleb siis nõuda muude tõugude aktsepteerimist ka nõuda kui neid esindav TÜ ikka üldse jahikoertena neid tunnistada ei taha.

Hetke võimalused näituseks on kajastatud SIIN mis on aga hetke seisuga registreerimist vastu võtvate näituste osas (eriti, kui arvestada, et stardipunkt on Pärnu ja ei taha ülearu kaugele sõita) enne hooaega üsna lahja.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et uue seaduse jõustudes pole enam passistamisnäitust ja jahikoerapassi vajagi.Eks vist seepärast jääb sel sügisel see näitus ka ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta