Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Mae Mart ütleb sulle koera vahetult nägematagi ära, mida see haugub, kuidas haugub ja kui kiiresti otsis. Hääle järgi oskab hinnata, kui kaugelt looma haugub ja palu muudki (y) . Aga elektroonika kasutamise seisukohast vähemasti mina olen jäänud stoppama ajasse, kus seda polnud( ma mõtlen ametlikke koerakatseid looduses, kust ka minu lahkunud vanamees I järgu saanud oli) :P
Helista Mardile, egas Eestis peale tema välidiplomeid ei tohigi enam keegi muu väljastada (b) peale Viktori hukkumist.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas puugi »

Momendil tohib põdrakatset ainult Mae teha!Kohtunik peab olema väga tugev vend! :DKoos kohtunikuga on ka koera omanik ja geps on ka vajalik.Hiilite ja vaatlete koera tööd. :wink:
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Kes vähegi jahil käind, teab kui raske on töötavale koerale-ulukile ligi hiilida, et hinnata silmaga nende tööd.Endal oli plaanis sügisel kutsuda Soomest kohtunik ja proovida katset teha. Meil on põdrakatse kohtuniku ära teinud Anneli Lints Põlvamaalt Soomes, sel sügisel sai tehtud.Anneli-Ivari norrakatel on ka Soomes katsed tehtud.
Kahjuks pole aega olnud käia mujal vaatamas, mida ja kuidas tehakse,just laiatarbe katset, mitte norrakate pikka haukumist.Aga peaks, sest mul jäid kah paljud asjad meie praeguses katses küsimärgiks.
Kas mitte koprajaht laikadega pole keelatud?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas puugi »

Kes keelab minul kopraid laikaga jahtida??? :D
Loeks Jahiseaduse läbi?
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas pktaks »

(11) Koprale võib pidada:
2) jahti jahikoeraga 1. oktoobrist jahiaasta lõpuni

See tähendab, et ükskõik missuguse jahikoeraga võib koprale pidada jahti 1.10 - 28(29).02. Sellest väljapoole jääval ajal 1.08 - 30.09 ja 1.03 - 15.04 võib pidada jahti terjeri või taksiga.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Oleks minu otsustada, seaks välikohtunikele esmased kvalifikatsiooni nõuded. Estikes osalemine vähemalt 30 vastava uluki koertejahis nii kütina kui ka ajajana( ehk siis ca.3 aastat minimaalselt) . Vähemat 5 jahti olla selle juhataja. Kui vastavate nõuete täitmine kinnitatud jahiseltsi(de) esimeestega koos kommentaaridega hakkamasaamisest võib hakata rääkima sellest, kas antud kodanikule usaldada õppimine eesmärgiga teisi hinnata?
Jaht pole erand- nagu ka teistel aladel hakkab siginema tohutul hulgal PABERITEGA diletante, kes teemas matsu ei jaga :VS aga terminitega targutada oskavad küll :twisted: . Rahvusvahelise terminoloogia tundmine ei tee inimesest spetsialisti, vaja ikka midagist juurde. Meil ju kõik tunnevad seda meditsiini järgi, kus kõik peavad end spetsialistiks. Rohtude ja haiguste nimetused tulevad sellistel vurinal, aga reaalseid ARSTE on sõrmedel üles lugeda.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

jyri-jahikoerte lehel on jahikohtunikuks saamise statuut, kus ongi põhimõtteliseti nii kirjas, see et suva tibi tänavalt(nagu sa pelgad) saaks kohtunikuks on välistatud. Samas Annely Lints vastab ka sinu püstitatud parameetritele, arvan, et jahis koertga annab nii mõnelegi siin kirjutavale silmad ette.Ka peab kohtunik tundma -teadma läbi-lõhki meil jahis enimkasutatavate koerte töö eripära. Ei saa sama puuga võtta kasvõi laika ja terjeri tööd, vahe on sees ka norraka ja laika töös. Kõike seda peab lisaks sinu parameetritele kohtunik teadma-tundma.
Vasta