Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

See ikka, mis Anija vallas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Kes ei oska tulla-võtke Eesti kaart ja joonistage sellel kolmnurk järgmiste tippudega:
1.Valgehobusemägi-ikka seesamune,kus kutsade näitused toimuvad,Jänedal
2.Kose Risti-see.mis Tartu maanteel ja ca.40 km Tallinnast
3.Kehra-asub Jagala jõel,haisutab tselluloosiga ümbrust.

Selle kolmnurga enam/vähem "tsentris" ongi Alavere (y) .
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Aitähh! Nüüd leidsin ka tagantjärele sama teema 01. septembri postitustest info. :oops:
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Jägervision »

Kurja, ja mina sel ajal kükin Tallinnas koolitusel :( Saaks ka vaadata kohe tutvustuseks alasse mismoodi eri koerad töötavad. Vidiomehed, näidake nüüd klassi neinde õnnetute häämeeleks, kes kohale tulla ei saa!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Kui naljad eemale jätta,tahaks ENNE reedet,23.09 teada,kas üldse "vaatajaid" tuleb.Minupärast või privas,kui foorumis ei taheta enda huvi "avalikustada".Hetkel loeb siit teemast ainult "mittetulijatest".
Tegelikult idamaine tarkus (y) õpetab-"kui inimene tahab,siis leiab tuhat võimalust,kui ei taha-leiab tuhat õigustust".
Ootama jäädes/jüri
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

..aaa, miks sul neid vaatajaid vaja? ma arvasin, et piisab kohtunikust ja koertest, kes teevad tööd?Minu poolt on sinu vaatajaid olemas. Kohe uurin, kas Filmimehe omad kah on huvitet, (et ajaloo tarbeks?)kui sul on vaja vaatajaid.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

vollifedja kirjutas:..aaa, miks sul neid vaatajaid vaja? .

Asja point on näha taksi,kes töötab siga laikast effektiivsemalt.Minu arvamine selle kohta teada ja ei muutu-"tahaks näha" ,aga võin ka nägemata elada .Tulemuse objektiivsemaks valgustamiseks foorumis-mitte "kuivad aruanded" kohtuniku poolt-ongi vaja "kaasaelajaid".Muidu kaob mõte ära-minu koeral niigi piisavalt diplomeid erinevate kohtunike poolt väljastatud erinevates aedikutes ja metsas ja rohkem mina neid pabereid ei taha-mis mõte,kui teda enam paaritada ei tohi vanuse limiidi pärast?
Ja kuidas "shouga" lood jäävad-rahvas ju teeb juba panuseid (y)
Ja kui kohal ainult taksi pooldajad,siis objektiivsust küll oodata ei ole,onju? :M
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Andrus juba varem nimetanud seda teemat pigem targutamiseks ja olen temaga täiesti nõus. Ja nii mõnedki mehed seda kelkimist teoorias nimetanud läägeks. Mulle hakkab aina enam tunduma, et lihvime neid reegleid ikka aina rohkem selliseks, mis pärleid (loe: kellegi imekoerad) üha enam särada lasevad... Teisalt polnud algselt eesmärk midagi taksidega siin tõestama hakata, seega on arusaamatu, kui nüüd Jyri on lehte edasi keeranud:
jyri kirjutas:Asja point on näha taksi,kes töötab siga laikast effektiivsemalt.Minu arvamine selle kohta teada ja ei muutu-"tahaks näha" ,aga võin ka nägemata elada .
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

vollifedja kirjutas:Sama siin.
Aga kutse aeda endiselt jõus-et näitaks siis siin leelotamise asemel, mis moodi TAKS töötab, kui lugupeetud Yri pole varem näind.Ja aitab mulast.Ja polegi vaja rohkem vaielda.
Ega erinevaid tõuge peagi võrdlema.Aga katsed sellesks ongi, et oleks võimalik kontrollida võrdsetes tingimustes töötavaid koeri ja ka treenida , harjutada,õpetada ka omanikke.


Aadu Kadakas !Ja kes siis kellele mida tõestada tahab?Mina pole kedagi kuskile kutsunud ega kavatsenudki,aga...kas jäi jälle silmade vahele või :M
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas aadu kadakas »

rõhk sõnal "algselt"
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Ma lugesin sellest lõigust pigem välja, et taheti näidata tööd, mitte midagi tõestada (Jüri ju väitis, et pole töötavat taksi näinud). Keegi teine siin pigem tõi välja selle effektiivsuse. Peale Jüri pole keegid siin seda ülesse tõstatanud ega väitnud, et taks effektiivsem.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Vollifedja kirjutas põhjuseks ka "omanike õpetamise" eesmärgi.Selle nimel olen nõus tulema tingimusteta.Ainus-kui on "kuulajaid" ja tahtjaid laikaomanikest.Selleks küsingi,palju on tulijaid ja kas filmi tehakse,et saaks ka teistele kommentaaridega(Aivo ja/või keegi veel,mitte mina)Taksimehed/naised juba leilis sõna "effektiivsus" lugemisest,neile ei õpeta/tõesta enam midagist.Paraku.Ju kardetakse võrdlust veel urutöös laika ja taksi vahel-laika ju toob ka urust kähra/rebase välja.Ainult kui sellesse urgu mahub ronida.
Kui laikamehed/naised tahavad,võin demonstratsioonile tulla kamakaks kuhu ja ise seletada,mida mu koer(ad) teevad hästi,mida halvasti.Aivo on erinevaid koeri näinud muidugi rohkem,kuiid ta pole neid kasvatanud,aga mina olen enda omad ise üles kasvatanud-eri iseloomuga,taibukusega ja teiste omadustega.Ja kõigist saadud töökoerad (y) ,aga mitte samased.
Nii et võib mula lõpetada(vollifedja sõnad) ja teavitada,kas ja palu tulijaid on.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jaan juhus »

Takside ja laikade tööd olen ma palju näinud,mina tulen vaatama kuidas Jüri järku täidab.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

See hea, et mõnel kujutlusvõime hästi arenenud, aga asjast rääkides, siis mulle see pühap ei sobi ja nagu info liikus, ei ole siis ka Aivot. Kui seda näiteks nädala sees mõnel õhtul teha, oleks ka endiselt tulemas.
ps. ma olen olnud/olen alati avatud uutele huvitavatele asjadele.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Täna hommukuks ongi kurb uudis ja hea uudis.Kurb siis et Aivo Saaremaal jahis-(mis, eteha, jaht nõuab oma!)ja HEA uudis , et asis susiseb-Aivol suur lootus uus siga saada, äkilisem.Aivo pakkus välja nädala sees õhtupoolikut.(20 ni valge).
Effektiivsuse kohalt pole midagi maininud.Mis mõttes effektiivsem-et sööb vähem ja võtab vähem ruumi? seegi effektiivsus? Töö kohapealt-nii ja naa-kes mida jahiks peab.ja mis moodi.
Vasta