Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

vollifedja kirjutas:Mis mõttes effektiivsem-et sööb vähem ja võtab vähem ruumi? seegi effektiivsus? Töö kohapealt-nii ja naa-kes mida jahiks peab.ja mis moodi.

Kas mina olen haigeks jäänud või planeetide seis sihuke,aga tsiteerituga olen 1000% nõus.Just seda üritasingi selgeks saada,et mis kohapealt hakatakse "võrdlema".
Jaanile-ära mind provotseeri,minu lühukestele jalgadele on rohi veel liiga kõrge ja ka häälepaelad peaks enne lahti laulma :D ,ootame ikka külmad ära siis korraldame eraldi võistluse koerajuhtidele-kas ise saavad järguga ilma koerteta hakkama või ei (y) !
Peale tööd saan kah tulla,sedaenam et Aivo lubab praegusele seale ka kaks koera korraga peale lasta-õpetuseks/filmimiseks peaks hea asi olema.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Feen »

Urujahtide osa juurde tagasi tulles. Kuulsin, et kusagil olevat laikad, kes kopra urujahis leiavad koprad kiiremini üles, lähevad läbi vesiluku järgi ning toovad sabapidi välja ning on üldse kõvemad urukoerad kui taksid :) Sel hooajal enam kindlasti ei jõua, aga kui keegi tunneb enda laikad ja jahid ära, siis tuleval hooajal tuleks ise mõnda sellisesse jahti kohale ja vaataks huviga kuidas see asi käib. Mitte, et ma ei kahtleks kiires otsingus (mis alati pole hea, enda taks otsib ka kiiresti, aga kui saab rahulikult otsida, on see palju põhjalikum ning ise jõuab ka kahvade jms-ga järgi), küll aga tahaks näha kuidas koer mahub keskmises koprakohas töötama. No, seda, et muda pehme ja käik surutakse suuremaks, seda ei usu, pigem on mõnes (MÕNES) kohas käigud nii suured, et roni või ise koprale järgi. Ja vesilukud... vaat, see on põnev teema, ma olen elus näinud ühte koera (oli taks), kes läks mööda kaldaaluseid käike, ka nii, et täiesti vee alt läbi, vahepeal ei tahtnud tagasi tulla ja haukumisega lasi ennast välja kaevata, või jäi lihtsalt sooja kohta magama, eks ta kaval oli :).

St, et jällegi juhendistest kaugel, aga kui taksi omanikud näitavad kuidas taksid siga peavad, siis loodetavasti saab tuleval augustil näha kuidas laikadega koprajahti tehakse. Ausalt oleks huvitav ja hariv vaadata.

PPS. Seajahis panustan ma alati laikale, aga selles olen kindel, et taksiga saab ka :D Samuti tean, et laikadega ja labradoridega peetakse koprajahti... aga :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Huvitav teema Feenilt.Mina olen sellisest laikast kuulnud ainult üks kord,Venemaal,Volossovos,kus käisin oma esimese laika järgi.Tema ema olevat just nii kopraid püüdnud.Näinud paraku ei ole,aga tahaks samuti :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka, kui kuulsin seda juttu, pidasin jahimehejutuks. Ausõna tahaks näha, et kohtades, kus ka taksil kitsas, saab laika edukalt manööverdatud. Kõnealused laikad pidid asuma Pärnumaal ja mitte väiksemat kasvu vene-eurooplased vaid läänesiberlased.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas frukt »

:D oli kah selline läänemaal aga see urus müttamine sai paar aastat tagasi saatuslikuks
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas KIGE »

Minul läheb ka isane läänekas urgu. Aga kuna ta just kõige väiksem ei ole, siis väga kaugele ei jõua. Ja veelukust ta läbi ei lähe aga mõnusalt turbane on iga kord küll, kui lõpuks välja ronib. :lol: :lol: :lol:
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Täpsustan infot-minu arusaamist mööda käib jutt ikka just läbi vesiluku sukelduvatest koertest.Siit ka nende unikaalsus.Urgu ronib ju iga koer vastavalt oma ja uru gabariitidele ja kaevamise visadusele.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas TRG »

purunduk kirjutas:Kõik jahikoerte katsete juhendid on hetkel kaasajastamisel ja peaksid valmis saama selle aasta jooksul. Elektroonilisel kuju riputatakse nad üles EJT kodulehele.
Järgmiseks aastaks on planeeritud need ka välja anda paberkandjal.

Midagi on vist valmis: http://jahikoer.ejs.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=108&Itemid=133
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas puugi »

Tere mehed. Koprajahi laikad on Eestis täiesti olemas. Vesilukust veab kobras koera läbi kui koer tagumikust kinni hoiab. Urgude suurus oleneb ju sellest kui suur on selle peremees. Minu suurim kobras on kaalunud 26 kg.Nii et,korralik isase laika kaal. Koerale on vigastused kerged tulema kui kobras saab ennast pöörata.Rindkere ja kael on tihti nagu peitliga torgitud pojal pisikesed jäljed ja 20+ on võimeline minu 15 kilose emase ära kustutama.Koeramees peab kiirelt kopra nullima muidu on jama käes.Mingi vesi peab kraavi jääma et,kobras saaks välja põgeneda.Kahvad,võrgud oleksid kindlasti käepärast. Kõik koprad ja jahid on erinevad.Ma ei tea kaua ma koeral seda teha käsin .Hästi see kindlasti ei lõppe. Kui on soovijaid teeme esitluse ära.Oleme Tartust ainult 50 km kaugusel.Aga sellist jahistiili ma ei soovita teistele laikameestele.Koprakunn on tavaliselt ka platsis kui toimetame. Võtke ühendust ja teeme ära. Puugi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Ise oleks sellise jahi nägemisest küll huvitatud, aga anna teada, et kuna ja kus. Ebasobiv aeg oleks 14-15 aprill, muud ajad täitsa vabad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas TRG »

Puugi- kas laika urgu kinni pole jäänud?...ise kardan just seda,enda laika tahaks ka urgu minna,aga kardan et põmmpea jääb peadpidi kinni kuhugi :roll:,ta suure kondiga mul .
Ja kas laika kes võtab kobrast isuga,töötab ka sama suure innuga seale ja põdrale? Nt: Käib seajaht...koer tunneb kopra lõhna ja läeb hoopis kobrast haukuma.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas puugi »

Selle veega on natuke raske aga annan kinlasti teada kui sobiva paiga leian.Laika ei ole kinni jäänud ja ta laamendab seal hammastega juurikad puruks.Mul on kobrastele eraldi laika.See võib sea ja põdrajahti segada.Puugi.5266048.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

TRG kirjutas:Ja kas laika kes võtab kobrast isuga,töötab ka sama suure innuga seale ja põdrale? Nt: Käib seajaht...koer tunneb kopra lõhna ja läeb hoopis kobrast haukuma.

Laika,nagu mistahes teinegi koer,teeb seda,mis ta peremele meeldib ja vastupidi.Üks mu tuttav karuslooma kütt õpetas oma laikadele vägagi ilmekalt selgeks,et oravat mitte haukuda.Ainult nugist.Ja ei haugugi oravat üldse! (y) .Kui "seajahis" sigu pole,hakkab töötav laika kas otsima neid mujalt (väljaspool aju,nagu mu vana koer näiteks) või siis muid elukaid, k.a. kobras , samas ajus,nagu minu noorem koer.Või vastupidi-kobrast pole, on sigu ja lähebki seajahiks. Kinni jäämisest niipalju,et mu vana on hasartne urgu ronija ja juhtund vaid see,et jättis sinna igaveseks kaelarihma "tutkaga" .Hiljem on mõlemad koerad DC20 selja peal mitu antenni katki murdnud urgu ronides.Ise pole kinni kordagi jäänud :M
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas TRG »

Seda teeb minu laika ka st. kui metsas pole seda looma keda mina tahan,et ta ajaks siis otsib ta enda lõbustamiseks mingi muu looma...peaasi,et saaks kedagi haukuda :lol: :wink: .
Õnne peab olema
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas rajaleidja »

Võtame vana teema ülesse :)
Kui tänane päev möödus autos süües, juues, telefoniga lobisedes ja magades, kuna noor norrakas otsustas taaskord põdrajahti pidada, tekkis mõte, et äkki krt peaks järgmine hooaeg proovima teha talle põdra katse. Võtsin siis nüüd katse juhendi lahti ja tekkis küsimus, kas katsel osalev koer peab olema varustatud gepsu, kaamera ja müramõõtjaga? Nimelt hinnatakse koera liikumiskiirust, otsingut laiuti ja sügavuti, hääle kuuldekaugust, kas liigub galopis, traavis või sammus. WTF??? Kuna tegemist on vabas looduses läbi viidava katsega, siis palun seletage mulle, kuidas on võimalik jälgida, kas koer liigub galopis või traavis? Kas koer peab olema niipalju aeglane, et kohtunik saaks järel joosta? Või peab katse läbi viima lageraie langil? Koer peab otsima ulatuslikult. Milline distants on ulatuslik ja milline mitte? Kui otsing on kitsas, lähevad punktid maha. Aga kui võtab kohe jälje ja paneb otse looma juurde. Kas selle eest võetakse ka siis punktid maha, kuna ei otsinud laiuti? ulukile lähenedes ei
aeglusta koer käiku, vaid hakkab looma peale kohe haukuma.
Mis moodi seda vabas looduses hinnata/kontrollida, kui koer on kaugel? Koeral peab olema tugev, kaugele kostev hääl Milline distants on kauge? Hääle kostuvus sõltub temperatuurist, õhurõhust, metsa tüübist ja jumal teab millest veel.
Mina olen selles asjas täielik võhik ja andke andeks, kui väga lollid küsimused. Aga minu arust natukene palju ebamäärasust, mis annab kohtunikule võimaluse punkte jagada suht palju oma äranägemise järgi. Ma saan aru, et sellise katse puhul ei ole võimalik detailselt kriteeriume paika panna, aga ikkagi :) OK, panen koerale ultrapointi kaela, näen ära, kuidas liigub, kui kiiresti liigub, kas haugub, kui kaua on haukunud, mitu haugatust minutis jne. Väiksema müramõõtja saab ka rihma külge pookida ja saab teada suurimad detsibellid ja keskmise. Aga kas ta nüüd seal liigub galopis või traavis, kas aeglustab enne ulukit käiku või ei... :M Ainuke lahendus kaamera.
Vasta