Sakslane haukuma

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Sakslane haukuma

Postitus Postitas krupp »

Kuidas oleks võimalik, kui üldse, õpetada saksa jahiterjer küsima-haukuma?
Kas kellegi koer(sakslane) surnud uluki juures haugub?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas sooviku »

Ära taha,et koer sul haukudes küsiks.Algul on tore aga pärast muutub tüütuks.Minu koerad surnud looma vastu huvi ei tunne ja laiba juures häält ka ei tee.Üritasin õpetada ka aga hiljem lõin käega,kui ei haugu siis ei haugu.Kõige tähtsam,et häälega jälge ajavad.See on kift (y) .
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas aivar00 »

Olen sama probleemi üle pikalt pead murdnud ning ei ole suutnud välja mõelda. Kui loom vähekenegi liigutab, siis haugub. Muidu on vait kui sukk. Sõbra koer sama käitumisega. See lihtsalt raskendab oluliselt verejäljel otsingut kui koer on rihma otsast vaba. Endalgi mõned suved tagasi sellepärast üks kobe kesik läks ööga hapuks.
Muidu ikka olen koera suu üle kaenud - kui on uluki karvad rappimisest suus, siis leidis looma üles. Seekord aga koer ujus üle laia kraavi ning suus oli puhas.
Mina olen aru saanud, et osad isendid hauguvad ja osad mitte. Proovisin ka alguses verejälje õpetamisel nahatükiga koera ärritada. Nii kui nahk enam ei liiguta - koer ka vait.
ikka lõbusalt
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas plaaster »

Soomlaste linnukoerte õpetuse raamatust lugesin kunagi, et tõmmata surnud uluk puu otsa nii, et koer ei saaks katkuda...
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas Ats »

Kas maiustusega ei ole võimalik haukuma õpetada?
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:Olen sama probleemi üle pikalt pead murdnud ning ei ole suutnud välja mõelda. Kui loom vähekenegi liigutab, siis haugub. Muidu on vait kui sukk. ....

Astro kaelas lahendab selle mure ära. Kui kaua ikka ühe koha peal püsib, lähed ja kontrollid üle. Feen enda taksile just selle mõttega soetas selle.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas TRG »

Mul tuttava sakslane teeb laiba juures ainult ühe haugatuse ja kõik :wink: .
Õnne peab olema
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas vollifedja »

Olen kuulnud -lugenud targematelt, et kaasa antud omadus. osad hauguvad, osad ei. Iseenesetarkusega arvan , et haukuv vanem kambas õpetab ehk ka noorema haukuma. Mul õnneks taksid teevad põrgulärmi, kui lõpuks otsitava leiavad, pärisjahis. katsel ei haugu keegi selle korduvkülmutatud topise peale.
Sel sügisel, just põrajahi alguses jaluasime omas metsas koeri. karmik pani äkki võpsikus nihukese kisa lahti, kõik koerad jooksid vaatama.leidis põdrapea. Nii et haugub, kui laip on ehtne.
Õpetada-ilmselt peaks palju kannatust olema. ise tõmbaksin just puu otsa jala,naha, jm. koera laseks otsima, kui leiab, hakkab haukuma, kiitus, ja maius,kui ei haugu peaks puu tagant nöörist liigutama, ehk hakkab haukuma, siis maius..
Saksmanni peaks tõu kirjeldust lugema, kas üldse peab haukuma, enne kui mässama hakkad.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas Eohippus »

Minu oma ei haugu ka kui saak on surnud, aga kui elab või nati liigutab siis haugub. Ajades muidugi kiljub, nii mis hirmus.
Iga lõpp on uue algus...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas hundikütt »

See haukumine pigem erand kui reegel,selliseid koeri ikka üksikuid ,kes surnud looma hauguvad.Ja ei saa ju tahta,et koer igat lihatükki hauguks ja kõik peremehe eest ära teeks.Täna on tõesti Astro abik nagu Kakuke mainis aga varemalt sai lihtsalt koera jälgitud kui pikemalt kadunud oli.Tagasi tulles oli koerast aru saada,et midagi teisiti ja õhutades koera näitama ,viis leitud loomani.See eeldab koera head tundmist ja peremehe ja koera vahelist head klappi.Vana koer õppis selle üsna ruttu ära ja tema abiga olen leidnud ikka kümneid ja kümneid loomi.Nüüd on ka noor-4aastane,asjale pihta saama,kuigi seda pole vaja eriti olnud,sest Astro teeb elu kergeks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas kakuke »

Milleni ise veel olen jõudnud, on see, et koeral ei tohi lasta rappida surnud looma. Väga paljud lasevad sel toimuda. Kui koera suu ulukit täis, mille krdima pärast ta üldse häält tegema peaks. Tean omast käest, et eks see ärahoidmine keeruline ole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas hundikütt »

Kakuke,see pole sugugi raske,lihtsalt ei tohi ise käega lüüa ja kordagi järele anda.Minu kogemus ütleb,et kui sa ei taha,et täiskasvanud koer teeb midagi sellist,mis sulle ei meeldi,siis tuleb kutsikast peale sama joont hoida.Lased korra -kaks kutsikal rappida aga hiljem keelad,siis enda silmaall looma ei puutu aga kui üksi leiab,siis ei saa sealt karvahunniku vahelt enam aru, kas lasid põdra või jõehobu.
Sama lugu ka autos taga püsimisega.Vana koera lasin kutsikana vahel eesistmel istuda ja hiljem taga enam ei püsinud.Kui ise autos, polnud probleemi aga kui üksi jäi , nii salongi magama keeras.Noorega need mured olematud kuna kutsikana sai selliseid asju kindlalt keelatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas kakuke »

Väga hästi tean seda värki. Eks koer ole nagu lapski, kes kogu aeg tikub piire kompima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
pyhvel
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 22, 2009 3:06 pm

Re: Sakslane haukuma

Postitus Postitas pyhvel »

hundikütt kirjutas:Kakuke,see pole sugugi raske,lihtsalt ei tohi ise käega lüüa ja kordagi järele anda.Minu kogemus ütleb,et kui sa ei taha,et täiskasvanud koer teeb midagi sellist,mis sulle ei meeldi,siis tuleb kutsikast peale sama joont hoida.Lased korra -kaks kutsikal rappida aga hiljem keelad,siis enda silmaall looma ei puutu aga kui üksi leiab,siis ei saa sealt karvahunniku vahelt enam aru, kas lasid põdra või jõehobu.
Sama lugu ka autos taga püsimisega.Vana koera lasin kutsikana vahel eesistmel istuda ja hiljem taga enam ei püsinud.Kui ise autos, polnud probleemi aga kui üksi jäi , nii salongi magama keeras.Noorega need mured olematud kuna kutsikana sai selliseid asju kindlalt keelatud.


mul frits täpselt samasugune, kui olen autos istub taga ja nagu lahkun, kohe rooli. ostsingi seetõttu võre kongi, muidu esiaken kenasti ilane seespoolt. Aga minu frits ei haugu samuti surnud looma peale, ainult põtra räsib, ülejäänud loomadest loobub koheselt kui saab aru, et viimasel eluvaimu sees enam pole. Nüüd kui leiab kähriku, siis jääb samuti vait seniks kuni murrab. Kui jagu ei saa, siis hakkab uuesti haukuma aga kipub loobuma.
Vasta