Turvavest koertele

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Turvavest koertele

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sai enda kahe laikale muretsetud need "kuulivestid" ,eelmine talvel eriti koertega metsa ei pääsenud ,aga nüüdseks ütlen ,et kasu neist igatahes on .Kere ja kael on ikka kaitstud ja õmmelda pole enam vaja olnud.Ohustatud on muidugi endiselt jalad ja taguots.Eile õnnestuski ühel koeral oma esimene jalg sea meelevalda(loe suhu) anda.Tulemusek 10 cm pikkune naha haav. Loodan siiski ilma õmblemata hakkama saada.Sai mingise isekleepuva kummise sidemega kokku tõmmatud ,millest koer tänaseks vabaneda ei olnud suutnud.Võtsin lahti ja tohtertasin täna veel ,eks näis kuidas paraneb ,praegu oli küll ilus.
Ma muidugi ei tea kas neid veste terjeritele ka valmistatakse.Olen oma silmaga näinud kuidas siga on koera vesti /keret püüdnud hammustada ja kehasse on ka lüüa saanud ,aga vestist pole siiani jagu saadud.Koertel ei paista ka vestide vastu eriti midagi olevat!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma tellisin vestid, mis kaela ei kaitse, aga nüüd mõtlen ka, et ehk peaks vist ikka koos kaela kaitsega olema. Materjal on suht tugev, kas kaela kaitse koera segama ei hakka? Vaatasin, et eraldi lai kaelarihm ka olemas, aga ühes tükis oleks ikka parem. Kuna üks vest jääb vist natuke väikseks, siis kes teab, ehk saab mõlemad uued kaela kaitsega tellitud.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas kahro »

Kus neid koerteveste müüa on, palju nad maksavad? Ära tüütab juba see pidev tohterdamine(viimase kuu jooksul on koer kaks korda lüüa saand).
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina tellisin mikide maalt. 2 vesti koos transpordiga tuli 160$, ei viitsi eurodeks ümber arvutada. Ja siis tollimaks miski 30 euri vist. toll võis vähem ka olla, ei mäleta täpselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Laikale pakub see vest kindlasti kaitset.Ma arvan,et terjerit hakkab ta aga ahistama.Kui see väike koer,vest seljas,auku põrutab,kas ta sinna kinni jääda ei või.See kuuli-kihvakindel materjal pole vist eriti painduv.Uruloomadega materdades tekivad põhilised vigastused pähe ja kaelale ning seda vest ei kaitse.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas rajaleidja »

need vestid ikka suurematele koertele jah ja mõeldud pigem sigadega maadlemiseks. Urgu ei lähe sellega kindlasti. Materjal suht jäik. Pealmine kiht Cordura ja siis 3 kihti ballistilist nailonit.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas kahro »

Ehk saaks kuskilt konkreetset pilti näha ?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas rajaleidja »

kahro kirjutas:Ehk saaks kuskilt konkreetset pilti näha ?

Siin näiteks üks variant: http://www.cutvest.com/off%20the%20chai ... es_004.htm Peale sellise on veel pikema kaela osaga ja on võimalik tellida ka pool vestid; kuni kurguni kinnised pikad vestid ja on olemas ka geel patjadega vest, mis peaks siis leevendama põrutusi. Aga selle eest tahetakse miskine 180-200 dollarit.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Minul kasutusel täpselt samasugused ,kui Rajaleidja vihjas.Ainuke mida ma tegin ,lõikasun jala augud vähe jalgevahelt suuremaks ,muidu hõõrusid koera jalad veriseks.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas vollifedja »

Katsetel nägin, sakslades proovisid seaaias saksajahiterjeril. No hea, et koer ellu jäi.Siga kiirem, koer sai korraliku hoobi ja õhulennu.Koere liikumine(eest põikamine) on aeglasem, jooks aeglasem, takistas igas mõttes. (kuigi oli väiksem variant vesti)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas rajaleidja »

Pole küll pikalt koertel vestid seljas olnud, aga pole täheldanud, et oluliselt aeglasemaks oleks jäänud. Eks ta mingil määral takistuseks on kindlasti. Selles pole kahtlustki. Materjal on suhteliselt jäik. Ikkagi 3 või 4 kihti kokku. Samas aga tundub, et minu koerale oli viimane nädalavahetus vest abiks. Sigadega madistades oli kuulda koera kiunumist ja peale sea ära võtmist koerte eest keeldus koer järgmisesse tükki minemast. Viskas küliti maha ja kõik. Kodus kompasin koera läbi ja rindkerest oli hell, aga kihva vähemalt ribide vahele ei saanud.
Pilt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:... Sigadega madistades oli kuulda koera kiunumist ja peale sea ära võtmist koerte eest keeldus koer järgmisesse tükki minemast. Viskas küliti maha ja kõik. ...

Meil oli eelmine nädalavahetus esimeses ajus pisikesel laikal (vene eurooplasel) kah kiun lahti, aga ajas mäekõrgust kulti ikka edasi ja veel terve päeva tegi mitu aju ning oli kättesaadud sigade peale eriti vihane, nii et ei tahtnud kedagi juurde lasta (sellist asja ta ei tee tavaliselt). Alles õhtul avastas peremees tilkuva vere ...
Nii et enamasti tõsine tegija läheb vaid vihasemaks peale haavatasaamist.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas sooviku »

vollifedja kirjutas:Katsetel nägin, sakslades proovisid seaaias saksajahiterjeril. No hea, et koer ellu jäi.Siga kiirem, koer sai korraliku hoobi ja õhulennu.Koere liikumine(eest põikamine) on aeglasem, jooks aeglasem, takistas igas mõttes. (kuigi oli väiksem variant vesti)


Jah,aga ilma vestita oleks äkki rohkem viga saanud. :M Minu mõtted liiguvad järjest rohkem selle turvavesti suunas.Noorem sakslane on mul nii aktiivne ja julge,et ühe nädalavahetuse saab jahil olla ja kaks on remondis.Viimane kord lükkas siga sellise peopesa suuruse lataka nahka ribide pealt lahti.Äkki keegi oskab juhatada,kust on terjerisuurusele koerale seda vesti võimalik saada. :M Või on äkki keegi ise teinud mingist kõvemast kangast?
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas rajaleidja »

honkomees kirjutas:
rajaleidja kirjutas:... Sigadega madistades oli kuulda koera kiunumist ja peale sea ära võtmist koerte eest keeldus koer järgmisesse tükki minemast. Viskas küliti maha ja kõik. ...

Meil oli eelmine nädalavahetus esimeses ajus pisikesel laikal (vene eurooplasel) kah kiun lahti, aga ajas mäekõrgust kulti ikka edasi ja veel terve päeva tegi mitu aju ning oli kättesaadud sigade peale eriti vihane, nii et ei tahtnud kedagi juurde lasta (sellist asja ta ei tee tavaliselt). Alles õhtul avastas peremees tilkuva vere ...
Nii et enamasti tõsine tegija läheb vaid vihasemaks peale haavatasaamist.

Ega mu koerad polegi tõsised tegijad. Täitsa tavalised koerad. Aga eristame siiski lihashaava ja tugevat lööki rindkeresse. Niikaua, kui koer on hoos ja adrenaliin laes, ei tee ta vigastustest välja. ka kergema rindkere paugu puhul. Aga kui koera eest saak ära kutsuda ja koer maha rahuneb, siis hakkab alles õiget valu tundma. Olen minagi lõhkuda saanud koeraga terve päeva jahti pidanud ja alles õhtul(korra ka järgmisel päeval) haava avastanud. Kui noorema koera esimene jalg ja aba ära lõhuti ja rindkeresse paar pauku jagati, siis metsas polnud tal viga midagi. Aga kui tohtri juurde jõudsime, siis jalgu alla võtta enam väga ei tahtnud ja koduski hakkas ennast liigutama vaevaliselt alles järgmisel päeval.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Turvavest koertele

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:Äkki keegi oskab juhatada,kust on terjerisuurusele koerale seda vesti võimalik saada. :M Või on äkki keegi ise teinud mingist kõvemast kangast?

Sealt, kus mina tellisin, vist terjeri suurusele ei olnud. Võid vaadata selle lingi pealt, mis ma panin varem. Seal on mõõdud olemas. Vesti materjalina kasutatakse ballistilist nailonit ja kevlarit. Natuke kahtlane, et seda materjali kuskilt eestist niisama saab.
Vasta