no ei saa ajama

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas plinks »

Tänud kes vastasid-proovin siis sea aedikuga ja haavatud põrsaga, järsku õnnestub. Haavatud loom on muidugi ebaeetiline kuid võib ka nii võtta et eesmärk pühendab abinõu või kuidagi nii ta oli. Kui ei katseta siis jahikoera eksamist(mis on minu koera jaoks ainus võimalus jahikoeraks saamisel) võib ainult unistada.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Ahto Kattai »

To kodanik Anti ,saime aru küll! Eriti seda et seal pole nii valus kui sa ta kogemata vigaseks lased.Inimene teeb ikka kohutavaid asiu,ega kõigil kuppel nii orlungis pole kui kodanik Antil! :wink:
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas aberukk »

[quote="plinks"]Tänud kes vastasid-proovin siis sea aedikuga Kõige parem oleks muidugi koera jahis harjutada koos tese kogenud koeraga,neil tekib siis minu meelest nagu mingi konkurents kes osavam või julgem ja siis tulevad ka muidugi kogemused.Mul kunagi olid kaks pooletoobist taksikoera,need haukusid kull kõike millel soe õhk sees oli,alustades koiliblikast ja lõpetades vana kuldiga ja reeglina valisid naad välja kõige suurema.Äda oli ainult selles et kult siukseid kilkavaid ämblikuid eriti ei karda aga jah ega nende leidmisega probleemi ka ei tekkinud.Jäle peal oli haukumine harvem ja kui tekkis silmside siis läks põrgu lahti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas kakuke »

aberukk kirjutas:...Äda oli ainult selles et kult siukseid kilkavaid ämblikuid eriti ei karda aga jah ega nende leidmisega probleemi ka ei tekkinud.Jäle peal oli haukumine harvem ja kui tekkis silmside siis läks põrgu lahti.

Mul jälle vastupidine kogemus, et taksi ees ei taha loom seisma jääda (mulle pigem meeldiksid metsas seisvad loomad). Peksab millegipärast kõik välja. Võiks ju küll mõelda, et väike junn, mis see teeb, aga ei, jooksevad põdrad ja sead ja kõik ülejäänud ka.
Selle kogenud koera kõrval õpetamine võib olla ka nii ja naa. Peab täitsa proovima, et kas teine tõmbab teise käima või hoopis on käimatõmbaja nii kõva vend, et teised talle eriti kõrvale ei mahu. Ma olen mõlemat varianti oma silmaga näinud. Inimestega on sama moodi. Mõni vaguram vend ongi selline, et mis ma ikka teen, kui sa juba teed jne, koertega sama värki nähtud.
Kult räägib asjadest, millest väga kõva häälega rääkima ei peaks (avalikus foorumis), aga need on asjad, mis jälle toimivad. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas TRG »

Selle kogenud koera kõrval õpetamine võib olla ka nii ja naa. Peab täitsa proovima, et kas teine tõmbab teise käima või hoopis on käimatõmbaja nii kõva vend, et teised talle eriti kõrvale ei mahu. Ma olen mõlemat varianti oma silmaga näinud.

Nii oli ka minu koeral ja tema "õpetajal".Vana koer lihtsalt ni osav,et noor ei saanudki juurde ja kui saigi siis haukus eemalt(aga mõjus ka see,sest nägi mida tegema peab).Asi lahenes nii,et lasime noore koera üksinda metsa ning lasime tal toimetada.Pärast seda kui sead üksinda metsast välja kupatas ei ole enam vahet.Nüüd võtab kas üksinda ühe või koos "õpetajaga" 2-4 siga.
Õnne peab olema
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:Mul jälle vastupidine kogemus, et taksi ees ei taha loom seisma jääda (mulle pigem meeldiksid metsas seisvad loomad). Peksab millegipärast kõik välja. Võiks ju küll mõelda, et väike junn, mis see teeb, aga ei, :)

Eks see ongi aju ja peatava koera vahe.Kui taks mööda jälge kilgates läheb ,siis ju uluk ei tea milline kole elukas teda kimbutama tuleb ja peab paremaks plehku panna.Peatav koer näitab ennast enne haukuma hakkamist ära ja siis uluk otsustab ,kas teda mingi hädaoht ähvardab ,või on muidu mõni tüütüs teda häirima tulnud. :) Norrakad sellepärast saavatki põdra nii hästi seisma,et ei käi loomale nii pinda,haugub kaugemalt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas kakuke »

Nõus, aga minu oma enamasti lööb kisa siis lahti, kui loom silmapiiril ja siis on hääl jäme. Mõni on sellist asja ka puuduseks pidanud, et jäljel häält ei tee.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas TRG »

Veel üks tähelepanek,mida ise olen kogenud on see,et kui noor koer on ajus siis peab andma talle ka aega otsimiseks ja raudselt peab olema tema peremees ajus ja vajadusel koerale appi minema,ning teda julgustama.Ka kütiliinil peab olema kannatust oodata,kui noor koer on metsas ja ajumehed ärgu kiirustagu,et "saaks metsast rutem välja".
Õnne peab olema
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas kakuke »

Ajamisest üleüldse võiks vist täitsa omaette teema teha, kuna on ka seda kogetud, et mõne jaoks on ajamine see, et kes esimesena metsast välja saab, on võitnud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas valgeronk »

Taks siga või põtra ajamas,midagi toredamat ma ei teagi.Oli meil ühel jahikaaslasel üks väga hea sea ja põdrakoer,jalad lühikesed, ajab aeglaselt ja targu ja milline laul metsas,jõud tavaliselt küttimiseks kuhugi ette.Need olid ühed toredamad jahiaastad.Kakuke,väga hea koeratõu valisid.
matadoor
Postitusi: 29
Liitunud: P Mai 10, 2009 7:21 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas matadoor »

pean tunnistama,et meite jahiseltsis on ka inimene kel on taksid...tublid koerad ja veel tublim koerte omanik...koerad ajavd ..võtavad jälge...ja ka urujahis on aktiivsed...öeldi mulle kunagi,et loom teeb täpselt nii-suure ringi kui kiiresti loer jookseb..taga ajab...
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas vollifedja »

Koeramaailmas on olemas ka selline viga nagu iseloomu praak,mida pärandatakse. Ei pruugigi hakata ajama.Kuna pabereid pole, ei tea ka vanematest midagi(omaniku väiteid ma ei usu, et just see või see on isa)ja veelkord-paberiteta koertega on jaht teatavasti keelatud.Kõigile. Tuleb võtta paberitega korralik koer, vaeva näha(nagu Kakuke) ja koer töötab.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole mina veel nänud, et paber looma ajaks :D ikka koer on see, kes seda teeb. Ma võin ka terve hunniku nn paberitega koeri ette näidata, kes vaid karva ajavad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas TRG »

Tean samuti ühte koera kellel pabereid ei ole(kakuke peaks ka teadma).Koer oli oma tõust,aga lihtsalt polnud pabereid(karjala karukoer).Mina ei ole näinud ühtegi teist sellist koera kes nii noorelt ja hästi tööd teeks.Ta oli ikka tõsiselt karm vend ja teadis väga hästi mida tegema peab (y) .Kahjuks jäi ta auto alla kui oli ainult 1,5a vana :cry:(Ta jäi küll ellu,aga...jah...) ,aga juba nii lühikese aja jooksul oli temast saanud tõsine tegija (y) (y) .Vastupidiselt mõnele tõupuhtale loomale,kes silkab metsas niisama... :M Seega arvan ka,et paber ei aja looma,selleks on tavaliselt ikka koer :roll:
Õnne peab olema
jüri
Postitusi: 9
Liitunud: P Jaan 30, 2011 6:01 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas jüri »

Ühesõnaga, kõik need soovitused koera tööle saamiseks on head, kuid kui sellest ei aita, siis ei ole midagi teha. Mõnel koeral kahjuks ei ole seda ajamise instinkti veres :(
Aga lootust on niiet jõudu tööle Plinks!!
Parem Hilja, kui mitte keegi!
Vasta