no ei saa ajama

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas kakuke »

TRG kirjutas:Tean samuti ühte koera kellel pabereid ei ole(kakuke peaks ka teadma).Koer oli oma tõust,aga lihtsalt polnud pabereid(karjala karukoer).Mina ei ole näinud ühtegi teist sellist koera kes nii noorelt ja hästi tööd teeks....

Ei ole minagi seni näinud koera, kes 9 kuuseks saades, oleks tema eest lastud juba mingi 12-13 siga. Olen minagi saanud selle koera eest siga lasta. Mõni lihtsalt juba algusest peale on väga ere täht.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:Kult räägib asjadest, millest väga kõva häälega rääkima ei peaks (avalikus foorumis), aga need on asjad, mis jälle toimivad. :)

Kui küsitakse siis tuleb vastata! :) Kui jääda ootama millal trehvab õpetamiseks sobiv "jahi praak",siis võib juhtuda ,et koer saab enne vanaks ja õpetada teda lootusetult hilja.Enamasti need maopaugud ja riivamised ,kus mõni tilk verd õpetamiseks ei sobi,sest uluk jääb kehva koera poolt lihtsalt leidmata. :V
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas aberukk »

kakuke kirjutas:Ei ole mina veel nänud, et paber looma ajaks :D ikka koer on see, kes seda teeb. Ma võin ka terve hunniku nn paberitega koeri ette näidata, kes vaid karva ajavad.

Rääkisin soomes jahimeestega ja naad pakkusid et 60 -75 % paberitega koertest lähevad diivani kaunistusteks.Kui ei aja on praak.Edukalt kasutatakse paberiteta jahikoeri ja keegi ei tee sellest numbrit.Soomes pidi se olema paika pandud koera kõrguse järgi ,ma küll ei mäleta neid numbreid aga jänest ajades koera kõrguse piirang puudus, samas põdral ja hirvel olid need rautselt paigas.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas plaaster »

aberukk kirjutas:
kakuke kirjutas:Ei ole mina veel nänud, et paber looma ajaks :D ikka koer on see, kes seda teeb. Ma võin ka terve hunniku nn paberitega koeri ette näidata, kes vaid karva ajavad.

Rääkisin soomes jahimeestega ja naad pakkusid et 60 -75 % paberitega koertest lähevad diivani kaunistusteks.Kui ei aja on praak.Edukalt kasutatakse paberiteta jahikoeri ja keegi ei tee sellest numbrit.Soomes pidi se olema paika pandud koera kõrguse järgi ,ma küll ei mäleta neid numbreid aga jänest ajades koera kõrguse piirang puudus, samas põdral ja hirvel olid need rautselt paigas.


Kas ei ole just vastupidi, et hagijas võis olla teatud kõrgusega ja põdrajahti mine või Rottweileriga!?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas tony »

plaaster kirjutas:
aberukk kirjutas:
kakuke kirjutas:Ei ole mina veel nänud, et paber looma ajaks :D ikka koer on see, kes seda teeb. Ma võin ka terve hunniku nn paberitega koeri ette näidata, kes vaid karva ajavad.

Rääkisin soomes jahimeestega ja naad pakkusid et 60 -75 % paberitega koertest lähevad diivani kaunistusteks.Kui ei aja on praak.Edukalt kasutatakse paberiteta jahikoeri ja keegi ei tee sellest numbrit.Soomes pidi se olema paika pandud koera kõrguse järgi ,ma küll ei mäleta neid numbreid aga jänest ajades koera kõrguse piirang puudus, samas põdral ja hirvel olid need rautselt paigas.


Kas ei ole just vastupidi, et hagijas võis olla teatud kõrgusega ja põdrajahti mine või Rottweileriga!?


Oli mingi 3o-38cm või midagi taolist. Igatahes Beagle mahub sinna mõõtu, sellepärast ta Soomes ka populaarne on.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas aadu kadakas »

Erinevad allikad väidavad, et turjakõrgus ei tohi olla üle 28 cm (ajaval koeral). Seda siis põdrajahis.
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Koeral ja koeral on mäekõrgune vahe. Mul oli au olla tuttav SS.ohvitseri kooli lõpetanud partisanikütiga. Partisani püüdmise üksusse kuulus kaks meest ja üks koer. See üks koer valiti 100 (loe: saja) kutsika seast. Aga too valitu ... ok, ei hakka siin rääkima - mul endalgi oli raske uskuda, mida too sajas tegi ja võis.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Välek »

Indrek S. E. kirjutas:Koeral ja koeral on mäekõrgune vahe. Mul oli au olla tuttav SS.ohvitseri kooli lõpetanud partisanikütiga. Partisani püüdmise üksusse kuulus kaks meest ja üks koer. See üks koer valiti 100 (loe: saja) kutsika seast. Aga too valitu ... ok, ei hakka siin rääkima - mul endalgi oli raske uskuda, mida too sajas tegi ja võis.
Selline õrritamine ei kõlba. Lao lugu lagedale :wink:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas tony »

aadu kadakas kirjutas:Erinevad allikad väidavad, et turjakõrgus ei tohi olla üle 28 cm (ajaval koeral). Seda siis põdrajahis.


Uudisimu oli nii suur, et helistasin sõbrale Soome ja küsisin asja üle. Ajavate koerte kõrgus võib olla max. 28 cm põdra ja valgesaba jahis.Aga kui koer on peatav (võib ka ehmatada s.t. uluk liigub mõned meetrid ja siis jääb seisma), siis võib kasutada ka kõrgemaid koeri nagu karukoer jne. Beagleid kasutatakse jänesejahis.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas sax »

kuskil saunas naised rääkisid nimelt, et Alaveres olla metsseakasvandus vms. oskab keegi öelda kas seal ka võimalik koerale siga tutvustada(läbi aia nt.) ja ka kontaktid oleks abiks. tegu noore koeraga ja päris seaaeda ei kipuks veel, jätaks täiskontakti edaspidiseks.
jyri

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas jyri »

Indreku Abweri jutt toob mälusse kohe ühe veneaja anektoodi.Nimelt üks mees korraldas oma naise üksinda sanatooriumisse :VS .Nädalapärast tahtis talle üllatuse teha ja ilmus sinna oma terjerilaadse õpetatud koeraga. Naise ruumis prouat ei olnud, siis küsis tema toanaabrilt,et kus ta naise asjad on. Võttis siis tumbotchkast naise alukad, andis koerale nuusutada ja kamadas "otsi" ja "too siia!" . Koer tõmbas ninaga ja kadus välja.Ei läinud 10 minutitki mööda, kui koer ilmus tagasi (y) . Hambus kellegi "meheuhkus" munanditaga ja karvadega lisaks!
jyri

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas jyri »

sax kirjutas:kuskil saunas naised rääkisid nimelt, et Alaveres olla metsseakasvandus vms. oskab keegi öelda kas seal ka võimalik koerale siga tutvustada(läbi aia nt.) ja ka kontaktid oleks abiks. tegu noore koeraga ja päris seaaeda ei kipuks veel, jätaks täiskontakti edaspidiseks.

Aivo , tel.519 130 00
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas puugi »

See aed on 4 hektarit metsa.Siga oli ka viimati päris ilus.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas sax »

või oli see hoopis Laekveres :?:
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas vollifedja »

Ikka Alaveres.
Vasta