no ei saa ajama

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

no ei saa ajama

Postitus Postitas plinks »

Mure siis selline, ei saa koera siga ajama, põdra peale haugub küll kui peale satub, ilma jälge ajamata-sea vastu huvi ei tunne, jälgi mööda järgi ei lähe, kui karja peale satub, siis haugub küll kuid julgusest jääb vajaka, et tihnikust välja ajada. Lindu haugub. Koer soome püstkõrv-sai kahe aastaseks, ilma paberiteta. Halvaks küljeks ka see, et vanemat ajajat koera ees ei ole meie sektsioonis. Rääkisin siis ühe jahimehega kes ütles, et laikalaadne koer hakkabki alles peale 2 aastaseks saamist tööd tegema olles selleks ajaks välja kasvanud. Proovitud seapeaga jälje lohistamine, seaaias käinud ei ole. Vast päästab seaaias käimine? Mõistus on otsas.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Tormis »

Oota, peaasi, et haugub. Omal ajal, kui kahe koera omanik olin ja sea karja peale sattusime, siis vana laika piiras ikka põrsast ja noor aastane peni oli maksimalist, võttis karjast kõige suurema ette. Olin täitsa hädas, et noor ei lähe vanale appi aga siis sai maksimalist tihedas kadastikus sealt lüüa, päästis turvavest ja peni ei teinud kaks aastat sigadest väljagi enam. Istus mul jala kõrval ja kuulas samamoodi nigu minagi kuidas vana haugub. Uuesti hakkas sea poole vaatama siis, kui ilma emiseta põrsapundile peale sattusime, siis läks vanale appi. Nüüd sai küll pikalt seletatud aga oota, ta ju haugub sul.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja arvatki ,et see noor pisike koerake peaks seakarja tihnikust välja ajama :M ,ilma inimese sekkumiseta? Selle tükiga jäävad kõvemadki koerad sagedasti jänni!
Lase mõni põrsas vigaseks ja lase siis toimetada.Kunagi oli ühel tuttaval samasugune koer,kes
seale supper hästi töötas.Klähvis ümber kui **** ja kui siga minema tahtis hakkata naksas tagant ja varsti oli siga ***** põõsas.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Ax1600 »

Selleks olemas seaaed. Soovitan Alavere. Saad käia koeraga aias kaasas ja julgustada. Lisaks Alaveres omanik tundub jahi kohalt pädev mees olema ja oskab soovitada kust vaja aidata koera ja kust mitte.
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas mõtus »

ilma paberiteta koera ei tohi minu teada jahis kasutada kui just salaküttimisega tegelda ei taha.Koer peab omama ikkagi jahikoerapassi
, et teda kasutada jahis! :M
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas valgeronk »

Mõtus,kas on nüüd kergem olla?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Anti »

Paberite teema olgu nagu on, kõik teavad et ei tohi jne. Aga kodanik Kult, teil vist küll peas kõik korras pole. Soovitus lasta nimelt mõni põrsas vigaseks ja siis loomal piinelda lasta, no ma ei tea :VS Selline soovitus tuleks küll pigem enda teada jätta!
http://beta.album.ee/antilaht
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas vallo »

Anti, aga mis juhtub kui põrsas juba on vigaseks sita lasu tõttu saanud. Peetakse ju karugi ketis , et koerad saaks teda lõhkuda .
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas andrus »

Anti tombab nuud kiivri sugavale pahe ja valmistub algavaks :lol:
jahismurf
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Anti »

vallo kirjutas:Anti, aga mis juhtub kui põrsas juba on vigaseks sita lasu tõttu saanud. Peetakse ju karugi ketis , et koerad saaks teda lõhkuda .


See, et jahis läheb vigaseid loomi metsa on paratamatus, kuid Kuldi soovitus oli stiilis "lase nimelt põrsas vigaseks, et saaks koera õpetada". Need kaks eri asja! Kui vigastatud põrsas metsas, siis andku minna. Kuid ka siis peaks jahimehe eesmärk olema looma piinad võimalikult kiiresti lõpetada!
http://beta.album.ee/antilaht
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas valgeronk »

Sõbral juhtuski nii oma paarkümmend aastat tagasi.Ei saanud kuidagi koeri tööle.Jahi käigus haavas põrsast,koerad said kuidagi põrsal p---st kinni ja natuke kiitust koertele,ning tööle nad hakkasid.Ja ei olnud need koerad midagi nii uhkete passidega.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas hundikütt »

No ei saa ajama,-no siis tuleb silm kinni pigistada ja lasta koeral vigast siga väntsutada.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas jaan juhus »

Püstkõrvaga kogemus puudub,aga jahikaaslasel läks laikal kolmeselt punn maha,olgugi et vanematel esimene järk põdrale ja seale.Enne seda oli 0 koer kes jooksis niisama ringi ja millegi vastu huvi ei tundnud.Nüüd toimetab päris tublilt.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas aivar00 »

Pole sel Kuldil peas sassis miskit. Selline koera õpetamine on toimunud vanasti, toimib praegu ning ka tulevikus. Sellest lihtsalt ei räägita kõva häälega ja minu pilgu läbi niutsuma hakata ka ei ole vaja. Neid vigaseks laskmisi toimub ikka, eriti tihti ajujahis. Keegi sedasi lasta ei taha, kuid juhtub ikkagi ka kogenud küttidel.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: no ei saa ajama

Postitus Postitas Anti »

aivar00 kirjutas:Pole sel Kuldil peas sassis miskit. Selline koera õpetamine on toimunud vanasti, toimib praegu ning ka tulevikus. Sellest lihtsalt ei räägita kõva häälega ja minu pilgu läbi niutsuma hakata ka ei ole vaja. Neid vigaseks laskmisi toimub ikka, eriti tihti ajujahis. Keegi sedasi lasta ei taha, kuid juhtub ikkagi ka kogenud küttidel.


Te vist ei loe mu juttu üldse mõttega. Ma kirjutasin, et kui jahis JUHTUB kehva lasuga loom ära minema, siis andku minna ja kasutagu võimalust koera õpetamiseks! Mis mulle ei meeldinud, on see soovitus NIMELT looma pe**e, makku või muud moodi vigaseks lasta, et pärast hea koeral "õppida" oleks!

PS! Kui keegi veel ikka aru ei saanud mu mõttest, siis võite privas kirjutada, ma ei hakka enam seda teemat risustama!
http://beta.album.ee/antilaht
Vasta