Selline probleem

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas Feen »

Tahtsin just sama kirjutada. Lihtsat polnud jahis miskit. Kas tuli ise juurde sumbata (kes see tahtis) või pidi koer sumpama. Kui siga ründas (ja seda nad tegid kui lumega põgeneda ei raatsinud), siis ei saanud koer hästi minema. Juurde mindi rada mööda, aga kui seal ots ringi ja peale, oli põgeneda raske. Probleem oli hoopis selles, et kui siga löödi talle sobivast elupaigast minema (meil elas nt üks kari kenasti talve üle sööta külastamata, tuhnisid kenasti, kevadel oli mida vaadata), siis võisid nad toidupuuduse või kurnatuse tõttu hukka saada.

Kuuldavasti oli siiski jahte, kus saadi sead üles ning lasti kraavis kakerdavast karjast just nii palju ära kui limiiti veel jäänud oli või padruneid kaasa võetud. Meil oli õnneks jaht lume suurtulekuks läbi aga mujal jahis käies sai igasuguseid olukordasid nähtud. Enamuse kohta ei ütleks, et selline lihtne tapatalg oli või loomal võimalust poleks olnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas TRG »

pano kirjutas:Ei ole ka mina mingi otsustaja kui ülem ütleb teeme jahti siis teeme ja vastu eriti ei vaidle ,sest ise me ta ju pukki valisime. Koer ongi (y) . Ainult otsimine on halb ,aga loodame ,et aja möödudes läheb ka see üle ja kui ei lähegi siis on lihtsalt üks hea seltsiline. Jahipidamiseks tuleb siis lihtsalt uus abiline võtta.

Meitel käidi samuti jahis :roll: .
Pole mingi koera spetsialist,aga arvan kui sa temaga ikka aktiivselt jahis käid,siis läheb see üle(loodan vähemalt).Kivi kotti!
Õnne peab olema
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas MLP »

eks neid jahte peeti ka meil,aga lihtsalt minu vaatevinklist vaadatuna ei ole see lihtsalt õige...mida sa ajad ja tyytad niigi kurnatuid loomi...seajaht käib aasta ringi ootanud ,siis paremaid aegu...päikest
sinu nukker noku!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas TRG »

Koeraga on see aeg piiratud,selle tuleb vahest riske võtta ja neljajalgne sõber kaasa võtta(eks see ole igamehe oma otsus).Hetkel on lund samuti mõõdukalt(Põlvamaal vähemalt),eks näis mis saab :roll: .
Õnne peab olema
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas kakuke »

Mõnel pool ei teata tõesti, et seaküttimiseks on olemas ka teistsuguseid mooduseid, kui jaht koertega või ajujaht ja eriti suur üllatus võib olla veel see, et seda võib teha aasta ringi. :D
Ps. ma pole koerajahivastane, lihtsalt huvitav fakt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas tony »

MLP kirjutas:eks neid jahte peeti ka meil,aga lihtsalt minu vaatevinklist vaadatuna ei ole see lihtsalt õige...mida sa ajad ja tyytad niigi kurnatuid loomi...seajaht käib aasta ringi ootanud ,siis paremaid aegu...päikest


Ei käi igal pool.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas puugi »

Seal ei ole midagi vaja teha.Sul on 5+ koer. Lase ainult õigesse kohta lahti. Puugi.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas vollifedja »

Ja saigi selgeks, et kutsikat peaks-võiks ikka seaaias ennem tutvustada seale ja sellega kaasnevate ohtudega. Targad ei soovita isegi enne 2 aastat koeralt loota mingit mõistust, Senini on ikka mäng ja trillallaa.Ja enne seda võiks just aias trenni teha, kuulekust-kontakti peremehega kasvatada. Ohtu ei oska nad hinnata ja ära hoida. Aga 1, 5 on juba aeg, kus võiks vanemate , kogemustega koertega koos pärisjahti lasta.
Eks nüüd tuleb aeg maha võtta ja alustada algusest-seaaiast.ja koos "vanaga"..
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas TRG »

Aias tutvustada võib,aga paar-kolm korda(arvan)endal see võimalus puudus,aga õnneks läks kõik hästi...esimest korda elus siga nägi jahis 6kuuselt ja lärm löödi lahti :D siga küll pääses,aga koeral kogemus juures.Ning ise pooldan seda juttu,et enne 1(võib ka kauem,igaüks otsustab ise) aastaseks saamist teha ainult individuaal jahti(peremees ja koer),et tekiks side.Aias on sellel "vaimsel kontaktil" raskem tekkida(arvan).Jahis on situatsioon päris ja koer näeb,et tema peremees pole lihtsalt peale utsitav jõud,vaid koer võib tema peale loota st.aitab ulukit tabada ja peale õnnestunud(või mitte) jahti on koeral ning peremehel üks ilus jahielamus juures(mis on peamine :) ).
Samuti arvan,et mida rohkem koer ulukeid(mida peremees tahab,et ta ajaks)nn.läbi töötleb seda rohkem ta õpib ja jätab meelde konkreetse uluki käitumist erinevates situatsioonides.
Hiljem võib vana tegijaga ka kokku lasta st. noor koer ei jää vana peale lootma vaid otsib ise endale uluki.

PS:Ma tean,et mul on veel palju õppida ja egas ma polegi mingi koerte spetsialist(ega arva ennast olevat).Kindlasti saab teistmoodi ka koera tööle õpetada,aga need lihtsalt minu ime väiksed kogemused(pole veel ühte laikatki läbi pidanud :oops: ) :wink:
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Selline probleem

Postitus Postitas puugi »

TRG -l on täiesti õige jutt. Kivi kotti. Puugi.I
Vasta