Koer ei lähe minust eemale.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
lola
Postitusi: 1
Liitunud: L Jaan 28, 2012 8:46 am

Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas lola »

Tere,
Ehk oskab keegi anda head soovitust.
Probleem siis selles,et minnes koeraga metsa koer ei julge minust eemale minna läheb max 50-100 m ja juba otsib mind,või kõnnib minu järel.Ehk oskab keegi jagada oma kogemusi mida tuleks teha.Koeraks siis norra hall põdrakoer ja vanust 10 kuud.Koeral puudub kogemus metsloomaga,nimelt pole ta looma veel kordagi näinud.Mõned ütlevad võta värske seanahk tõmba puu külge las haugub.

Tänud vastanutele.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas MLP »

no kui 10 kuune koer ei ole veel loomagi näinud ,siis kaldun arvama, et koer on lihtsalt väga valedes kättes....tuleb sellest koerast lihtsalt yhe seenelise koer....kasuta foorumis otsingut usun, et sellel teemal materjali siin nii...............................................palju...päikest
sinu nukker noku!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas tony »

MLP kirjutas:no kui 10 kuune koer ei ole veel loomagi näinud ,siis kaldun arvama, et koer on lihtsalt väga valedes kättes....tuleb sellest koerast lihtsalt yhe seenelise koer....kasuta foorumis otsingut usun, et sellel teemal materjali siin nii...............................................palju...päikest


No nii hull see asi ka pole. Olen nii mõnegi koera alles 10 kuuselt metsa viinud ja asja on neist saanud küll. Mõnel lihtsalt võtab asi rohkem aega.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas MLP »

tony kirjutas:
MLP kirjutas:no kui 10 kuune koer ei ole veel loomagi näinud ,siis kaldun arvama, et koer on lihtsalt väga valedes kättes....tuleb sellest koerast lihtsalt yhe seenelise koer....kasuta foorumis otsingut usun, et sellel teemal materjali siin nii...............................................palju...päikest


No nii hull see asi ka pole. Olen nii mõnegi koera alles 10 kuuselt metsa viinud ja asja on neist saanud küll. Mõnel lihtsalt võtab asi rohkem aega.


panen rõhku just sellele,et 10 kuune koer ikka peaks juba looma näinud olema.....järelikult ei oska koera mees ise koera suunata ei tunne metsa või ei tea suurt jahist midagi...vaevalt ,et meil eestis mõni selline piirkond on kus loomi yltse pole....kutsika peaks ikka metsa juba 5 kuuselt kaasa vedama mõnel koer juba sellises heas töötab...mide kauem viivitada selle asjaga seda kehvema looma omale saad.....soovitan mõne tegijaga koos metsa saata,aga ega seegi kõige parem varjant pole siis õpitakse tegija sigadused ka selgeks...,aga siiski kasuta nuppu otsi...
sinu nukker noku!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas kahro »

Mina tegin enda koeraga vea. Koer oli 5 kuune kui juhtusin esimest korda seakarjaga kontakti, koer haukus paar minutit ja tuli ära . Arvasin kari pani jooksu , kuid ei järgmisel korral jooksis koer arvatavasti seakarja sisse(sead röhkisid)koer pani tuhat nelja jooksu pärast lasin küll ühe p6rsa, kuid järgmised pool aastat koer sigadele tähele pannu ei pööranud. Tänaseks on koer natuke liiga agresiivne sigade suhtes!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas tony »

Tundub, et MLP näol tegu järjekordse targutajaga või mis? Eks lase siis tulla mitu koera sul on, mis tõugu, nende saavutused jne. Lampi ära lahmi. Kui kutsikas sünnib näiteks okt.-jaan., siis kui vanalt ja mis kuus peaks talle esimest looma näitama? Surnud laibad ei lähe arvesse. Kui tahad näha kuidas need 10 kuu vanuselt metsa saanud koerad töötavad, siis võin sulle näidata. Ja et selline mees metsa või jahti ei tunne... enne mõtle kui prõõkama hakkad.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas tups »

Mõni foorumlane võiks ikka maa peale tagasi tulla.5 kuune koer on ikka päris kutsikas.10 kuune võib juba midagi teha küll metsas aga ,et ta päris töötaks nii nagu peaks ikka pole. Muidugi on erandeid aga 10 kuune on ka ikka kutsikas.Omal Lääne-Siberlane sai jaanuaris
aastaseks.Leiab sea, haugub ja mõne aja pärast tuleb kontrollima kus oled.Seaaias leidis
sea üles ja siis see sea haukumine oli talle nagu mäng rohkem.Oli siis 8kuune.Ära heida meelt,
rohkem käi metsas ja küll hakkab kõik toimima.2aastaselt peaks küll juba töötama.Edu.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas TRG »

tups kirjutas:Mõni foorumlane võiks ikka maa peale tagasi tulla.5 kuune koer on ikka päris kutsikas.10 kuune võib juba midagi teha küll metsas aga ,et ta päris töötaks nii nagu peaks ikka pole. Muidugi on erandeid aga 10 kuune on ka ikka kutsikas.Omal Lääne-Siberlane sai jaanuaris
aastaseks.Leiab sea, haugub ja mõne aja pärast tuleb kontrollima kus oled.Seaaias leidis
sea üles ja siis see sea haukumine oli talle nagu mäng rohkem.Oli siis 8kuune.Ära heida meelt,
rohkem käi metsas ja küll hakkab kõik toimima.2aastaselt peaks küll juba töötama.Edu.

See kõik oleneb teatud faktoritest.
Enda koer hakkas päris jahis käima 6 kuuselt(oktoober 2011) ja tegi sama asja mida Kahro kirjutas(haukus ja jättis järgi),seda kuni sai 8 kuuseks.Nüüd on ta 10 kuune ja töötab.Sellegi poolest olen nõus,et alla 1-2 aastane koer on ikka veel kutsikas.

Teema algatajale soovitan teise(vanema) koeraga harjutada,kui jätab järgi siis nüüd lumega lihtne, mine sigadele mööda jälgi järgi ja aja koera peale.
Õnne peab olema
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas tony »

Eks ta ongi suhteline ja iga koera puhul individuaalne. Olen näinud koeri (läänekaid), kes on tööle hakanud alles kolmandal aastal. Siiani imestan ja mõtlen selle peale, et küll ikka meestel on olnud kannatust ning tahtmist nii pikalt jännata.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas MLP »

@ tony soovitan soojalt oma sõnu valida oleme isiklikul tasandil tuttavad tean sind ja sinu koeri vägagi hästi ja ka sinust on isiklik arvamus välja kujunenud kui keegi siin yltse lahmida armastab, siis vaataks ennast peeglist korra ja paneks omal pool suud kinni...koeri 3 neist 2 kuusiku j.koera järglased ehk läänekad ja soomlane .millised tulemused jne ei pea vajalikuks siin välja tuua ...minul on koer sõber ja tubli kaaslane vaevalt kedagi huvitab mida naad teinud ja näinud on ..iga tubli jahimees ilmselt teab seda mida minagi ja on näinud seda mida mina....päikest sulle....nb: taks jäi eelmine aasta pensile .....
sinu nukker noku!
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas jaan juhus »

5 kuuse koera jahti viimine on kahe otsaga asi.Nii noorelt on ta nii laps ja rumal,et võib väga lihtsalt sealt näiteks laksu saada ja siis sõltub juba laksu tugevusest ja koera iseloomust kaua ta seast midagi ei arva.
MLP minupärast osta koeri kuusiku või kaasiku käest,aga kedagi siin foorumis seeneliseks nimetada pole päris õige.Iga koeramees viib oma koera metsa nii vanana kui tahab.Olen ise ka päris mitu laikat heaks töökoeraks kasvatanud ja töökoeraks saamine läänekatel minu kogemusel on 8 kuust kuni 3 aastani.Inimene lihtsalt küsis nõu.
jyri

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas jyri »

Teemast veits möödas,aga läänekaid puudutab.Minu "noorem" koer,kes suvel saab 5 aastaseks,on omamoodi uunikum.Seda ka aedikus nähtud ja seepärast ka diplomit ei väljastatud.Nüüd sai siis jahis ka lõplikku kinnitust-nimelt ta ei ründa ega isegi haugu lamavaid loomi.Lihtsalt seisab nagu linnukoer faasani ees ja ei liigutagi.Tema isa vähemasti haugatas õrnalt ja mitte valjult,kui leidis karja lamavat,nii et ma teadsin valmis olla häälele rutates .Kui mina juba lähedal olin,siis sööstis peale.Aga selle nooremaga nüüd nägin Astrol.et teine üle minuti minust ca.100m kaugusel ühel kohal.Ei mingit häält.Hakkasin sinnapoole liikuma et näha,mida ta seal seisab,aga vana koer jõudis kuskilt enne pärale ja siis läks adrenaliini tekitamise(kütiliinis olijatel) duetiks lahti.
Nii et selline omapära teisel,tea kas keegi veel on kogenud laikasid linnukoera "seisakuga" :M ?Minul olnud viiest läänekast on see küll esimene selline.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas pajero »

minul aga selline läänekas (saab kevadel 4) otsib sea poole kildi kauguselt üles , haugub paar korda, vahest täitsa vait ja tuleb tagasi. Kui ise või teine koer appi ei lähe siis rohkem see siga teda ei huvita. See tähendab ,et ilma gps-ita pole selle koeraga midagi teha. teise koeraga paaris haugub natuke aega siis huvi puudus mingi aja pärast läheb ja haugub jälle natuke. järjepidevus puudub.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas kahro »

Ega ma 5 kuuse kutsikaga ei otsind kontakti sigadega! Vaid tudvustasin kutsikale metsa.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koer ei lähe minust eemale.

Postitus Postitas MLP »

jaan juhus kirjutas:5 kuuse koera jahti viimine on kahe otsaga asi.Nii noorelt on ta nii laps ja rumal,et võib väga lihtsalt sealt näiteks laksu saada ja siis sõltub juba laksu tugevusest ja koera iseloomust kaua ta seast midagi ei arva.
MLP minupärast osta koeri kuusiku või kaasiku käest,aga kedagi siin foorumis seeneliseks nimetada pole päris õige.Iga koeramees viib oma koera metsa nii vanana kui tahab.Olen ise ka päris mitu laikat heaks töökoeraks kasvatanud ja töökoeraks saamine läänekatel minu kogemusel on 8 kuust kuni 3 aastani.Inimene lihtsalt küsis nõu.


esiteks ma pole kedagi seeneliseks nimetanud ....loe palun korralikult...mõtte oli selles ,et vähe käinud ja käia saanud koer sellest ei tule midagi head ja samas ma pole kuskil kirjutanud ,et 5 kuune koer tuleb seale robinal peale lasta.....meil on metsas muid loomi ka ja koerale ometi peaks sellises vanuses metsa tutvustama......ja vähemasti näitama hukatud ulukit... ja mõni mees on ka jutu järgi oma koerast hea koera kasvatanud peale kähriku midagi muud ei haugu,tehkem omad järeldused igal mehel on heast koerast omad arusaamad...minu arusaam on laikast selline kõik, mis metsas liigub on saak.julgen väita ,et oma vanema laika eest pole vist hunti ja karu ainult lasknud kuna karu meil pole ja hunt kipub koera ära sööma,.ja kindlasti on palju palju erandeid ,aga minu elu on näidanud ,et need koerad kes seal 3a alles tööle hakkavad need on ka siiski metsa väga hea koera segajaks pigem ja hea kyti segajaks kuna käib ja tillerdab lihtsalt jalus......kuuled ,et oma hea koer hoiab sigu hiilid metsas karjale ligi ja ,siis tuleb see 2,5a mitte töötav koer sinu juurde hakkab su peale hyppama jne sry ,aga tõesti selline koer ja koera omanik peab yksi jahil käima. päikest kõigile
sinu nukker noku!
Vasta