Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:.Kui sigu pole lähevad kõik ülejäänud letti.Paluks tarkadel inimestel natuke kaasa rääkida..

Ei pretendeeri sinna tarkade klubisse, aga kui sigu jääb väheks, siis kordub näit. 198+ aastate olukord- ilma TÖÖTAVA laikata siga kätte ei saa. Ehk tõuseb hoopiski nendesamuste töötavate ( ja eriti hea otsinguga) laikade osatähtsus. Igasugustel "naabri Polladel" , vaatamata puhtaverelisust tõendavate paberitele, läheb metsas raskeks, sest tolku ei saa.
Aga kui ei eksi, siis eesti hagijaga võib ju nüüd ( alates 01. Oktoobrist)põdra/ sea jahti pidada küll, sest tal alla 52 cm turja kõrgus. Või ma jälle eksin? :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas puugi »

Võib muidugi,sest see 52 cm tema jaoks tehtigi.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas sooviku »

puugi kirjutas:Suvalist mula ei viitsi lugeda


Riskin siiski :wink: .Arvan,et eesti hagijaga on samuti nagu kogu selle eestimaisega.Kes saab käskida mul osta kallimat ja viletsamat aga see eest kodumaist?Teada on ju eesti hagija viletsad jalad.Lihtsalt patriotismi pärast omale koer võtta pole ka õige.Siis käiakse temaga kaks korda aasta jooksul jahil ja kogu moos.Hiljem tehakse tõu säilitamise nime all kutsikaid ja reklaamitakse,et vanemad on aktiivsed jahikoerad.Ei usu ma ka seda,et mõni laikamees vahetaks oma koera hagija vastu ja hakkaks sellega siga või põtra ajama.Minule hagijajaht meeldib aga ma ei võta omale seda koera mitte tema vigade pärast vaid kuna ma ei poolda erinevate tõugude omamist.Tahes tahtmata üks koertest kannatab ja saab tänu sellele vähem metsa.Ehk aitaks eesti hagijat,kui noorjahimeeste koolitustel teda rohkem reklaamitaks. :M Aga seegi on riskiga.Noortel pole ju enam aega,tullakse hommikul jahile küll aga poole päeva ajal on vaja kiiresti ära minna.Ja kui saadakse aru,et koeraga nii ei saa siis jääbki peni järgmine kord koju.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas puugi »

Lugesin jutu läbi.Täitsa arusaadav oli.Samas on huvilised ka olemas kes.eesti hagijaid tahaksid.See eri tõugude omamise jutt on ka mõistetav.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas sammal.habe »

nuh, värske Rootsi uudis on et hagijate eest lastakse kenasti karu. Lausa 2 tk järjest.
tõsi küll, tegemist soome hagijaga.

Pilt

link uudisele ka: http://jaktjournalen.se/skot-bjornar-fo ... nnstovare/
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas rajaleidja »

Mujal maailmas kasutatakse hagijaid koertega karujahil väga palju.
Eks see, et nüüd võib ka suurulukile hagijaga jahti pidada, aitab kindlasti eesti hagija populaarsusele kaasa. Aga see võtab aega. Praegu ikkagi metsad püstkõrvu täis.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas Välek »

Hagijale on meie sügis ja talv üks paras stressiallikas õhukese karva tõttu. Kui hagijas toanurgas oma padjal pikutab, püherdab laika mõnuga lumes, keel vestil.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas Feen »

Unustades ära vahepeal olnud 3 talve, siis sellele ette ja järgi on talved olnud isegi siledakarvalisele taksile sobivad, et seajahti teha, põdrajahist räkimata. Eks nad natukene külmetavad, käpad saavad ka kunagi terveks. Kui on veel 2-3 hagijat, siis pole häda midagi. Rohkem on probleeme kooriku ja kõvema lumega. Meil 1 mees on vähemalt korra nädalas oma E. hagijaga väljas, saab hakkama (kurdab vahepeal ka käppade asja aga jahid saavad peetud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas Välek »

Feen, need ongi need nähtud ja läbielatud hädad. Kirjapildis tundub kõik leebem, kui tegelikkuses. Kui külma või kõleda tuulega koer nagu kringel krõnksus on, kui õue hädale lased ja kohe joostes tuppa tagasi tormab, siis on arusaadav, et koeral peab ikka karvu seljas olema. Soojas kuudis saab ka pidada- topi aga põhku nii palju sisse, et koera jaoks ruumi oleks, vahi ilmateadet, palju ööseks külma lubab jne.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole küll selle teema jutt aga hagija koht pole kohe kindlasti toas.Vastasel korral ongi ta natuke jahedama ilmaga krõnksus.Kutsikast peale peab väljas olema,mitte padja peal.
Naine võib olla,koer peab olema!
FIK
Postitusi: 31
Liitunud: T Sept 01, 2009 8:42 am

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas FIK »

Jääb mullegi arusaamatuks see 52 sendi piirang.
Mõned head aastad tagasi oli mul Inglise rebasekoer (63 senti). Paremat hagijat pole veel näinud!
Ajas seda looma ,kelle jälje peale ta panid -alates jänesest hirveni välja . Metskitsed olid tema menüüst väljas...
Murdis ainult haavatud rebase või kähriku. Kindlasti õiendas arved kassiga...

Peaks vist tegema ettepaneku ,et Eestis tohib kasutada jahipidamisel AINULT Eesti hagijat:
- Standard tõugu - suurulukijahil /Ilma hammasteta /et ei saaks murda/
- 1. alamkategooria- väikeuluki jahil, ajukoer /rebane , kährik jne. / - kolme jalaga ... et kütitav ei jookseks ennast hingetuks
- 2. almkategooria - linnujahis - ainult tagumiste käppadega /lestad kohustuslikud/
- 3. alamkategooria - urujahis ja koprale - lühendatud /kupeeritud/ jalgadega.

PS! Oma Saksa lühikarvalise ja terjeri saadan tagasi nende sünnimaale.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas vollifedja »

Sooviku-sama siin-isal oli kogu aeg eesti hagijas ja laika(taks)..kõik elasid õues . Kui külma tuli üle 20 kraadi, lasti lauta heinte sisse. tuppa nad ei tahtnud, hakkas palav. ainult peale jahti paariks tunniks, siis kippusid õue. Nüüd arvatakse, et koera koht on patjade vahel ja rikutakse nii karv kui koera tervis(-kirjutab taksiomanik, kelle taksid magavad voodis..)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas puugi »

FIK kirjutas:Jääb mullegi arusaamatuks see 52 sendi piirang.
Mõned head aastad tagasi oli mul Inglise rebasekoer (63 senti). Paremat hagijat pole veel näinud!
Ajas seda looma ,kelle jälje peale ta panid -alates jänesest hirveni välja . Metskitsed olid tema menüüst väljas...
Murdis ainult haavatud rebase või kähriku. Kindlasti õiendas arved kassiga...

Peaks vist tegema ettepaneku ,et Eestis tohib kasutada jahipidamisel AINULT Eesti hagijat:
- Standard tõugu - suurulukijahil /Ilma hammasteta /et ei saaks murda/
- 1. alamkategooria- väikeuluki jahil, ajukoer /rebane , kährik jne. / - kolme jalaga ... et kütitav ei jookseks ennast hingetuks
- 2. almkategooria - linnujahis - ainult tagumiste käppadega /lestad kohustuslikud/
- 3. alamkategooria - urujahis ja koprale - lühendatud /kupeeritud/ jalgadega.

PS! Oma Saksa lühikarvalise ja terjeri saadan tagasi nende sünnimaale.

Kas on nagu raske aru saada,et seadus tehti selleks ümber,et eesti hagijas välja ei sureks?
Mina tahan näituseks laikaga kobrast urust püüda ja teemegi seda väga edukalt.Seadused on teinud mingisugune tropp nii,et ma ei tohi seda enne 1.oktoobrit teha! :VS
Eesti hagija säilitamise jaoks tehtud seadustest saan ma väga hästi aru,aga laikaga koprajahi piirangutest ei saa.
Kas kobras läheb 2 kuud hiljem kuidagi õnnelikumana teise ilma???
Tasuks natuke ka mõelda enne kui lärmi lüüa.Eesti hagijas on nii EKL-i kui EJTÜ logol.
jyri

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:[Kas on nagu raske aru saada,et seadus tehti selleks ümber,et eesti hagijas välja ei sureks?
Mina tahan näituseks laikaga kobrast urust püüda ja teemegi seda väga edukalt.Seadused on teinud mingisugune tropp nii,et ma ei tohi seda enne 1.oktoobrit teha! :VS
Eesti hagija säilitamise jaoks tehtud seadustest saan ma väga hästi aru,aga laikaga koprajahi piirangutest ei saa.
Kas kobras läheb 2 kuud hiljem kuidagi õnnelikumana teise ilma???
Tasuks natuke ka mõelda enne kui lärmi lüüa.Eesti hagijas on nii EKL-i kui EJTÜ logol.


Aga keegi ei käse sul laikaga kobrast püüda enne 01. oktoobrit. Võid rahumeeli urgudest parte noppida juba 20 Augustist . Laikaga ja kooskõlas seadusega! :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sea ja põdrajaht eesti hagijaga.

Postitus Postitas Välek »

sooviku kirjutas:Ei ole küll selle teema jutt aga hagija koht pole kohe kindlasti toas.Vastasel korral ongi ta natuke jahedama ilmaga krõnksus.Kutsikast peale peab väljas olema,mitte padja peal.
Millest räägid :roll:
Vasta