Karjala karukoer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas jyri »

Puht uudishimust küsiks,kuidas on teie praeguse püstkõrvade omadused võrreldes eelmis(t)e omandis olenud peatavate koertega?Et midagist üldse üldistada/järeldada?Jämtland jms?Kas äkki ka karudiplom vms. olemas? Paaris või üksik jne?Pole uudis,et samast pesast võetud koerad on vahest nagu Maa eripoolused,see ju kõigile teada!
Ma lihtsalt selleks,et üks minu spanjeltest parti suhu ei võtnud.Metstuvi,tikutajaid,tetri(tollal oli jaht lubatud)küll.Parti aga ei,kuigi kummipardid tõi kõik kaldale.Aga põdrajahis oli paremate koerte puudumisel asendamatu! (y) Seega mida ise arvate,mida teie koerte järglased, küttima hakkavad,kui äkki tekib soov kutsikat omandada?
Ma ei nöögi,vaid üritan selgeks teha,et töötav koer ühelt poolt ei tähenda koerte kasvatuseks sobivust teiselt poot.Sorry,kui liialt keeruliseks lasin.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas puugi »

Sry,aga looma juures kakluses pealejäämine ei ole küll asi mida mainida.Metsas käime jahil või koerte kaklust vaatamas? :M
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas hundikütt »

Ei saa ka aru sellistest meestest kes koertekarja saagi juures lõastamata jätavad. :mrgreen: Saagi juures kaklus garanteeritud ja hõisata sellega ,et karukoer peale jääb :M .loogiline,ta ju suurem ja peabki jõulisem olema. :VS
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas hundikütt »

JYRI,kui oled omanud korraliku läänekat,ei hakka sa eales võtma omale karukoera,iseasi kui karujahti ei plaani pidama hakata :twisted: Niipalju kui mina neid töös olen näinud või ka siinseid kirjeldusi lugedes,siis kõige täpsemalt ütles Andrus,,teeb kõike ja mitte midagi,, :lol:
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas TRG »

Karujahiks sobib laika ka ju ideaalselt :wink: .
Õnne peab olema
jyri

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas jyri »

Tänud Hundiküt!
Minu läänekatest esimene oli omal ajal(80 -te keslel) ainuke Eestis,kellel ka karudiplomiD(ehk rohkem kui 1) olemas.Praegune paar on töötanud mitmeid karusid magamisest ülesajatuna,mis tegelikult pole tõesti hea.Olen ka lasknud karusid oma koerte eest.
Aga minu teema oli,et ühe koera,mistahestõudu,näitel pole pädev teha järeldusi tõuomadustest.Ei muud. Mul 4 laikat 5-st suguluses,aga kõik jumalaerinevad.Sellest tulenevalt olengi boniteeringu kasutusevõtmise fänn ja igatsugu puudulikele andmetele tuginedes järelduste tegemiste vastane.
Muuseas Hundikütt-kui teil on tõesti jahijuhataja sõna samaväärne seadusega,siis "valgelt" kadestan-tahaks osaleda,aga mida pole seda pole :VS oma selstsis vähemasti võtta.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas jaan juhus »

Minu kogemus Karjala karukoertega selline ,et kõvad kaklejad ja tülinorijad aga ühtegi head töökoera pole trehvanud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas puugi »

jaan juhus kirjutas:Minu kogemus Karjala karukoertega selline ,et kõvad kaklejad ja tülinorijad aga ühtegi head töökoera pole trehvanud.

Sellepärast nad ei olegi eriti arvukalt metsas esindatud.Laikadega saab karu küttida küll ja rohkemgi.Pealeselle on karukoertel mingid inbriidingu hädad kaelas nii,et tehke enne paaritusi vereproovid kindlasti ära.Asi olevat väga tõsine. :idea:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas honkomees »

jaan juhus kirjutas:Minu kogemus Karjala karukoertega selline ,et kõvad kaklejad ja tülinorijad aga ühtegi head töökoera pole trehvanud.

Naaberjahtkonnas oli kunagi see karukoer, kutsusid meid ka punti kuna meil oli üks väga hää koer ja minu oma tegi temaga koos ka tööd. Lasin siis meie koerte eest ajus põrsa, mässasin pärast veel metsas hulka aega. Koerad tulid mujale välja kui mina ja sain hiljem teada, et mu laika oli karjalasel tublisti verd lasknud (tuli sülees autosse tõsta), kuna too niisama tölberdas ja noris.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas 22LR »

Minu karukoer saab varsti 7-ks .Kui tulevikus veel koera peaks võtma,siis kindlasti kindlasti sama tõugu.Ei oma laikadega kasvatuskogemust,ei oska võrrelda. Karukoer inimsõbralik ja looma rappima ei kipu,rääkimata murdmisest.Tänu tugevamale kehaehitusele suuremas lumes töövõimekam ega pelga vett nagu enamik norrakaid .Õnneks pole seni pidanud teda naabrimeeste aladelt veel taga otsima.
Viimati muutis 22LR, E Apr 09, 2012 11:07 am, muudetud 1 kord kokku.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas puugi »

Aga kuidas raske koer paksus lumes paremini edasi liigub?Ta vajub ju palju sügavamale kui kergem koer.See on sama hea kui panna Baruto triatloni tegema. :VS :P
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas hundikütt »

Puugil õigus.Meie jahtkonna karukoer ka kaks aastat minu läänekaga kaasas käinud ajus.Läänekas mul hästi ergas ja kerge kondiga,läheb paksus lumes hüpates lahedalt õhtuni aga karukoer tavaliselt mõne tunni pärast tallub peremehe kandu.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas 22LR »

Ei tahtnud kellegi laikasid mahategema hakata ega karukoeri kiitma .Ligi 40 jahiaasta jooksul koeri metsas igasuguseid nähtud.Alul laikad,hiljem norrakad ja karukoerad lisaks.Skeptikutel tasuks vaadata (kui võimalus) kuidas karukoerad pea nädal järjest Soomes Karjala piiri lähedal jahis on.Kohalikud ütlevad et laikad ei pea vastu. Mulle isiklikult hakkab see laika versus karukoer jutt meenutama teist teemat kus püüti selgeks teha kui kehvad CZ karabiinid võrreldes Tikka ja Sakoga on :VS
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas puugi »

Selleks,et 6 või 7 päeva nädalas koeraga jahil käia ei pea ju ometi Karjalasse minema. :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Karjala karukoer

Postitus Postitas andrus »

Muidu,et ma olen ammu aru saanud,et laikast paremat jahikoera ei ole lihtsalt olemas.... a jah mingi hagijas oli kah.
Terjerid,taksid ja kõik muud on suht mõttetud peletised.
Mingil põhjusel kostub see kiidulaul ainult 3-4st suust.Need mehed keda mina siit foorumist tean ja kellel on kah laikad ja töötavad hästi ning väga hästi ei kipu neid miski pärast hirmsal moel ületähtsustama ja omasid taevani kiitma ja teisi tõuge maha tegema.
jahismurf
Vasta