Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi


Ava uus teema Vasta teemasse  [ 146 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 6:32 pm 
Offline

Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm
Postitusi: 282
Asukoht: Põlvamaa
Aga mehed,mis sellest arvate?
http://ejs.ee/et/uudised-ja-teated/828-uemarlaud.html
Ei poolda ka murdmist,aga kardan et koertejahi hooaega lühendatakse...noorele koerale esimene hooaeg väga tähtis :!: :idea: :|

_________________
Õnne peab olema


Viimati muudetud by TRG E Apr 02, 2012 7:53 pm, muudetud 1 kord.

 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 7:25 pm 
Offline

Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm
Postitusi: 42
Selle peale võib algatada teema,üldse lõpetada jahipidamine.Alati leidub koeri, kes selle koeraga koos hakkavad klähvima.Kui loom saab jahis haavata,kas tal siis on vähem valus,piineldes päevi,kuni lõpp tuleb.Tundub rohkem,et see mees on ise elus palju haiget saanud, või pettunud oma jahikaaslastes


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 7:55 pm 
Offline

Liitunud: E Märts 05, 2012 7:08 pm
Postitusi: 1479
Asukoht: Jõgevamaa.
TRG-Su saadetud kirjutis röövib mult une.Hommikul hakkan vaenlast otsima.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 8:13 pm 
Lugesin seda idiootsust maalehes nädal tagasi,tahtsin kommenteerida,aga tollal netis veel polnud.Juhin teie tähelepanu huvitavale loogikale-end jahimeheks nimetav kodanik leiab puu alt 5 näljast surnud põssat.Ja teeb sellest järelduse,et raskel ajal messigade lisatoitmise asemel oleks parem vili viia hoopis seafarmi.Arvatavasti tema enda omasse.Metssead las surevad.Aga need,mis ellu jäävad,on mõeldud just temale,artikli autorile, laskma Jaanipäevaks. neid mõnusaid maitsvaid.Kui mistahes jahikoer närib/sööb mistahes saaki on see loll koer lolli inimese(lubab sündida) omandis.Selles kahtlust pole küll.Paraku arvan,et artikli autor pole seda ise näinud,ainult kuulnud,mida naised saunas.............


  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 8:40 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm
Postitusi: 838
Kahju, et artiklit väga palju kärbiti, oli seal juttu ka muudest asjadest.
Noorpõlvest saati Arvedit päris hästi teades pean ütlema, et mõnede jahimeeste niiöelda jahikommetest ja koertest räägib ta õiget juttu nüüd küll.
On paikkonniti probleeme, kusjuures just selliseid, nagu ta artiklis kirjeldab.
Aga ju siis oli kellelegi väga valus teema, et tervet materjali ajalehes avaldada ei lastud.
Kahju .. olnuks nii mõnelegi silmaringi avardavaks materjaliks.
Mis puudutab ülejäänut, siis seafarmi ta küll ei pea. Ja koertega on ta tegelenud ja jahis käinud nii kaua, kui teda on au teada ja tunda.

_________________
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 9:27 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Veeb 16, 2010 2:21 pm
Postitusi: 1452
Asukoht: Mandri naba
Ei leidnud mina, et vana oma arvamusavaldusega midagi väga valesti ütles. Pole mõtet ju muretseda neil, kellel selliseid jamasid pole. Lisasöötmise kohta samuti. Julge ja enamasti õige arvamus "olukorrast seajahi-riigis". :D


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: E Apr 02, 2012 10:20 pm 
Offline

Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm
Postitusi: 282
Asukoht: Põlvamaa
Muretsema ikka peab.Otsus loeb ju kõigile koera(laika)meestele.Lahendagu probleem oma meeste siseselt ära.Nüüd enamus laika kasvatajaid/omanike tanki tõugatud.
Isiklikult olen nüüd väga mures...sain noore laika ilusti tööle ja nüüd tahetakse kotti pähe tõmmata.Sõbrakese, kas teate palju ma vaeva olen näinud? Mitte miski siin ilmas ei tule niisama.
Võimalik,et reageerin üle aga võtan laikasi puudutavaid asju alati hingega :oops: .

_________________
Õnne peab olema


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 6:39 am 
Muretsemiseks on põhjust küllaga kõigil.Sest lokaalse probleemi toomine laia üldsuse ette puudutab juba kõiki.Kui kuskil seltsis kasvatamatud koerad söövad veel elavat ulukit on see suureks probleemiks tõesti.Kuid ainult selles seltsis.Ja "jahikombed" ja traditsioonid samuti.Ja lahendama peab selle samuti seltsi/klubi siseselt,mitte materdama kõiki koeraomanikke üleriigiliselt ühte patta ajades.Tõstatagu oma mure kasvõi selles foorumis,küll kollektiivselt mingi väljapääs ka leitud oleks.Aga nii... :M.Vägisi tuleb mõte,et see artikkel on kellegi tellimustöö,millele naiivne "külajahimees" oma allkirja pani.


  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 7:16 am 
Offline

Liitunud: E Märts 05, 2012 7:08 pm
Postitusi: 1479
Asukoht: Jõgevamaa.
Ma ei saa sellest aru kuidas saab üks inimene oma kibestumise ja pimeda viha tuhandete peale välja valada.Kustkohast saab selliseid koeri osta kes nii koledalt murravad? See on raudselt sarjast ,Naised saunas.Kui kusagil keegi mingi lollusega tegeleb ei tähenda see seda ,et kõik on peast soojad.Tõenäoliselt on tegu paadunud tornimehega kes teeks võimalusel kõigist koertest untad.Saaks tuhandeid pehmeid papusid?Koerad olid enne seda kui püssirohi valmis keedeti.Mees peab olema eriti konfliktne ,et ei taha ühisjahtides osaleda.Tahan selle mehega ise kohtuda ja võibolla ei olegi ta nii lootusetu kui paistab.
Järgmisena võetakse kalameestelt õnged,unnad,võrgud ja mõrrad? Issand halasta! Kuhu ma olen sündinud?


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 7:32 am 
Offline

Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm
Postitusi: 5661
Asukoht: Tartu-Võrumaa-Põlvamaa
Uugamets, äkki saad organiseerida siia selle täisartikli? Kontekstist välja kistud poolik jutt on teadagi mis üsna sageli.

_________________
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 8:13 am 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm
Postitusi: 838
Veel natuke teemast pisut teise nurga all..
tsiteerides Arvedi kirjutist.

Mullu, kui oli sügav lumi, sai ka meie ülemustele teatada, et midagi ette võetaks. Miski ei ole muutunud. Nüüd kuulsime, et soomlased käivad meil koeri sigade peal välja õpetamas ja jahil. See on muidugi raha. Ju tuleb vait olla, aga nii edasi minna ei saa.

Siit edasi minnes on päris valusaks teemaks turistidele mõeldud jahiäri ja lihaäri. Nendest mainitud tegevustest on kujunenud küllalt paljudele seltside seltskondadele lausa elatusallikas. Nood mainitud tegevusvaldkonnad on siin riigis pahaloomulise vähkkasvaja mõõtmed võtmas.
Kui on endi piirkonnad asurkondadest tühjaks lastud ja ka kõrvalt enam peale paksult tulemas pole, siis käiakse juba muudes piirkondades ja seltsides lubade ostmise tahtmistega ja ettekäändeks on see, et turist toob ju seltsile sisse raha ...
On neid, kes niiöelda liimile lähevad .. on neid, kes löövad selja sirgu ja ütlevad selgelt välja selle, mida nad asjast arvavad.
See toimub meie kõigi silme all ja pahatihti meie kõigi vaikival nõusolekul (enamjaolt) ..
Kas tõesti on saadav raha see, mis meid sunnib vaikima?
Mille arvelt? Ja milline on see väärtus, mida me tulevikku vaadates oleme sunnitud pärandama järeltulevatele põlvedele tänase päeva vaatevinklist lähtuvalt?
Kas nood on väärtushinnangud ümber panduna rahaks, või on siin ka veel muid väärtusi, mida pole võimalik hinnata väärtuste, väljakujunenud tavade-traditsioonide ja raha vahele võrdusmärki asetades!?
Et jahipidamisega on kaasas käiv ka kombestik ja traditsioonid, selle paistab olevat see turiste poputav ja lihaäri pidav seltskond unustanud olevat.
Nendel on omad, ahnusest ajendatud kombed ja need ei kannata ei trükimusta ega ei hakka ka nende peale ükski seadus. Artili autoril sai ilmselt mõõt täis.

Neid teemasid on pisut ka siin foorumis ka mõne muu teema all puudutatud, kuid see on jäänud ilma suurema kõlapinnata.
Osalt on see ilmselt selle pärast, et meil, kes me siin jahinduse pärast niiöelda südant valutame, asjad nii ei käi. Seega meil endil ju selliseid probleeme pole.
Ja kui enda taguotsas torget pole, siis võib vaadata vaikides pealt, mis ümberringi sünnib, peaasi, et ei peaks mingil teemal oma pead vaevama ja kaasa mõtlema. Või hoopis, et hoidku jummal, et näen küll, et siin-seal on asjad korrast ära .. ega ometi mina ju selle probleemiga tegelema ei pea hakkama!? Minul on ju kõik hästi!!!
Kuid kas ikka on nii? Või meis on pead tõstmas mugavus ja laiskus ning analüüsi, kui sellise puudumine. Parem on ju kui keegi nood asjad ilma meie osaluseta ära lahendab .. või siis on võetud seisukoht, et isevoolu teed lastuna loksub kogu looke iseenesest paika - ja kõik on rahul. Kuid kas pikemas perspektiivis see ikka on nii?
Kui aga keegi kuskil probleemi üles tõstatab, siis arvatakse, et tegemist on kohaliku asjaga ja see tuleks lahendada niiöelda koha peal märkamata probleemi hoopis suuremat ulatust ja selle kasvamist. See on nagu kevadine suurvesi, mis koguneb paisu taha ja selleks paisuks oleme paraku meie ise. Kui see suurvesi (turismijahiäri ja lihaäri elatusallikana) saavutab kriitilise massi, siis pais, mille taha see koguneb annab varem või hiljem järgi ning meid lihtsalt pühitakse eest!

Katsun lähiajal Arvediga kokku saada ja selle artikli tervikmaterjali ka siia toimetada. Loodan, et see kogu selles loos ka selguse loob.
Ja eks siis on näha, kui palju läheb mu viimane kirjutis Arvedi omaga kokku. Olen millegi pärast arvamusel, et ärajäänud materjal justnimelt neid asjaolusid, milled siin ära tõin, ka puudutas.

_________________
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 8:36 am 
Offline

Liitunud: R Veeb 27, 2004 8:45 pm
Postitusi: 2771
Asukoht: Rakvere
Kõik ainult räägivad.......juba aastaid.Küll pidada olema igasugu videosid ja mida kõike veel mõningate meeste, nende äride ja koerte tegemistest.Taga tubades liigub igat sugu jutte aga avalikult ei julge keegi suud paotada.

Kui asjad tõesti nii hullud on siis oleks aeg omale munad kasvatada ja suud lahti teha ning ka nimed selge ja kõlava häälega välja öelda,nii sama tühja aastaid "paugutada" pole kah nagu mõtet :!:

Kui ollakse oma uurimustes 100% kindlad,asi vastab tõele ja te suudate oma juttu tõestada aga kardate,et ajakirjandus ning muud organid on kinnimakstud.Siis usun,et Mart on piisavalt munadega mees ning jätab selle materjali siia foorumisse alles kõigile lugemiseks ja teadmiseks.

_________________
jahismurf


Viimati muudetud by andrus T Apr 03, 2012 8:42 am, muudetud 1 kord.

 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 8:41 am 
Offline

Liitunud: E Märts 05, 2012 7:08 pm
Postitusi: 1479
Asukoht: Jõgevamaa.
(y) (y) (b)
andrus kirjutas:
Kõik ainult räägivad.......juba aastaid.Küll pidada olema igasugu videosid ja mida kõike veel mõningate meeste, nende äride ja koerte tegemistest.Taga tubades liigub igat sugu jutte aga avalikult ei julge keegi suud paotada.

Kui asjad tõesti nii hullud on siis oleks aeg omale munad kasvatada ja suud lahti teha ning ka nimed selge ja kõlava häälega välja öelda,nii sama tühja aastaid "paugutada" pole kah nagu mõtet :!:


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 9:16 am 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Veeb 16, 2010 2:21 pm
Postitusi: 1452
Asukoht: Mandri naba
TRG-ga muretsemise osas nõus. Meil ju enamik asju nö poliitilise kallakuga.
Interpreteeriks vabalt teema ühe tahu osas. Halbu näiteid on väga palju, kuid kui sellega tõepoolest tahetakse seajaht laikadega suisa ära keelata - see on jah, jama mis jama.
Kellele see siis kasulik on ehk kes saab eelise. Pakun huupi, et need hakkajad turismiettevõtted, kes kogu äri tornist ära ajavad. Või aedikus tornist... On piirkondi, kus isegi põdrajahti ei taheta koeraga lubada.
Märkusena seda, et masu-ajal kergelt juurdunud metssigade arvukuse vähendamine läbi emiste laskmise on minu hinnangul võtnud kohati halva suuna. Täna ikkagi on paljudel kvantiteet kõrvade vahel ning suuri kukub nii viljast, ajust kui tornist (tihti emised). Seega on artiklis õiged argumendid.
Eesti otsustajate häda on kohati aga selles, et sisulise analüüsi asemel hakatakse "umbes" kohe midagi ära keelama.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Seajahist laikadega
PostitusPostitatud: T Apr 03, 2012 9:29 am 
Offline

Liitunud: K Juuni 16, 2004 2:09 pm
Postitusi: 3207
Asukoht: raplamaa
Arvedit tundmata ning tema artiklit täies mahus lugemata ei oska asja tõesti kommenteerida. Maalehest lugedes jäi mulle ka kuidagi kallutatud mulje sellest artiklist. Kas see oligi taotluslik ajakirjaniku poolt :M ei tea. Kui uskuda Uugametsa, siis küll.

Selle Andruse munade jutu kohta - ära ole nii karm :lol: :lol: :lol: - munadeta meestele need tagasi nagunii ei kasva :mrgreen: . Sa lihtsalt võtad neilt isegi võimaluse "piiksuda" peene häälega ahju taga :lol: :lol: :lol: . Vähemalt selline arusaam on minul. Samas on see ka õige - peale kaklust rusikatega enam ei vehita :lol: .
Asjaolu, et laikad karjas sigu murdma hakkavad - see täiesti loomulik, sest koer ju iseenesest ongi karjaloom ning kiskja. Kui kaugele koertel sellega aga minna lastakse see vast ikka koeraperemehes kinni. Selline minu arusaam asjast.

_________________
ikka lõbusalt


 Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 146 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik on UTC + 2 tundi


Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group