Seajahist laikadega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Seajahist laikadega

Postitus Postitas TRG »

Aga mehed,mis sellest arvate?
http://ejs.ee/et/uudised-ja-teated/828-uemarlaud.html
Ei poolda ka murdmist,aga kardan et koertejahi hooaega lühendatakse...noorele koerale esimene hooaeg väga tähtis :!: :idea: :|
Viimati muutis TRG, E Apr 02, 2012 7:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
Õnne peab olema
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.

Postitus Postitas järvevana »

Selle peale võib algatada teema,üldse lõpetada jahipidamine.Alati leidub koeri, kes selle koeraga koos hakkavad klähvima.Kui loom saab jahis haavata,kas tal siis on vähem valus,piineldes päevi,kuni lõpp tuleb.Tundub rohkem,et see mees on ise elus palju haiget saanud, või pettunud oma jahikaaslastes
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.

Postitus Postitas puugi »

TRG-Su saadetud kirjutis röövib mult une.Hommikul hakkan vaenlast otsima.
jyri

Re: Laika töökatse mägrale tehistingimustes.

Postitus Postitas jyri »

Lugesin seda idiootsust maalehes nädal tagasi,tahtsin kommenteerida,aga tollal netis veel polnud.Juhin teie tähelepanu huvitavale loogikale-end jahimeheks nimetav kodanik leiab puu alt 5 näljast surnud põssat.Ja teeb sellest järelduse,et raskel ajal messigade lisatoitmise asemel oleks parem vili viia hoopis seafarmi.Arvatavasti tema enda omasse.Metssead las surevad.Aga need,mis ellu jäävad,on mõeldud just temale,artikli autorile, laskma Jaanipäevaks. neid mõnusaid maitsvaid.Kui mistahes jahikoer närib/sööb mistahes saaki on see loll koer lolli inimese(lubab sündida) omandis.Selles kahtlust pole küll.Paraku arvan,et artikli autor pole seda ise näinud,ainult kuulnud,mida naised saunas.............
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kahju, et artiklit väga palju kärbiti, oli seal juttu ka muudest asjadest.
Noorpõlvest saati Arvedit päris hästi teades pean ütlema, et mõnede jahimeeste niiöelda jahikommetest ja koertest räägib ta õiget juttu nüüd küll.
On paikkonniti probleeme, kusjuures just selliseid, nagu ta artiklis kirjeldab.
Aga ju siis oli kellelegi väga valus teema, et tervet materjali ajalehes avaldada ei lastud.
Kahju .. olnuks nii mõnelegi silmaringi avardavaks materjaliks.
Mis puudutab ülejäänut, siis seafarmi ta küll ei pea. Ja koertega on ta tegelenud ja jahis käinud nii kaua, kui teda on au teada ja tunda.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ei leidnud mina, et vana oma arvamusavaldusega midagi väga valesti ütles. Pole mõtet ju muretseda neil, kellel selliseid jamasid pole. Lisasöötmise kohta samuti. Julge ja enamasti õige arvamus "olukorrast seajahi-riigis". :D
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas TRG »

Muretsema ikka peab.Otsus loeb ju kõigile koera(laika)meestele.Lahendagu probleem oma meeste siseselt ära.Nüüd enamus laika kasvatajaid/omanike tanki tõugatud.
Isiklikult olen nüüd väga mures...sain noore laika ilusti tööle ja nüüd tahetakse kotti pähe tõmmata.Sõbrakese, kas teate palju ma vaeva olen näinud? Mitte miski siin ilmas ei tule niisama.
Võimalik,et reageerin üle aga võtan laikasi puudutavaid asju alati hingega :oops: .
Õnne peab olema
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

Muretsemiseks on põhjust küllaga kõigil.Sest lokaalse probleemi toomine laia üldsuse ette puudutab juba kõiki.Kui kuskil seltsis kasvatamatud koerad söövad veel elavat ulukit on see suureks probleemiks tõesti.Kuid ainult selles seltsis.Ja "jahikombed" ja traditsioonid samuti.Ja lahendama peab selle samuti seltsi/klubi siseselt,mitte materdama kõiki koeraomanikke üleriigiliselt ühte patta ajades.Tõstatagu oma mure kasvõi selles foorumis,küll kollektiivselt mingi väljapääs ka leitud oleks.Aga nii... :M.Vägisi tuleb mõte,et see artikkel on kellegi tellimustöö,millele naiivne "külajahimees" oma allkirja pani.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Ma ei saa sellest aru kuidas saab üks inimene oma kibestumise ja pimeda viha tuhandete peale välja valada.Kustkohast saab selliseid koeri osta kes nii koledalt murravad? See on raudselt sarjast ,Naised saunas.Kui kusagil keegi mingi lollusega tegeleb ei tähenda see seda ,et kõik on peast soojad.Tõenäoliselt on tegu paadunud tornimehega kes teeks võimalusel kõigist koertest untad.Saaks tuhandeid pehmeid papusid?Koerad olid enne seda kui püssirohi valmis keedeti.Mees peab olema eriti konfliktne ,et ei taha ühisjahtides osaleda.Tahan selle mehega ise kohtuda ja võibolla ei olegi ta nii lootusetu kui paistab.
Järgmisena võetakse kalameestelt õnged,unnad,võrgud ja mõrrad? Issand halasta! Kuhu ma olen sündinud?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas kakuke »

Uugamets, äkki saad organiseerida siia selle täisartikli? Kontekstist välja kistud poolik jutt on teadagi mis üsna sageli.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas Ain Aavik »

Veel natuke teemast pisut teise nurga all..
tsiteerides Arvedi kirjutist.

Mullu, kui oli sügav lumi, sai ka meie ülemustele teatada, et midagi ette võetaks. Miski ei ole muutunud. Nüüd kuulsime, et soomlased käivad meil koeri sigade peal välja õpetamas ja jahil. See on muidugi raha. Ju tuleb vait olla, aga nii edasi minna ei saa.

Siit edasi minnes on päris valusaks teemaks turistidele mõeldud jahiäri ja lihaäri. Nendest mainitud tegevustest on kujunenud küllalt paljudele seltside seltskondadele lausa elatusallikas. Nood mainitud tegevusvaldkonnad on siin riigis pahaloomulise vähkkasvaja mõõtmed võtmas.
Kui on endi piirkonnad asurkondadest tühjaks lastud ja ka kõrvalt enam peale paksult tulemas pole, siis käiakse juba muudes piirkondades ja seltsides lubade ostmise tahtmistega ja ettekäändeks on see, et turist toob ju seltsile sisse raha ...
On neid, kes niiöelda liimile lähevad .. on neid, kes löövad selja sirgu ja ütlevad selgelt välja selle, mida nad asjast arvavad.
See toimub meie kõigi silme all ja pahatihti meie kõigi vaikival nõusolekul (enamjaolt) ..
Kas tõesti on saadav raha see, mis meid sunnib vaikima?
Mille arvelt? Ja milline on see väärtus, mida me tulevikku vaadates oleme sunnitud pärandama järeltulevatele põlvedele tänase päeva vaatevinklist lähtuvalt?
Kas nood on väärtushinnangud ümber panduna rahaks, või on siin ka veel muid väärtusi, mida pole võimalik hinnata väärtuste, väljakujunenud tavade-traditsioonide ja raha vahele võrdusmärki asetades!?
Et jahipidamisega on kaasas käiv ka kombestik ja traditsioonid, selle paistab olevat see turiste poputav ja lihaäri pidav seltskond unustanud olevat.
Nendel on omad, ahnusest ajendatud kombed ja need ei kannata ei trükimusta ega ei hakka ka nende peale ükski seadus. Artili autoril sai ilmselt mõõt täis.

Neid teemasid on pisut ka siin foorumis ka mõne muu teema all puudutatud, kuid see on jäänud ilma suurema kõlapinnata.
Osalt on see ilmselt selle pärast, et meil, kes me siin jahinduse pärast niiöelda südant valutame, asjad nii ei käi. Seega meil endil ju selliseid probleeme pole.
Ja kui enda taguotsas torget pole, siis võib vaadata vaikides pealt, mis ümberringi sünnib, peaasi, et ei peaks mingil teemal oma pead vaevama ja kaasa mõtlema. Või hoopis, et hoidku jummal, et näen küll, et siin-seal on asjad korrast ära .. ega ometi mina ju selle probleemiga tegelema ei pea hakkama!? Minul on ju kõik hästi!!!
Kuid kas ikka on nii? Või meis on pead tõstmas mugavus ja laiskus ning analüüsi, kui sellise puudumine. Parem on ju kui keegi nood asjad ilma meie osaluseta ära lahendab .. või siis on võetud seisukoht, et isevoolu teed lastuna loksub kogu looke iseenesest paika - ja kõik on rahul. Kuid kas pikemas perspektiivis see ikka on nii?
Kui aga keegi kuskil probleemi üles tõstatab, siis arvatakse, et tegemist on kohaliku asjaga ja see tuleks lahendada niiöelda koha peal märkamata probleemi hoopis suuremat ulatust ja selle kasvamist. See on nagu kevadine suurvesi, mis koguneb paisu taha ja selleks paisuks oleme paraku meie ise. Kui see suurvesi (turismijahiäri ja lihaäri elatusallikana) saavutab kriitilise massi, siis pais, mille taha see koguneb annab varem või hiljem järgi ning meid lihtsalt pühitakse eest!

Katsun lähiajal Arvediga kokku saada ja selle artikli tervikmaterjali ka siia toimetada. Loodan, et see kogu selles loos ka selguse loob.
Ja eks siis on näha, kui palju läheb mu viimane kirjutis Arvedi omaga kokku. Olen millegi pärast arvamusel, et ärajäänud materjal justnimelt neid asjaolusid, milled siin ära tõin, ka puudutas.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas andrus »

Kõik ainult räägivad.......juba aastaid.Küll pidada olema igasugu videosid ja mida kõike veel mõningate meeste, nende äride ja koerte tegemistest.Taga tubades liigub igat sugu jutte aga avalikult ei julge keegi suud paotada.

Kui asjad tõesti nii hullud on siis oleks aeg omale munad kasvatada ja suud lahti teha ning ka nimed selge ja kõlava häälega välja öelda,nii sama tühja aastaid "paugutada" pole kah nagu mõtet :!:

Kui ollakse oma uurimustes 100% kindlad,asi vastab tõele ja te suudate oma juttu tõestada aga kardate,et ajakirjandus ning muud organid on kinnimakstud.Siis usun,et Mart on piisavalt munadega mees ning jätab selle materjali siia foorumisse alles kõigile lugemiseks ja teadmiseks.
Viimati muutis andrus, T Apr 03, 2012 8:42 am, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

(y) (y) (b)
andrus kirjutas:Kõik ainult räägivad.......juba aastaid.Küll pidada olema igasugu videosid ja mida kõike veel mõningate meeste, nende äride ja koerte tegemistest.Taga tubades liigub igat sugu jutte aga avalikult ei julge keegi suud paotada.

Kui asjad tõesti nii hullud on siis oleks aeg omale munad kasvatada ja suud lahti teha ning ka nimed selge ja kõlava häälega välja öelda,nii sama tühja aastaid "paugutada" pole kah nagu mõtet :!:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

TRG-ga muretsemise osas nõus. Meil ju enamik asju nö poliitilise kallakuga.
Interpreteeriks vabalt teema ühe tahu osas. Halbu näiteid on väga palju, kuid kui sellega tõepoolest tahetakse seajaht laikadega suisa ära keelata - see on jah, jama mis jama.
Kellele see siis kasulik on ehk kes saab eelise. Pakun huupi, et need hakkajad turismiettevõtted, kes kogu äri tornist ära ajavad. Või aedikus tornist... On piirkondi, kus isegi põdrajahti ei taheta koeraga lubada.
Märkusena seda, et masu-ajal kergelt juurdunud metssigade arvukuse vähendamine läbi emiste laskmise on minu hinnangul võtnud kohati halva suuna. Täna ikkagi on paljudel kvantiteet kõrvade vahel ning suuri kukub nii viljast, ajust kui tornist (tihti emised). Seega on artiklis õiged argumendid.
Eesti otsustajate häda on kohati aga selles, et sisulise analüüsi asemel hakatakse "umbes" kohe midagi ära keelama.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aivar00 »

Arvedit tundmata ning tema artiklit täies mahus lugemata ei oska asja tõesti kommenteerida. Maalehest lugedes jäi mulle ka kuidagi kallutatud mulje sellest artiklist. Kas see oligi taotluslik ajakirjaniku poolt :M ei tea. Kui uskuda Uugametsa, siis küll.

Selle Andruse munade jutu kohta - ära ole nii karm :lol: :lol: :lol: - munadeta meestele need tagasi nagunii ei kasva :mrgreen: . Sa lihtsalt võtad neilt isegi võimaluse "piiksuda" peene häälega ahju taga :lol: :lol: :lol: . Vähemalt selline arusaam on minul. Samas on see ka õige - peale kaklust rusikatega enam ei vehita :lol: .
Asjaolu, et laikad karjas sigu murdma hakkavad - see täiesti loomulik, sest koer ju iseenesest ongi karjaloom ning kiskja. Kui kaugele koertel sellega aga minna lastakse see vast ikka koeraperemehes kinni. Selline minu arusaam asjast.
ikka lõbusalt
Vasta