Seajahist laikadega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sammal.habe kommentaar ilmselt ei mõjutanud mõnda meest...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Laikad ikka nagu rebase klassis murdjad..Põrsad on ju kohati 10 kg sed.Taks saab ka sellistest jagu kui tahab. :mrgreen:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:Lisaks nüüd veel õli tulle.
Nimelt aastaid tagasi üritasin oma õigluse tundest( loe :naiivsusest ja lollusest) tingituna suruda läbi jahiseaduesse lisaks verekoera kohustuslikkusesse(nende reaalsel puudumisel Eestis tollal siis ajutiselt samale ulukile diplomit omava koera) ulukijahil saadavusse ka sellise sätte,et "pukijaht" on Eestis lubatud ajavahemikus 01 Märts kuni 30 Sept.Ainult.Siis algab aju/koerte jaht.Hiilimisjahti see säte ei puudutanud,hiili või aastaringselt.Seda siis enamasti sigadele.Arvestades kasvõi selles foorumis kostvaid arvamusi arvan, et täna selline säte nii naiivsena ei kõla.Aga mida foorumlased arvavad?


Mis sellise üle-reguleerimise põhjendus peaks olema ? See kui kuskil ei suudeta mingit korda luua ei tähenda et peab hakkame mõistusevastaselt reguleerima kõike. On jahiseltskondi kus aastaringi pukijaht ja koeraga aju üliharva ning kõik on rahul ning asjad korras.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Gunnar kas teil kukuvad 100%kõik sead maha keda tornist lastakse?Haavatuid ei olegi kunagi või?Koera läheb ju vaja vigase looma otsimiseks aastaringi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas kakuke »

Ma küll kuskilt Gunnari jutust välja ei loe, et neil koertega ei otsitaks haavatuid loomi.
Jyri postitus natuke segaselt kirjutatud ja esimese hooga lugesin isegi seda segaselt, aga kas saan ettepanekust nii aru, et pukijaht oleks lubatud sellel ajavahemikul vaid nii,et on kasutada verejäljekoer ja ülejäänud ajal selle vajalikkus oluline poleks? Seda juttu annab väga mitmeti lugeda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas GC »

Vabandan ette kui kellelegi liiga teen, aga mina olen täheldanud sellist asja, et koertega jahi vastu on vanemad jahimehed, kes just ise kunagi aktiivselt koertega jahti pidanud, kuid nüüd enam selleks jaksu pole. Teadupärast nõuab koeraga jaht seale päris head füüsilist ettevalmistust ka koeramehelt.
Kas kibestumine, kadedus,...?
Olen küll ise tuline haukujate koerte pooldaja, aga see artikkel oli minugi jaoks liig, mis liig!
Oleks äärmiselt rumal kui selline "ühe mehe show" nagu maalehes lugeda oli, mõne järjekordse ülereguleeringu algeks saab.
koos koeraga
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

Arvan, et põhiprobleemiks on pigem see, et mehed on hakanud kõike hirmsasti omaks tunnistama: minu söögiplats, minu piirkond, minu metssead. Vastasäärmus näikse olevat see kohatine intensiivne koerajaht. Tegelikult on probleemid väiksemad, kui seajahti korraldatakse ühisjahina. Ei teki siis neid imelikke äärmusi.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas gunnar »

aadu kadakas kirjutas:Arvan, et põhiprobleemiks on pigem see, et mehed on hakanud kõike hirmsasti omaks tunnistama: minu söögiplats, minu piirkond, minu metssead. Vastasäärmus näikse olevat see kohatine intensiivne koerajaht. Tegelikult on probleemid väiksemad, kui seajahti korraldatakse ühisjahina. Ei teki siis neid imelikke äärmusi.


Olgem ausad, enamasti on ruumi kõigi jaoks, aga on mingi uus lähenemine, ise ei viitsi ja kui teised teevad siis ollakse vastu. Pukijahti ühisjahina mina ette ei kujutaks, puki ja hiilimis/varitsusjaht on minu jaoks just see kus ma lähen ja olen üksi. Samuti meeldib mulle kui saan neid jahte harrastada just siis kui tekib tunne et nüüd tahan minna. Selline reglementeeritud kollektiivide ja iga sammu ettenämmutamise aeg võiks möödas olla. Mulle on lausa vastik mõttekäik, et käime koos passimas siis on kontroll üksteise üle olemas. Pidev ring(kaitse)kontroll ja ajugümnastika rikub ära selle miks üldse jahti minna...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

Vähe OT on, aga... Eks see jora käib valdavalt ju metssea osas. Segadused tekivad enamasti just siis, kui ühed tahavad/teevad individuaaljahti ning teised mitte. Justkui mingi konkureeriv sportlik mõõduvõtt. Mina olen oma individuaaljahid saanud "tehtud" kas väikeuluki või kitseliste jahiga. Lisasöötmise sigadele lõpetasin. Gunnar, Sinu viimane lause sisaldab tegelikult selle hetkel reaalselt leviva "haiguse" tulemuse. Kui korda pole, on korratus.
Vabandan otsesest teemast möödarääkimise pärast!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aivar00 »

Kõik äärmused on alati enamusele ebameeldivad. See "minu sööt", "minu mets" jne. on "minu" :lol: seltsi kogemuse järgi kinni üksikutes vanemates jahimeestes. Nagu olen aru saanud ei tea nad ise ka mida tahavad (mitte halvas mõttes :oops: ). Mina nimetan seda lihtsalt vanadusdementsuseks - tahaks teha söödapõldu, kultivaatorit ei jõua osta. Naabrilt ka teenust ei telli - kallis. Koprad ujutavad maa üle - tahaks ise lasta - aega ei ole jne.
Praegune jahikorraldus on minu pilgu läbi üsna hea. Kes tahab passib pukis, kes tahab teeb koerajahti. Nagu olen aru saanud, siis osades seltsides on ühine pukijaht selline, et kütitud loomad jagatakse omavahel ära. On see mõistlik või mitte :M - eks selle üle otsusta need kellel selline kord on.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas aadu kadakas »

aivar00 kirjutas:Nagu olen aru saanud, siis osades seltsides on ühine pukijaht selline, et kütitud loomad jagatakse omavahel ära. On see mõistlik või mitte :M - eks selle üle otsusta need kellel selline kord on.

Jah, ise olen samamoodi aru saanud. Ning samamoodi minnakse üheskoos kartuli- ja viljapõldu kaitsma.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Muidugi on pukijaht vajalik.Keegi ei jõuaks ainult koertega sigu kontrolli all hoida.Pealegi on koertega tegelemine suhteliselt kulukas tegevus.Ka pukis varitsedes saab vahest häid elamusi ja adrenaliin pealekauba.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:Muidugi on pukijaht vajalik.Keegi ei jõuaks ainult koertega sigu kontrolli all hoida...
Väidaks vastupidist, pukimajandusega saad vaid üksikud, hirmutamata sead kätte, kavalama sea ja massilisema kontrolli jaoks on ikkagi ainuke lahendus koertega jaht, korraga lastakse suur hulk sigu ja eks nad mingiks ajaks pagevad võõrastele maadele ka. Soojustatud pukkide ehitamine, et talvel jahti pidada, see na kulukas.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Ma küll kuskilt Gunnari jutust välja ei loe, et neil koertega ei otsitaks haavatuid loomi.
Jyri postitus natuke segaselt kirjutatud ja esimese hooga lugesin isegi seda segaselt, aga kas saan ettepanekust nii aru, et pukijaht oleks lubatud sellel ajavahemikul vaid nii,et on kasutada verejäljekoer ja ülejäänud ajal selle vajalikkus oluline poleks? Seda juttu annab väga mitmeti lugeda.

Jutu mõte oli see,et pukijahti peetakse ainult siis, kui jaht koertega keelatud on. 01Okt kuni 28.veebr.pukijaht keelatud.Ainult aju-või koerte jaht. + hiilimisjaht . Mistahes jahis aastaringselt peab olema saadaval kas verekoer või siis selle "asendaja" .
Aga siin palju räägitud ka sellest,mida kahjuks harva näeb-jahijuhataja pädev ja "range" tegutsemine(lausa kadestan Hundikütti,kui tema jutt paika peab). Siis on tõesti paljud teemad vaid soga keerutamine keerutamise eesmärgil. Olen osalenud korduvalt min.2 seltsi juures seajahis, kus laikad pannakse jäljele söödakoha vahetus läheduses ja päeval tabatakse mõned sead.Samal õhtul, kui enamus tegeleb "maksa praadimisega", istuvad nendes pukkides, kust päeval jahti peeti, kütid ja lasevad sigu juurde. Ehk jutt,nagu ajaks koerad sead minema, ei pea paika .Milleks siis "kiskuda"? Paraku see laikadepoolne ulukite minemakihutamine on paljude ,minu veendumist mööda SAAMATUTE, jahimeeste oma saamatuse varjamiseks mõeldud.Vist kuskil enne kah neid mõtteid avalikustanud,ei mäleta täpselt?
Vasta