Seajahist laikadega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kats
Postitusi: 14
Liitunud: T Sept 02, 2014 11:41 am

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas kats »

huvitav seal aedikus kõndis sea kõrval ja ei haukunud algul üldse. Kelle se teine koer siis oli kes reaalselt töötas
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

Kui oldi korraga sees, siis oli 3 koera, mitte 2. Üks (kuskilt kaugelt, kellele autosõit mõjus halvasti ja keda sellepärast "kanti kätel") haukus pidevalt pausideta nagu rikkis grammofoni plaat, minu oma häält praktiliselt ei teinud ( ahmis ainult), kuid oli haukuva koera kõrval ja üritas kogu aeg siga hammustada. Ja just minu oma sattus pidevalt sea rünnakute objektiks, kui kõige ohtlukum. Eemal, ca. 20-30m kaugusel, vaatas asja pealt üks noorem kutsikas ( värvuselt minuomaga sarnane), kes tõesti polnud veel küps seale töötamiseks. Omanik Vassili M-o. Äkki ajasid minu oma sellega segi?
kats
Postitusi: 14
Liitunud: T Sept 02, 2014 11:41 am

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas kats »

sind polnud seal veel kui saarlase noor emane ajas ja see ajas hästi ja veel üks noor koos 2 aastase venelasega
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

Eks perspektiivseid koeri palju. Ma lihtsalt kommenteerin seda aega, kus ise kohal olin ja nägin. Ja kutsikatest oli just nii, nagu mäletan. See mittetöötav eemalseisev Vassili koer oli ka pehmelt öeldes ületoitumises. Ja üks paar( minu kutsa vennad) töötas nii, et ka mu poeg abistas peremehi kutsad sea pealt maha saama ja kinni püüdma, olid jubedas hoos kahekesti!
Aga seeeest minu esimene laika hakkas suurulukit töötama alles 2.5-aastasena. Enne seda isegi ei teinud sigadest/põtradest välja. Töötas perfektselt vesilinde, kährasid ja nugist. Aga 6- aastasena juba 2 karu ( tollal ainus koer Eestis) ja 5 metssea diplomi omanik.
Nii et Aivo juures nähtud lapskutsadel arenguruumi on ja vähemasti mina soovin neile kõigile head teed professionalismi suunas! (y) (b)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Vaadake,et neid pille mis olete omale saanud lõhki ei aja!Kutsikat vähemalt metsas küll vana koeraga koos seapeale ei topiks!Kui,siis ainult üksinda. :!:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Ja nüüd härrased palun kirjeldage milline on teie jaoks ideaalne metsseajahi laika.Sellised väljendid nagu ilus ja suur jätke välja,sest tööomadusi tahaks kuulda.
Mina pean tihti ühest pesakonnast välja pigistama väga erinevaid kutsikaid.Üks tahab sellist ja teine tahab jälle,et oleks risti vastupidi.Kui kaua peab üksi looma haukuma?Aga ainult rääkige 1 koerast.Karjamajandus on minu jaoks null.
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

Enamus kasutab laika töö iseloomustamiseks terminit "ajab",millest võib otseselt järeldada inimese teadmisi laika töö elementidest. Sina aga tahad soovitud omaduste kirjeldust! Kust kutsika esmasoetaja sügavaid teadmisi saab,kui ainus näitaja on "ajab"?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Tegu on peatavate koertega ja ajab on väga vale sõnakasutus!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas plaaster »

puugi kirjutas:Ja nüüd härrased palun kirjeldage milline on teie jaoks ideaalne metsseajahi laika.Sellised väljendid nagu ilus ja suur jätke välja,sest tööomadusi tahaks kuulda.
Mina pean tihti ühest pesakonnast välja pigistama väga erinevaid kutsikaid.Üks tahab sellist ja teine tahab jälle,et oleks risti vastupidi.Kui kaua peab üksi looma haukuma?Aga ainult rääkige 1 koerast.Karjamajandus on minu jaoks null.

Vahemikus 6-12 tundi võiks haukuda küll tingimusel, et tuleb käskluse peale ära.
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

Viimastel päevadel aktuaalne teema- panin meelega siia, mitte "õnnetused kortega", sest see pole veel õnnetus ja koera kah veel pole - on usinasti õppiv hakatis kelle eest ( paaris veneka emasega, kes ise ka üksi seale ei lähe) sai paar nädalat tagasi põssa torgatud. Nüüd siis sai( loodan vähemasti) õppetunni kätte, et suuremat kulti ei saa minna "mütsiga lööma" nagu põssat, mis sellest, et kahekesti :VS .
Ehk koera peab õpetama, kaasaarvatud ohtlikkust hindama. Ja ta töö erinvad komponendid annavadki ainet kasvatajale, millega ja kuidas parajasti rohkem tegeleda. Olgu selleks "kuivotsing" , reaktsioon jäljele, uluki jälitamine, peatamise oskus, hääl, visadus, tigedus jms, mis käib töö juurde.
Pildid koera autosse hüppamise järel ja teine vahetult peale traageldust!
Manused
DSC_0017.JPG
DSC_0016.JPG
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jyri kirjutas:Ehk koera peab õpetama, kaasaarvatud ohtlikkust hindama. Ja ta töö erinvad komponendid annavadki ainet kasvatajale, millega ja kuidas parajasti rohkem tegeleda. Olgu selleks "kuivotsing" , reaktsioon jäljele, uluki jälitamine, peatamise oskus, hääl, visadus, tigedus jms, mis käib töö juurde.
Pildid koera autosse hüppamise järel ja teine vahetult peale traageldust!

Kui see nii lihtne oleks,nagu matemaatika tund,x+y=....! Kui sa Jüri oskad õpetada ,kuidas neid asju koerale selgeks teha siis ma võtaks ka sinu juures koolitust! :) Seda koera lõhkist ***** vaadates võik sulle ju rääkida mis varjandid edasi võivad tulla ,aga sa tead seda ise sama hästi kui mina! :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas puugi »

Edasi kasutab Jüri plaan B-d.Läheb suurt siga ühe koeraga püüdma!
jyri

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Edasi kasutab Jüri plaan B-d.Läheb suurt siga ühe koeraga püüdma!


Jõudsid enne mind vastata (b) - teist varianti tõesti pole. Ja koera puhul matemaatika x+y=(x+y) ei kehti, õige vastus on x+y= 4(x+y) . Ehk kaks koera koos on kohe mitu korda "ülbemad" kui need samad koerad üksinda.
Kui see minu koerahakatis juhtub enne hooaja lõppu jälle sea kihva otsa, hakkan erinevates aedikutes käima kuniks saab selgeks, et suur siga pole põssa. Püstkõrvad on looduse lapsed, mitte inimtegevuse väärastused, seega mõistust peaks jaguma (y) .
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas Ahto Kattai »

puugi kirjutas:Ja nüüd härrased palun kirjeldage milline on teie jaoks ideaalne metsseajahi laika.Sellised väljendid nagu ilus ja suur jätke välja,sest tööomadusi tahaks kuulda.
Mina pean tihti ühest pesakonnast välja pigistama väga erinevaid kutsikaid.Üks tahab sellist ja teine tahab jälle,et oleks risti vastupidi.Kui kaua peab üksi looma haukuma?Aga ainult rääkige 1 koerast.Karjamajandus on minu jaoks null.

Ära nüüd jälle pane pahaks,aga selgita mis moodi see erinevate kutsikate väljapigstamine sinu poolt käib :?: Su esimesele küsimusele vastakski nii ---ideaalne ongi peatav laika.Mõisted ajav,haukuv ,murdev ja peatav on minu jaoks kõik erinevad mõisted! Mis need tähendavad oskab igaüks ise välja mõelda.
Enda kogemustest võin pajatada sama pesakonna kutsikatest järgmist. Kolm pealtnäha võrdset suuremat kasvu vene-eurooplast kolm isast,detsembris said 2-e aastaseks.Mina panin oma koerale rõhku sõralistele.Viimased korrad on HAUKUNUD üle 8 tunni kulti,vaikse ilma ja krõbiseva lumega ligi ei saa ja välja ka ei tule .Sõitis pimedani ,lõpuks kui tund vist oli kohapeal haukunud läksime taskulampidega järgi.Siga muidugi spurtis minema ja siis tuli mingi 400-500 m pärast pealt ära.
Lehma ja vasika leidis mõni nädal tagasi,kolm korda oleks saanud lasta,aga kutsumise peale ära ei tulnud.Päeval kell 11 alustas ja öösel kell 1.00 saime lõpuks kätte. Kährikutest ma ei räägi,nende eest saab nuhelda ,kährikuga tegeleb 10 minti siis otsib edasi,nugiseid olen lasknud tema eest 3 tk.
Tema vend läks karvalooma kütile,kes sõralist pole temaga ajanud.Nugised,mingid kährikud ....Oli teema et mingi aeg enam kähriku peale ei haukunud.Siis hakkas kährikuid mitmesaja meetri kauguselt peremehe kätte tooma :) ---mees on rahul !
Kolmas kutsikas on ----ajukoer,ajab sead pesast laiali 400-500 m ja tuleb tagasi.Aga selle seltskonna jahiviis ongi selline.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Seajahist laikadega

Postitus Postitas MLP »

Eks üksi toimetades on see risk lyya saada natuke väiksem jh ,aga saavad ka ,siis ja kaitstud pole keegi :!: Ega ei saa eeldada seda ,et kui tagakintsus vagu sees ,et koer kohe maoli peale läks. Haav selline viitab pigem põgenemisele ,aga mets risu ,räpsu täis ei saa see koer ka alati eest ära!
Pigem ikka koera loomuses kõik kinni mõni lihtsalt ei oksa karta olgu ta, siis üksi või kaksi. Teine samas haugub ainult 15m pealt isegi ,siis kui neid on 4 :!: :M
Ei maksa unustada ,et seal on ka jalad ja päris kiired veel teised! Pole mina veel aru sellest väitlusest siin saanud milline see norm distants on ,siis mille pealt koerad lüüa ei saa!? Saavad ka selle viimase 15m pealt Kuigi jh risk on oluliselt väiksem :M :!:
sinu nukker noku!
Vasta