Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas puugi »

Lihtsalt oleks huvitav kuulda.Mida üks teeb ja teine ei tee?Või on vahe ainult värvis? :roll:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas andrus »

Rajaka omad(vene-eurooplased)olen kuulnud et, käivad esmaspäeviti muusikakoolis,reedeti on sukeldumis kursus,laupäeviti üldiselt kipuvad jahile,pühapäeval kui on metsast välja saanud tahavad pereringis puhata.
jahismurf
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas metsas »

Üks vana teema, ei leidnud siit foorumist vastust, aga mis neil on jahipidamisel vahet?
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Lihtsalt oleks huvitav kuulda.Mida üks teeb ja teine ei tee?Või on vahe ainult värvis? :roll:

Sinult poleks küll sellist küsimust oodanud! :M
Isegi siis, kui vaadata ainult Eesti " ekspaneeritavaid" koeri, spetsialist ( keda vähemasti Sina vaieldamatult oled) näeb kohe selle vahe ära.
Kui aga võtta suuremat ringi, näiteks Venemaa ( või kasvõi Valgevene ) oma, siis on vastused küsimustele pinna peal. Ja kõigile asjahuvilistele täiesti selged :P .
Eestis (kokku 50 koera, tõu omapärale vastavat tööd teeb nendest vaid 8, ülejäänud käivad lihtsalt jahis kaasas - UTREERITULT!!!! ) kahjuks hakatakse juba takse ja terjereid laikade kõrvale asetama siiras veendumuses, et egas eriti suurt vahet polegi :VS Eks iga inimese oma asi. Ladal kah 4 ratast ja mootor, kas on seda mersut ikka sellisel juhul vaja?
Sama meil ju ka RK-st alates ja "alla" jahipidamiseni välja- tähtis pole mitte teadmised, haridus ja pädevus, vaid kõri valjudus ja tutvuste ring :VS :VS :VS . Kahjuks.

Mainitud " 8 koera 2 tõu peale kokku" mingeidgi omapärasid välja tuua on tõesti liiast, sest jäävad loomuliku statistilise vea mõjualasse :M !
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas metsas »

stagi ei saanud aru.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas pktaks »

Neli aastat vana teema ajas jyri nii tigedaks? :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Neli aastat vana teema ajas jyri nii tigedaks? :lol:


Ära kommenteeri ühti - saad oma uruluuaga kohe nii et tolmab :lol: :lol: :lol: !
Mina oma koeralaadsete toodete ehk terjeritega kah olen vait :lol: :lol: :lol: ja naudin nendega jahti rahulikult edasi!
ikka lõbusalt
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

pktaks kirjutas:Neli aastat vana teema ajas jyri nii tigedaks? :lol:

"Metsas" postitus on tänane, mitte 4-aasta tagune (y) .Seda esiteks . Miks oled kindel, et see mind "tigedaks" ajas? Mul ju (Konkreetsel "kitsal" erialal TiPis loenguid pidava inimesena) poogen, mida suvalises lasteaias kõrgemast matemaatikast kui erialast arvatakse. Või lihtsalt kinnitad minu muid mainitud tõekspidamisi? :D Nii et ärge ise leili minge, nautige jahipidamise mõnusid mistahes neljajalgsete ( mõnedel ka vastuvõetavate uudsete seaduste valguses kahejalgsete) abilistega. Keegi ei tee teid maha.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas TiitR »

Pikk ja laiahaardeline möla, kuid teemaalgataja jäi ikkagi vastuseta! :D Jüri kukub kohe terjereid ja takse maha materdama ja laikat üles haipima....aga Jüri, kuhu jäi siis vastus konkreetsele küsimusele? TIP-is loenguid andvale inimesele peaks ju vägagi hästi teada olema, kui otsene ja konkreetne küsimus esitatakse, mis nõuab ka konkreetset vastust. Muidu, nagu meie Rõiva Taavi juba, kes räägib pool tundi aiaaugust, kuigi küsimus oli konkreetne ja vaja vb. vaid 4..5 sõnalist vastust.
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

Lugege erialast kirjandust, eriti ( originaal-e.venekeelset), sest see asjatundlik ( Google-s ja Jandexis miljon artiklit).
Kõik muu, nagu ka "jyri" sõnavõtud, on ainult kirgede kütmiseks mõeldud. Sellepärast midagi ei lisanud, kuigi paberikandjal kirjandus olemas ja teadmistega/ kogemustega probleeme pole. (y)
Konkreetikast aga tahtjale PS-s või kasvõi telefonitsi. Foorumites haigusi ei ravita :VS
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas sammal.habe »

kahtlemata offtopik, aga mis alal lugupeetud lektor tegutseb?
http://www.tip.ee/ ?

jyri kirjutas:... (Konkreetsel "kitsal" erialal TiPis loenguid pidava inimesena) ...
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

Leida võid EKEI RTE nimistust.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas metsas »

Ma segan siia vahele ikkagi küsimusega et kui ma tõuaretusega ei tegele, et kas praktilises jahinduses on mingi oluline erinevus, et üks tahab rohkem puuotsa või teine otsib laiemalt jne. Et kas on mingid kindlad liigilised erinevused käitumises?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas duma »

TiitR kirjutas: TIP-is loenguid andvale inimesele peaks ju vägagi hästi teada olema, kui otsene ja konkreetne küsimus esitatakse, mis nõuab ka konkreetset vastust. Muidu, nagu meie Rõiva Taavi juba, kes räägib pool tundi aiaaugust, kuigi küsimus oli konkreetne ja vaja vb. vaid 4..5 sõnalist vastust.

Ehk filosoofiat :D
duo on parem
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

metsas kirjutas:Ma segan siia vahele ikkagi küsimusega et kui ma tõuaretusega ei tegele, et kas praktilises jahinduses on mingi oluline erinevus, et üks tahab rohkem puuotsa või teine otsib laiemalt jne. Et kas on mingid kindlad liigilised erinevused käitumises?

Neutraalsele küsimusele neutraalne vastus. Proovin "lühendatult" tõlkida ühte allikat.
VEL- isaste turjakõrgus 52-58 cm; Iseloom- liikuv, kuid mitte nii "erutuv" kui Soome püstkõrvadel; Eriti head väikekistjatele ja lindudele, kuid võivad olla ka head suurulukile.
LSL-kõige laiem "algmaterjali poolest" laikade tõug. Isaste turjakõrgus 54-62 cm. Võrreldes VEL-ga on pikema koonuga, suhteliselet kõrgemate kõrvadega ja rohkem pikema kerega. ( diagonaal jagatuna turja kõegusega, nn venivusindeks) Erinevused ( kokkuvõtlikult)- töötavad hästi ka vanal jäljel, vesilinde... . Samuti töötavad hästi ka suurulukit.

See oli vaba TÕLGE ühest raamatust, MITTE minu "agitatsioon" , nagu paljudele( DELFI ) kommentaatoritele siin foorumis kindlasti tundus.

Raamatust endast mitu korda siin foorumis, kust peatselt lahkun, ka mainitud.
Kui sind tõesti asi huvitab metssea seisukohalt, oota ära selle aasta aprillikuised eestikad, võta need eelmise 2 aasta lõikes kokku ja sealt leiad ka vastuse oma küsimusele!
Vasta