Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas Beretta »

Jyri, ära keeruta. Puugile sõitsid molli ju tõesti 4 aastat vana kirje eest. See, et Metsas leidis vana teema , ei puutu asjasse.
Grumpy old man
jyri

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:Jyri, ära keeruta. Puugile sõitsid molli ju tõesti 4 aastat vana kirje eest. See, et Metsas leidis vana teema , ei puutu asjasse.

Seda tunnistan küll ( egas ma täitsa..... kah ole, et reaalset asetleidnut eitada). Sest ei vaadanud, millal see teema tekkis. Muudes asjades on nagu on.
Aga Puugiga mul pole kanu kitkuda- me head sõbrad ka väljaspool foorumit (b) , mis sellest et erinevaid tõugusid "propame" !
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas kirp »

Kui "metsas" küsimus oli ärgitatud soovist endale laika võtta, siis mitmed ülalkirjutet mõttemõlgutused "spetsialistidelt" seda küll ei innusta tegema. Sestap julgen mittespetsialistina sõna võtta. Ise laikasid ei ole pidanud (jahikoeri küll), aga olen kaasseltsiliste kõrval näinud nende neljajalgse elu ja tegevust ~20 aasta jooksul (umbes 7 looma).
Järgnev mõttearendus oleks, kui ise valiks:
1. mulle tundub, et LSL on vähe laiema tööraadiusega ja iseseisvam (läheb kaugemale ära).
2. Tõugude vahe ei ole väga suur ja pigem on suurem vahe, missugusest kennelist koera saad.
3. Määrav on koera õpetamine ja jahikogemus (mis jahtides käib). Kes ajab taga kährikut, selle loom võtab selle ka seajahis sea puudumisel ette. Vahivad tõesti puu otsa ka (oravat nt.), aga kuna neid meil vähe ja enamasti koeral jahikogemus puudub, siis ei sega. Pigem on laikadel küllal hea nägemine väga kaugele.
4. Laika tüüpi koera koolitamisest püüa paremat pilti saada enne kui kutsika võtad. Kui kutsikas juba kodus läheb elu nii tormiliselt käima (koera areng on ju kiire), et hää ettevalmistus kulub marjaks ära, vältimaks vigu ja tegemattajätmisi. Mulle on jäänud mulje, et laikapidajad on veendunud, et see tõug ei vaja väga kõva drilli - areneb ise kui jahivõimalust pakutakse. Nagu ikka, mõjub soodsalt vanema ja kogenuma koera kõrval õppimine. See ei tähenda, et koeraga ei pea tegelema. Lihtsalt "kõrval", "lama", "istu" käskluste drill on "pehmem".
5. Kogu tehtava ettevalmistuse juures on ikkagi võimalus "ämbrisse panna". Kui Jüri arvamus tõele vastab, et 8/50-st töötavad (ma isiklikult ei usu, et nii kehv seis on), siis sunnib see ettevaatlikusele - midagi on selle tõu kasutamisega Eestis tõsiselt lahti (aretus?, koolitus?).
6. Laika on Eesti oludes seale/põdrale kõige võimekam tõug - suudab uluki kinni pidada ja veel küllaldaselt väle, et rünnaku eest ära saada. Suht isepäine tõug ja igal loomal, keda mina tundsin/tunnen on mõni imelik kiuks mann. Aga seda võib iga peremehe kohta ka väita :lol:
ohota
Postitusi: 23
Liitunud: L Apr 19, 2014 9:06 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas ohota »

tere kõigile

üle pika aja väga hea kommentaar laikadest. kiitus KIRP.
Rein
Postitusi: 34
Liitunud: P Juul 02, 2006 1:30 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas Rein »

Ei ole halba koera,on kehv peremees
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas vollifedja »

Hea kommentaar, aga mis siis on vahe? Hea peremees-(kes on hea peremees)-halb peremees?
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas heyx »

vollifedja kirjutas:Hea kommentaar, aga mis siis on vahe? Hea peremees-(kes on hea peremees)-halb peremees?

Loe veel paar korda ja loe veel paar korda....
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas sooviku »

heyx kirjutas:
vollifedja kirjutas:Hea kommentaar, aga mis siis on vahe? Hea peremees-(kes on hea peremees)-halb peremees?

Loe veel paar korda ja loe veel paar korda....


Loe teema pealkirja,saad ka kommentaarist aru :wink: .......ja loe korra veel!
Naine võib olla,koer peab olema!
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas metsas »

tänud kirbule, aga millisest kennelist siis valida näiteks v.eurooplast. Et mingit viga külges poleks ja tööd ka teeks. Või on see ikkagi suht loto ja oma õpetuses kinni?
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Mis erinevused on Vene-euroopa ja Läänesiberi laikadel?

Postitus Postitas vollifedja »

Lugesin. Lugesin. Lugesin. Ka pealkirja.Ju siis naiste-meeste asjadest arusamises jälle "jõnks" sees.
Vasta