koera toomine välismaalt

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
metssiga
Postitusi: 32
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:29 pm

koera toomine välismaalt

Postitus Postitas metssiga »

tere mul siuke väike mure et ma toon venemaalt jahikoera nimelt lääne siberi laika isase kutsika.
mis dokumente ja muid pabereid vaja et koer saaks ülepiiri toimetatud.
nimelt on koeral olemas tõupaberid ja seaaia katse.
koer ise on 6kuune siin ei osatud öelda et mis süste vaja ja muid asju.

peremees ennem ei tahtnud koera anda kui ta läbib kuuajase seaaia treeningu. koera vanemad on ise spetsialiiseeritud karu ja sea ajajad.
seal seda koera mis mina võtsin õpetatakse välja kohapeal.
muidugi kui koer on juba minu käes läheb aega kohanemisega ja kuidas ta minu teise koeraga paaris hakavad tööle.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas TRG »

metssiga kirjutas:koer ise on 6kuune siin ei osatud öelda et mis süste vaja ja muid asju.

Eesti Kennelliit peaks oskama küll infot anda,et mida vaja jne...
Kui saladus pole siis kelle käest koera võtad? :roll: :)
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas puugi »

Marutaud peab olema tehtud kindlasti.Venelastel on mingisugune rahvusvaheline pass,et Eu-sse tuua.RKF pedigree ikka annavad?Minule toodi üldse ei saa aru mis paberitega esialgu.Hiljem ostsin päris dokumendid.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Ärge mind lööma hakake aga,kas tõesti on nii,et kuuekuusel koeral on juba tehtud seaaia katse ja peal veel ühekuulist treeningut on ta valmis jahikoer? :M Ja siis ostad talle hiljem paberid ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
metssiga
Postitusi: 32
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:29 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas metssiga »

jh koeral on olemas juba need paberid kuna mu onu seal edukas firmajuht.
ta kontrollis neid pabereid ja vaatas ise ka seda koera ja uuris nende vanemate kohta.
koera vanematel on tehtud karu sea põdra katsed edukalt lisaks ajavad ka ilvest nugist ja mäkra.
koer saab sellepärast trenni ja õpetatakse välja et ei lähe loomale külge vaid hoiab ja haugub
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas hundikütt »

Kuue kuune ja juba valmis jahikoer,nii lolli juttu pole siit ammu kuulnud. :lol: :lol:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ehk räägid pisut täpsemalt, palju selline lõbu ka rahanumbreid väärt on?
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas TRG »

Valgevenes müüakse hetkel 11 kuu vanust läänekat 770 euro eest.Sellel koeral olemas 67p III.järk metsseale.Samas Venemaal müüakse eliit vanematelt 2 kuu vanust kutsikat ,kelle eest küsitakse u. 1300 euri.(Selle vaatangi ise rohkem Valgevene poole :wink: )...aga palju võib maksta 6 kuune isane laika,kellel juba olemas järk metsseale :M :roll: + sõit ja muud kulutused.
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas Tanel. »

metssiga kirjutas:tere mul siuke väike mure et ma toon venemaalt jahikoera nimelt lääne siberi laika isase kutsika.
mis dokumente ja muid pabereid vaja et koer saaks ülepiiri toimetatud.


Tõin 2009. aastal Venemaalt kutsika ning üle piiri tulles olid olemas järgmised paberid (kuigi ei Eesti ega Venemaa piir neid ei küsinud/kontrollinud): 1. RKF-i (Venemaa kennelliit) poolt välja antud Export Pedigree tunnistus.
2. Riikliku Veterinaarteenistuse (Gosudarstvennaja veterinarnaja sluzhba) poolt välja antud Veterinaartunnistus (Veterinarnoe sviditelstvo), millele on kantud marsruut, mida pidi kutsikas liigub ning tehtud vaktsineerimised. Minu koeral olid järgmised: Nobivac Lepto, Nobivac Rabies ja Nobivac DHPPi
Lisaks peab koer olema kiibistatud, selle kohta oli ka "Registratsjonnoe svidideltsvo"

Loe igaks juhuks ka see läbi: http://www.emta.ee/index.php?id=2304
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas puugi »

Venelastel vist ei olegi piirangut,kui vanalt katset teha?Meil alla 12 kuu ei tohi.Mina täitsa usun,et 6 kuusega saab jahti pidada.Lihtsalt on eredaid kutsikaid ja koerte treenereid olemas küll. (b)
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas TRG »

Venemaal peab koer olema vähemalt 1 aasta vana(RKF koduleheküljel on eeskiri olemas).Aga Eesti võib nooremalt teha...8 kuud oli vist miinimum :M .
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas puugi »

Eestis ei tohi metssea töökatset ametlikult alla aasta koeraga teha.FCI-reeglid.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas andrus »

hundikütt kirjutas:Kuue kuune ja juba valmis jahikoer,nii lolli juttu pole siit ammu kuulnud. :lol: :lol:


Ja sinu suust tuleb puhast kulda???
Kust sa lugesid välja,et tegemist 6 kuuse valmis jahikoeraga??
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus,ei viitsi siin õhtul küll enam vaielda agaloe Metssea esimest postitust,seal selgelt ju kirjas,või mis sina välja loed.Kuuekuusel koeral läbitud seaaia katse ,järelikult on tegu valmis jahikoeraga.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: koera toomine välismaalt

Postitus Postitas Feen »

Kui seaaiakatse tehtud, siis see ei tähenda, et tegemist on valmis jahikoeraga. See tähendab, et on olemas head eeldused ning koer ei viska risti ette kui vaja siga ajada ja haukuda. Meil, Eestis, nähtud küll ja küll koerasid, kes 2 a vanuselt niisama aias ringi jooksevad ja seast välja ei tee. Venemaal see asi päris nii ei lähe ning nii noorelt koeralt eeldatakse, et nad ikka loomaga tuttavad ning huvi ilmutavad. Kuu lisatrenni ei tee veel meistrit aga oskusliku õpetaja juhendamisel tuleb suuresti kasuks. Ma ise olen näinud koeri kes 6-kuu vanuselt (alles titt ju) on asised jahikoerad kellele võib loota ning keda toetada ja koolitada (aga jaht on juba jahi moodi) kui ka koeri kes 2 aastaselt ringi lippavad ning kelle kohat räägitakse, et mõni koer hakkabki tööle kui ta 8 aastat vana. Mitte, et see vale oleks aga kui Venemaalt pakutakse ja garanteeritakse esimest varianti, siis võimalusel pole paha klotsi välja laduda ning siia väärt verd juurde tuua.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta