Laika kutsika kuudiga harjutamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas puugi »

Ma ikka mõtlesin seda,et teine koer teeb oravat ja õpilasel asi käpas. :)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas Metslane »

Siin juba aedikutele ka jutt läinud. Kui suured aedikud laikadele teinud olete?
Aim small, miss small!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas plaaster »

10x30 meetrit kolmele koerale.
jyri

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas jyri »

V.G.Gusev oma raamatus " ohhota s laikoi" soovitab koerale 3x4 m aedikut minimaalselt, kus siis ka kuut on kuivale kohale püsti pandud.Suvilas piirasin võrguga oma koertele 15x25m ala, lasin ka väikese "basseini " kopal kaevata, kui sellel muud tööd käsil olid.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas puugi »

Kui aeda ehitama hakata,siis on oluline selle asukoht.Päike meeldib koertele varakevadel,aga suvel peab olema võimalus varju pugeda.Jyri aed basseiniga on eriliselt lux. :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas hundikütt »

Mul 7x7,mis keskelt poolitatud vaheaiaga.Tagumine ots tehtud laudadest,et tuul läbi ei uhaks ja ka põrand ja plekkkatus on pandud.Sinna katuse alla on asetatud kuudid ja jääb ka ruumi koertele põõnutamiseks.Ehitama hakates soovitan võrku hoolega valida.Minule need tänapäevased aiavõrgud ei sobinud(tsingitud,2,5mm)koerad tõmbasid paari kuuga laiali.Nüüd on tsingitud keevisvõrk 2,1m kõrge (y)
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas TRG »

Minu laikal on aediku suurus 3x6m.Aediku sees kasvab õunapuu, mis pakub kaitset ka kuuma suvepäikese eest ja sügisel saab koer õuna nosida :lol:. Aedik on ka pealt võrguga kaetud ,et koer omavoliliselt sealt ei lahkuks :wink: .
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas honkomees »

TRG kirjutas:Minu laikal on aediku suurus 3x6m.Aediku sees kasvab õunapuu, mis pakub kaitset ka kuuma suvepäikese eest ja sügisel saab koer õuna nosida :lol:. Aedik on ka pealt võrguga kaetud ,et koer omavoliliselt sealt ei lahkuks :wink: .
Ka mul aedik mingi 5x4 m, kuut õunapuu all. Pealt pole katnud aga aia ületamise, alt läbikaevamise ja värava postivahe laiaks litsumise näiteid on küll. Seda tõsi ei tee laika, see on vabapidamisel ja kodunt omapäi kuhugi ei lähe, isegi kuudi katusele ei hüppa ja pole kunagi armastanud ei kõrgust (Niva pagassi ka ei suutnud/tahtnud isegi noorena hüpata) ega vett. Hoopis drahthaar on selline bujään, kohalthüppega 1,6 m katusele jne.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas jyri »

honkomees kirjutas: Hoopis drahthaar on selline bujään, kohalthüppega 1,6 m katusele jne.

1,6m- kas sõidab su NIVA katusel? :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas rajaleidja »

Omal kahele koerale miski 200 ruutmeetrit. Alguses sai pool puidust ja pool võrgust. 2m kõrgusest aiast mindi nagu redelist üle. Puit maha ja võrk. Võrguga tehti kiirelt 1:0. Siis sai siiber ja kõige tavalisem elektrikarjus ümber ja uueks võrguks kõige tugevam, mis leidsin. Paar korda saadi sirakat ja rahu majas. 2 aastat ei olnud karjus järgi ja ei mingit probleemi. Nüüd lõi koertele piss jälle pähe ja eile sai 4 tundi koeri otsitud. Väraval võrguks nagu enne muiste oli kanaia võrk: punutud ja igavesti tugev/jäme. Näppude vahel annab painutada. See oli sirgu tõmmatud... Koera lõugades on ikka meeletu jõud. Kui välja murdmisest maitse suhu saadakse, siis lammutavad, mis kole.
Aia sisse poole sai ka 1m laiune võrk maha pandud, et aia alt ennast läbi kaevama ei hakkaks. Alguses ikka prooviti, aga kuna tegemist emastega, siis neil nii palju mõistust ei olnud, et kaugemalt proovida. Andke nüüd kõik emased mulle andeks :oops:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas hundikütt »

Mul isased ja pole ka aru saanud,et meeter eemalt tuleks kaevata :lol:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:
honkomees kirjutas: Hoopis drahthaar on selline bujään, kohalthüppega 1,6 m katusele jne.

1,6m- kas sõidab su NIVA katusel? :D

eip, see mul sihuke kuut, nurkade all kivid, siis euroalus ja kahetoaline põrandaküttega kuut (ainuke põrandaküttega ruum minu elamises :lol: ) mille katuseserv minu lõua alla ulatub.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas plaaster »

hundikütt kirjutas:Mul 7x7,mis keskelt poolitatud vaheaiaga.Tagumine ots tehtud laudadest,et tuul läbi ei uhaks ja ka põrand ja plekkkatus on pandud.Sinna katuse alla on asetatud kuudid ja jääb ka ruumi koertele põõnutamiseks.Ehitama hakates soovitan võrku hoolega valida.Minule need tänapäevased aiavõrgud ei sobinud(tsingitud,2,5mm)koerad tõmbasid paari kuuga laiali.Nüüd on tsingitud keevisvõrk 2,1m kõrge (y)


Korraliku punutud võrgu leidsin Lectarist!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas sooviku »

Lektar Eesti OÜ (y) .Peab ka ennast Tallinnasse võrgu järgi sättima.Tundub,et sealt saab ka eluspüügilõksu jaoks õiget võrku.
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas MLP »

sai toodud sealt kõige jämedam punutud võrk ..laikasid see ei pidanud,tõmmati laiali kohe...hiljem sai toodud sealt samast keevis võrk.... nyyd võib karu enda aeda panna......
sinu nukker noku!
Vasta