Laika kutsika kuudiga harjutamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas plaaster »

MLP kirjutas:sai toodud sealt kõige jämedam punutud võrk ..laikasid see ei pidanud,tõmmati laiali kohe...hiljem sai toodud sealt samast keevis võrk.... nyyd võib karu enda aeda panna......

2,8 mm?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas MLP »

plaaster kirjutas:
MLP kirjutas:sai toodud sealt kõige jämedam punutud võrk ..laikasid see ei pidanud,tõmmati laiali kohe...hiljem sai toodud sealt samast keevis võrk.... nyyd võib karu enda aeda panna......

2,8 mm?

just...
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas puugi »

See roheline keevis võrk on üldse kõige kobedam võrk koera aiaks.See peaks mitmeid koeri vastu pidama! (y)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas hundikütt »

See roheline ei kõlba karu p.... kah,ikka tsingitud.Rohelisest võib kana aeda ehitada ja nokivad ka laiali :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas MLP »

hundikütt kirjutas:See roheline ei kõlba karu p.... kah,ikka tsingitud.Rohelisest võib kana aeda ehitada ja nokivad ka laiali :D

täitsa nõus.... :P
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas puugi »

Tallinnas on selline keevisvõrk millest ei tule karu ka läbi saadaval.Meil on mitmel mehel sellised aiad.Sooviku pundist üks mees viis ka pool rulli omale.Seda võrku müüakse ainult firmadele ja asub vanas ETKVL-I territooriumil.Kanavõrgud on ehituspoodides! Ma räägin sellest Lektar Oü võrgust! :lol:
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas TRG »

Minul on tavaline roheline keevisvõrk, ostetud Võru K-Rautast. Traadi paksus on 2,5mm, võrgusilm on 50x100mm, kõrgus on 2000mm sellest maa peal on 1900mm, maa all on siis 100mm pluss okastraati kaks rida 100 mm vahedega. Laika pole kunagi üritanud seda võrku lõhkuda,ega sealt alt läbi kaevata.Paar korda õnnestus tal aga plehku panna üle aia hüpates,see viga sai parandatud ja nüüd ta päeval magab kuudi katuse peal, õhtuti haugub ja lärmab metsa poole.Loll ta pole ja isu välja pääseda on suur,eriti arvestades seda et temast u. 100m ees asub mets ja temast 150m taga asub mets :D ja need metsad pole alati tühjad :wink: :wink: :lol:
Õnne peab olema
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas aberukk »

M a oleks uurinud kui suur peaks olema koerakuudi auk ,hetkel elab rehalas ja seal käib kassidele mõeldud augu kaudu (taksidele sobis ideaalselt),mis on 18korda37,kui kass ees läheb siis peab järele minema.Kuna mul ei ole plaanis ukse sisse suuremat auku teha sis äkki oskab keegi soovitada kus kohast netist leiaks vene-euroopa laikale sobiva mõõduga kuudi joonised(kahe kambriga).Pole küll varem kuudi ehitusega kokku puutunud aga kui keeruline se ikka olla saab.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas hundikütt »

Kuule Puugi,mis tähendab müüakse ainult firmadele :lol: Nõuka aeg tagasi tulnud või-sina saad ja sulle ei müü :roll: Ma saan aru,et on jae ja hulgi müük aga ,et ainult firmadele :?: Pole kuulnud ja ei usu ka.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas baddmann »

hundikütt kirjutas:Kuule Puugi,mis tähendab müüakse ainult firmadele :lol: Nõuka aeg tagasi tulnud või-sina saad ja sulle ei müü :roll: Ma saan aru,et on jae ja hulgi müük aga ,et ainult firmadele :?: Pole kuulnud ja ei usu ka.


OT: mulle tundus kah veidi naljakas sõnastus (või siis veidi naljakas müügistrateegia), aga muideks, seda ON ette tulnud ka mujal. Näiteks mõne konkreetse toote (või tootegrupi) maaletooja ei müü tarbijale, vaid ainult firmale. Ning muideks, milles on point ? Tarbijalemüügi korral pead arvestama veidi teistsuguste pretensioonide esitamise tähtaegade jms-ga (ma peast ei tea kõike, vabandan), kui teisele ettevõtjale müügi korral. Müüja lihtsalt ei viitsi üksikisikuga jännata, kuna reeglina igaüks, kel konkreetse kaubagrupi toodet vaja läheb, soovi korral ikka mingi firma leiab, kelle nimele lasta arve väljastada. Pealegi, sularaha seal vast ikka vastu võetakse ;)

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas rajaleidja »

baddmann kirjutas:OT: mulle tundus kah veidi naljakas sõnastus (või siis veidi naljakas müügistrateegia), aga muideks, seda ON ette tulnud ka mujal. Näiteks mõne konkreetse toote (või tootegrupi) maaletooja ei müü tarbijale, vaid ainult firmale. Ning muideks, milles on point ? Tarbijalemüügi korral pead arvestama veidi teistsuguste pretensioonide esitamise tähtaegade jms-ga (ma peast ei tea kõike, vabandan), kui teisele ettevõtjale müügi korral. Müüja lihtsalt ei viitsi üksikisikuga jännata, kuna reeglina igaüks, kel konkreetse kaubagrupi toodet vaja läheb, soovi korral ikka mingi firma leiab, kelle nimele lasta arve väljastada. Pealegi, sularaha seal vast ikka vastu võetakse ;)

BM

Tarbijakaitse seadus ei laiene ettevõtetele. Eraisikul on 2 aastat pretensioonide esitamise aeg.
Neid ettevõtteid on omajagu, kes tegelevad ainult edasimüüjatele müügiga. nagu BM ütles, siis peamiselt maaletoojad, kes teenindavad ainult oma lepingulisi partnereid. Ja sellisel juhul ei pruugi seal ka sularahaga jutule saada.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas sooviku »

:roll: Möh,kas sellest eelnevast jutust pidi aru saama nii,et tavaline talupoeg ei saagi sealt Lektarist võrku osta?
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas jyri »

No mida te hädaldate, arumaeisaa. Selleks, et koer ei näriks rihma, mille otsas istub, peab see rihm olema ALGSELT hoopiski kett. Paar korda ebaõnnestunut katkinärimiskatset ja kogu edasine elu istub rahulikult tavalise nööri otsas. Sama aedikuga- pistke kutsa algul väikesesse, aga " mittenäritavasse ja mitte altkaevatavasse " aedikusse, ja eluks ajaks selge, et aed tähendab liikumispiiret. Mainitud V.Gussev soovitab laikadele aediku kõrguseks sama, mis hurtadele- 2.5m, siis pidavat mingi tolk olema. Ise olen seda meelt, et kui vajadus suur, ei hoia laikat midagist kinni- ei aed ega elekter mitte (y) ! Tublid koerad igatahes (b) Minu mainitud suvilas " loomavõrgu" kõrgus ainult 1m, aga väljas ei käida!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:No mida te hädaldate, arumaeisaa. Selleks, et koer ei näriks rihma, mille otsas istub, peab see rihm olema ALGSELT hoopiski kett. Paar korda ebaõnnestunut katkinärimiskatset ja kogu edasine elu istub rahulikult tavalise nööri otsas. Sama aedikuga- pistke kutsa algul väikesesse, aga " mittenäritavasse ja mitte altkaevatavasse " aedikusse, ja eluks ajaks selge, et aed tähendab liikumispiiret. !

Julgen oma kogemustele tuginedes mõlemale punktile vastu vaielda :) Kõik sõltub ikka koera iseloomust
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kutsika kuudiga harjutamine

Postitus Postitas puugi »

hundikütt kirjutas:See roheline ei kõlba karu p.... kah,ikka tsingitud.Rohelisest võib kana aeda ehitada ja nokivad ka laiali :D

Sul ikka tigedad kanad,et nokivad 2,6 mm keevis võrgu katki? :lol:
Vasta