Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:
puugi kirjutas:Mida teeb aastane koer ja kuidas?Kui ulatuslik on otsing ja kui pikalt loomaga läheb?(km)
Ja,et asi selgem oleks,siis huvitab mind ainult üksiktöö.



Selle..

Mäletan sellist "vanamehe" omapära, mida võib ka "testina" kasutada noorte koerte otsingu suuruse määramiseks. Nimelt lasta koer jooksma suurele,ca. 100ha põllule või rohumaale ( ehk 1x1km) ja saabki näha, kui kaugel peremehest ja kuidas koer otsib. See mainitu koer oli minu ainus laika, kes alla aasta vanuselt juba põllu teises servas metsa jooksis. Juba nii noorelt ta tuli minu juurde ainult siis, kui ise arvas otsimised lõpetatuks, mitte siis, kui mina kutsusin.Ehk vahest alles mitme tunni pärast.Kus ta oli ja mida sellel ajal tegi jääbki selgusetuks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas andrus »

õnnestus kah ühe "super koera" tööd näha kui sai ta astroga kaelustatud. :D

Peremees rääkis kah kuidas pidevalt kadund jne. Astroga aga selgus,et iga aju 150-200m peremehe ***** jalutab. Aga muidu kui peremees või keegi looma ülesse ajab siis haugub küll natuke.

ps. Jyri...see ei ole seotud kuidagi sinu öelduga.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Kas keegi on vahepeal ka midagi koertele juurde õpetanud?Uusi noori tegijaid on varsti vaja!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas unt »

Ehk sobib ka siia teemasse
Valga varjupaigas ootavad kodu kaks Vene-Euroopa laikat:

1. Valgekihv Dinga, tõutunnistus, jahikoera pass, jahikatse metsseaga 3.järk, emane, 6-aastane, varjupaiga kodulehel http://valga.varjupaik.ee/view_album.ph ... e=album570.
Dingale ootame peremeest, kes teda ka jahti viiks.

2. Juri, Dinga isane kutsikas, sündinud 2.07.2013. Kutsika isa on toodud Valgevenest, omanik on Paul Haljas (kennel Valgekihv), kes on andnud oma nõusoleku abistamaks kutsikale tõupaberite vormistamisel. Tingimuseks, et temale tasutakse 300.- eurot paaritustasu kutsika võtja kannab ka kennelliidu dokumentidega seotud asjaajamiskulud. Varjupaiga kodulehel http://valga.varjupaik.ee/view_album.ph ... e=album636.
Kui kutsikas läheb perelemmikuks ega osale jahis ja aretuses, siis tõupaberitega mässama ei pea.

Mõlemad koerad on heas toitumuses, suurepärase iseloomuga, hästi hoitud. Omanik loobus koertest majandusliksse raskustesse sattumise tõttu.

Palun infot jahimeeste seas levitada, kahju kui nii vinged koerad varjupaika kopitama jääksid.
Varjupaik garanteerib omaltpoolt igakülgse toe ja nõustamise. Samuti on garanteeritud koerte tagasi võtmine varjupaika, kui koerad ei vasta ootustele.




Liina Ulm
valga@varjupaik.ee
+372 529 9880
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ax1600 »

Julgustamiseks.
Olen ise ca 3 aastat tagasi sarnaselt 4 a. laika võtnud. Esimene 2 aastat natu raskem oli, kuid nüüd täitsa korralikult töötav koer. Ei ole pidanud kahetsema tehtud otsust. Ei soovitaks võtta vanemat koera esimeseks koeraks.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Vanema koeraga pole asi üldse raske kui arvestada,et ta on ka 2011 metssea katse sooritanud.
Pojal on hea värv, ei aeta seaga segamini.Paari nädalaga peaks ära harjuma küll uue peremehega.
Aga sellest ma ei saa aru kuidas on Kennel Valgekihva kasvandik koerte varjupaigas(kutsikas on ju tema oma).Ei tahaks nagu halvasti öelda,aga see pole normaalne!Ma ei kujuta seda ettegi,et jätan mõne oma kliendi sellisesse jamasse. :VS
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas aivar00 »

Lugesid ju et 300 eurot + vormistamise tasu ja aidatakse paberid vormistada. Selle "äri " nimetus on koertevabrik :evil: .
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Üle kahe kuu vanuse kutsika paberite tegemine ei ole 13 euri vaid 50.Tõsine jätiste paraad.On vaja neid teha kui reaalselt tahtjat polegi?Aliment kutsika peaks ikkagi isand Valgekihv varjupaigast ära võtma,sest see on tema oma!Nüüd ootab oma 300 euri ja kutsikas on varjupaigas??? :evil:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas tony »

puugi kirjutas:Üle kahe kuu vanuse kutsika paberite tegemine ei ole 13 euri vaid 50.Tõsine jätiste paraad.On vaja neid teha kui reaalselt tahtjat polegi?Aliment kutsika peaks ikkagi isand Valgekihv varjupaigast ära võtma,sest see on tema oma!Nüüd ootab oma 300 euri ja kutsikas on varjupaigas??? :evil:


Kas mitte kolmest kuust edasi läheb kutsika registeerimine kallimaks? See seotud uue kiibistamise nõudega.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas pktaks »

Kutsikatele saab tõutunnistust teha kuni kuuenda elukuuni. See kutsikas on sündinud 2.07.13, seega täitus tema 6. elukuu 2. jaanuaril. Sellele koerale EKL tõutunnistust enam ei väljastata.

Muidu maksaks TT väljastamine 3 - 6-kuusele kutsikale 52 või 77 eurot, vastavalt kas on EKL liige või mitte.
Viimati muutis pktaks, E Jaan 13, 2014 4:35 pm, muudetud 1 kord kokku.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Jah Tonyl on õigus,et kutsika 3 kuuseks saamiseni on tavalise hinnaga.(Ma ise olin vanas reeglis kinni).Kuni 6 kuuni on kõrgem hind.Aga kõik dokumendid tuleb anda korraga sisse.(ooteaegasid enam pole.)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

müstika on see ,et tavaliselt laikasid müüaksegi 300e nüüd antakse koer tasuta aga paberid maksavad 300e :?: :lol:

kutsikas on igal juhul väga ilus keegi võiks ta omale võtta küll ja edaspidisest käekäigust anda ka siin foorumis teada !!!!
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas unt »

Juhtub ikka ilusaid asju ka! Sain just praegu teate, et . . .

Hei!

Annan teada, et mõlemad koerad said täna, uutesse kodudesse. Dinga sai elupõlisele jahimehele ja koertekasvatajale ning noorem läks perelemmikuks.

Tervitades
Liina
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Seda on väga liigutav lugeda.Ilusaid asju juhtub ikka!
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Küsimus teemasse- kas mõni laikaomanik on täheldanud, et ta koer(ad) ei lähe appi "vähetuttavatele" ? Minuomadest praktiliselt kõik aitasid ainult teineteist, teistele mitte ainult ei läinud appi, vaid isegi keeldusid kontrollimast värsket jälge, kus teise koera( või ka inimese) jälg peal oli. Isegi verejälge mitte.
Mul oli alles hiljuti juhus, kus sõbra noor koer hakkas kedagi haukuma minust 80m kaugusel. Minu koer tuli kaugelt hääle peale, aga keeras hoopiski minu juurde ja jäime koos ootama "madina" lõppu. Mina ligi ei saanud/tahtnud minna, sest ilge rägastik oli. Nii jäigi tuvastamata, keda see noor haukus, sest lund veel polnud.
Kordan küsimust- kas teie koerad alati tõttavad appi teisele?
Vasta