Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas tony »

Ei tõtta alati, eriti vanemad. Muidugi 80m. kauguselt lähevad appi aga pean silmas kaugemaid vahemaid.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas rajaleidja »

Sellise vahemaa pealt ei tule ette, et ei oleks appi läinud. Pikema vahemaa pealt küll. Kuuldakse haukumist, aga mitte alati ei tõtata sinna.
On koeri, kes ei lähegi mingil juhul appi, on neid, kes lähevad igas asendis ja on neid, kes lähevad appi, aga looma eest ära lastes tõmbavad koheselt teiste koerte juurest uttu.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Ei lähe alati teistele appi.Ma kunagi nägin oma vanima emase käitumist kui kolm koera haukkusid emist.Kusjuures üks oli ta oma tütar,aga kaks olid võõrad emased.Tegi mõned klähvid ümber sea ja jõllitas teisi emaseid.Tõmbas minema ja otsis omale põrsa ja jäi seda plõksuma.
Samas üks koer läheb alati võõrastele koertele ka appi.
Seda,et koerad valivad seltskonda on palju nähtud.Ikka sõprade koerad sobivad ja need kes koos kasvanud.On muidugi ka erandeid.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Aastal 2000 võtsime koos sõbraga omale vene hagijad.Koerad käisid päevast päeva koos jahil ja töötasidki paarina,kui üks häält tegi,siis teine appi tormas.Kusjuures tehti vahet,kas loom on üleval või haugatati lihtsalt heal jäljel.Appi mindi alles siis kui loom üleval,seniks otsiti omaette.
Nüüd mu seitsme aastasel läänekal paariliseks neljane karukoer,kellega algusest saati koos käidud aga koostöö pole sugugi sujunud.Alles sel aastal,kui karukoer on hakanud enam-vähem tööle,läheb ka minu oma appi.Enne ei tehtud haukumisest väljagi.

Olen tähele pannud ka seda,et kui teine haugub sellist looma,midateine koer ei ole harjunud otsima,siis ka appi ei minda.Ja seda eristatakse häälest.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Eilsest jahist siia teemase tuua hea näide.Siga leidis meie kütiliinis üles,nagu ikka,selle kõige nõrgema mehe ja plagas üle piir naabrite maasse.Naabrid pidasid ka seajahti meist 4-5 km kaugusel ja varsti oli saatjas kuulda,et võõras koer tuli neil gpsi sisse.Varsti oli kuulda lasku ja minu gps näitas,et koer paigal ja naabritega suheldes sain kinnitust,et siga maas ja koer seal.Järele minnes ootas koer alles sea lähedal.Samal ajal liikus naabrite koer seaga haukudes sinna samasse ja jäi meist umbes 100m kaugusele seaga jaurama.Oleks siis minu koer selle peale kõrvugi kikitanud,ei tehtud kuulmagi.Tuli kutsumise peale sea juurest ära ja ronis autosse.Kui oma sektsiooni koer oleks häält teinud,oleks kaugelt jooksuga ligi tormatud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Väga tihti on kuulda kui räägitakse,et meie koerad tegid tööd,aga see võõras ei läinud appi.Ega lähe ka võõra karja hundid teistele appi põtra murdma.
Samas olen näinud kui koer jookseb mööda sihti ja kiirustab appi sõbrale ja vahe-700m.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Väga tihti on kuulda kui räägitakse,et meie koerad tegid tööd,aga see võõras ei läinud appi.Ega lähe ka võõra karja hundid teistele appi põtra murdma.
Samas olen näinud kui koer jookseb mööda sihti ja kiirustab appi sõbrale ja vahe-700m.

Minu küsimus oli tingitud sellest, et mu 2 viimast koera olid koostöö algul väga abivalmis teineteise suhtes, läksid appi mistahes kaugelt, kus teise haukumist oli kuulda. Nüüd mul jäänud üks koer, kes juba mitu korda viimase 2 aastaga näidanud täileikku ükskõiksust teiste koerte töö peale. Aga ise üksi töötab täitsa rahuldavalt ja piisava visadusega, kuigi paaris oma isaga oli ilmselge No.2, mitte liider.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Sai nädalavahetusel korduvalt kinnitust,et ei minda võõrale koerale appi.Naabrite koer tuli seaga meie jahti sisse ja koer läks hoogsalt ka kohale.Paugutas paar minutit ja tuli ära.Polnud varem nad koos olnud ka.Teine juhus oli samas tükis kui sõbra koer oli koos meie teise isasega ja otsustas ka üksi uue sea otsida.
Aga on koeri kes ei vali üldse kas võõras või oma kaaslaseks,peaasi,et on siga.
Kas kusagil mõned uued noored tegijad on ka välja ilmunud :?:
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Raims »

On kuulda teistelt ja tean ise ühte kõvat seakoera pärnumaalt.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

kes sektsioonis kelle oma?
sinu nukker noku!
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Raims »

Kellel huvi saab tõuühingulehelt vaadata katse tulemusi aga
koer siis läänekas ja 1.5 aastaselt 1järk seale (y)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Tean seda koera küll.Leedukate käest toodud isane lsl.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

miks ta siis nii väga kõva on äkki saaks paari sõnaga, 1 järk kyll ,aga see pole minu jaoks veel näitaja!
sinu nukker noku!
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Raims »

Puugi soovis teada uusi tegijaid,mis siis muud siin veel jahuda,
mulle isiklikult meeldib see kui koer annab seale hammast,ja seda se koer teeb.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Jah on tegu erilise noore koeraga.Ta tegi selle katse kuldiga ja hammustused olid korduvad.Samas jäi ise terveks ja otsing oli olemas.Vaieldamatult on tegu väga kõva koeraga,kuna ta käib ka metsas jahil.Tahaks loota,et tuuakse ka 5.aprillil kodust välja! :P
Ja need vennikesed kes väidavad,et katsed ei näita midagi on koerandusest väga kaugel.
Olen pidanud oma lõugu kulutama,et asju selgitada.See koer kes aias töötab,töötab ka metsas.On ka selliseid koeri,kes on palju aias käinud ja hakanud seda kui kometit võtma.
See kui keegi väidab,et temal on superkoer,aga keegi pole teda näinud on pehmelt öeldes naljakas.
Aedikus ei ole põrsapunn ja koer on seal üksinda! :mrgreen:
Vasta