Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas: Jah on tegu erilise noore koeraga.Ta tegi selle katse kuldiga ja hammustused olid korduvad.Samas jäi ise terveks ja otsing oli olemas.Vaieldamatult on tegu väga kõva koeraga,kuna ta käib ka metsas jahil.Tahaks loota,et tuuakse ka 5.aprillil kodust välja! :P
Ja need vennikesed kes väidavad,et katsed ei näita midagi on koerandusest väga kaugel.
Olen pidanud oma lõugu kulutama,et asju selgitada.See koer kes aias töötab,töötab ka metsas.On ka selliseid koeri,kes on palju aias käinud ja hakanud seda kui kometit võtma.
See kui keegi väidab,et temal on superkoer,aga keegi pole teda näinud on pehmelt öeldes naljakas.
Aedikus ei ole põrsapunn ja koer on seal üksinda! :mrgreen:

Puugi (b) !!! Et sa minust valesti aru ei saaks... Kui koeral aias 1 järk ,siis jh päris kindlasti töötab (y) ,aga tahtsinki saada infi kuidas ta töötab millised on töö omadused kas annab seale hammast või plõksib nii sama 20m :M ! Ja need järgud ja selle saamised teevad mind isiklikult väga skeptiliseks kuna teatud liiki paberi eest saab isegi täna kõike mida hing ihkab :VS ! Ja mis puudutab neid järke ,siis minu arusaamiste järgi on need järgud ja jutud vajalikud ainult nendele meestele kes tegelevad aretusega,aga palju on neid mehi kellel on koer ja aretusega ei tegele?! Neil pole sellest järgust miskit ja tähtis on see ,et ma ise tean ,et mu koer töötab ja veel super hästi. Selleks et teistele näidata kui kõva mees ma olen ja kui kõva koer mul on ei näe ma pointi aeda selle järgu järgi minna :mrgreen: Ja kui keegi tahab selles veenduda ,siis võib alati kutsuda enda jahimaadele appi sigu tapma!!! :lol:
sinu nukker noku!
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

MLP kirjutas:[Puugi (b) !!! Et sa minust valesti aru ei saaks... Kui koeral aias 1 järk ,siis jh päris kindlasti töötab (y) ,aga tahtsinki saada infi kuidas ta töötab millised on töö omadused kas annab seale hammast või plõksib nii sama 20m :M ! Ja need järgud ja selle saamised teevad mind isiklikult väga skeptiliseks kuna teatud liiki paberi eest saab isegi täna kõike mida hing ihkab :VS ! Ja mis puudutab neid järke ,siis minu arusaamiste järgi on need järgud ja jutud vajalikud ainult nendele meestele kes tegelevad aretusega,aga palju on neid mehi kellel on koer ja aretusega ei tegele?! Neil pole sellest järgust miskit ja tähtis on see ,et ma ise tean ,et mu koer töötab ja veel super hästi. Selleks et teistele näidata kui kõva mees ma olen ja kui kõva koer mul on ei näe ma pointi aeda selle järgu järgi minna :mrgreen: Ja kui keegi tahab selles veenduda ,siis võib alati kutsuda enda jahimaadele appi sigu tapma!!! :lol:

Su arusaamad õiged (y) . On koeri, kes töötavad ainult aias ( päris suur %), on koeri, kes töötavad ainult looduses ( veel suurem%), ja on neid, kes nii aias kui metsas - vähemus.
Seepärast iseloomustavad 3..5 III järgu diplomit koera rohkem, kui üks I järgu oma, mida võis just paraja tähtede seisuga korra elus saada.Aga kõige parem on muidugi koera töö reaalses jahis, mida ka enamus ihkab sõltumata diplomitest.
Kui aga see I järk on mitmele teisele diplomile lisaks, siis peaks OK koer olema.
Ja aretuses/kasvatuses on see vaid eelis, et kutsa hakkab töötama, mitte seaduspärasus.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas duma »

MLP kirjutas:...aga tahtsinki saada infi kuidas ta töötab millised on töö omadused kas annab seale hammast või plõksib nii sama 20m :M ! ...

parandage, kui eksin aga I järku ei saa ilma hammast andmata. (ja seda vist eestis ei saagi) Või on midagi selles osas vahepeal muutunud?
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Esimest järku ilma naksamiseta ei saa.Need aia katsed on ainult selleks,et saada reaalselt toimivaid kutsikaid.
Kas mõni mees arvab,et tahab pidevalt toimivaid kutsikaid osta,aga ise midagi tagasi ei anna.
Soomlased ütlevad selliste kohta,et söövad saiast ainult rosinad ära! :D
MLP-Mida sa teed kui keegi ujub oma emase koeraga sinu hoovile ja kiidab kui hästi kõik on.Tulevad kutsikad ja ei toimi! :shock: Ja siis räägitakse,et sinu isane on kehva?
Ütle kes müüb töökatse diplomeid Eestis ja ma soovitan teistele ka! :wink:
Kõik jahimehed tahavad,et oleks toimivaid kutsikaid saada,aga selleks ei taheta väga midagi teha? :M
Katsed ja näitused on selleks,et leida sobivaid noori koeri keda kasutada :!:
Meil on nii pisike riik,et kõik tuleb ruttu lagedale kui esineb vassimisi.See mis ühele mehele on super ei kõlba teisele kuidagi!Sellepärast on töökatsed ja julge mees käib korra elus koeraga seaaias ära.Boonuseks on kasvõi tasu paarituse eest-mina maksan näiteks 500 eurot.
Ma võiks ka padrata mida heaks arvan,aga kui kutsikast asja ei saa pean temaga midagi ette võtma.Selleks kaevangi enne kavaleri sugupuu läbi,et ei peaks pärast koeri kes ei toimi mulla alla sokutama.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Esimest järku ilma naksamiseta ei saa.Need aia katsed on ainult selleks,et saada reaalselt toimivaid kutsikaid..

Ma väga vabandan, aga "naksamine" ( venekeeles "schipok") ei anna isegi II järku. Peab olema konkreetne kihva andmine, venekeeli " hvatka". Seda selleks..... :P
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Esimest järku ilma naksamiseta ei saa.Need aia katsed on ainult selleks,et saada reaalselt toimivaid kutsikaid.
Kas mõni mees arvab,et tahab pidevalt toimivaid kutsikaid osta,aga ise midagi tagasi ei anna.
Soomlased ütlevad selliste kohta,et söövad saiast ainult rosinad ära! :D
MLP-Mida sa teed kui keegi ujub oma emase koeraga sinu hoovile ja kiidab kui hästi kõik on.Tulevad kutsikad ja ei toimi! :shock: Ja siis räägitakse,et sinu isane on kehva?
Ütle kes müüb töökatse diplomeid Eestis ja ma soovitan teistele ka! :wink:
Kõik jahimehed tahavad,et oleks toimivaid kutsikaid saada,aga selleks ei taheta väga midagi teha? :M
Katsed ja näitused on selleks,et leida sobivaid noori koeri keda kasutada :!:
Meil on nii pisike riik,et kõik tuleb ruttu lagedale kui esineb vassimisi.See mis ühele mehele on super ei kõlba teisele kuidagi!Sellepärast on töökatsed ja julge mees käib korra elus koeraga seaaias ära.Boonuseks on kasvõi tasu paarituse eest-mina maksan näiteks 500 eurot.
Ma võiks ka padrata mida heaks arvan,aga kui kutsikast asja ei saa pean temaga midagi ette võtma.Selleks kaevangi enne kavaleri sugupuu läbi,et ei peaks pärast koeri kes ei toimi mulla alla sokutama.

Põhimõtteliselt nõustun sinuga ,teoorias nii ongi,aga jäävad siiski teatud arvamused sellest asjast mida ei muuda isegi see diplom!!! (b) Aga jh ega ma su juttu ümber ei tahagi lükata .... :lol:
Mis puutub katse sooritamisse,siis endal selle asjaga sisuliselt kogemused puuduvad ja ei oska kedagi soovitada ja veel vähem vaielda sellel teemal ,aga raha teeb imesid igas valdkonnas ega see järgu asi teistmoodi pole,tuleb keegi hr kodanik viskab 1000e lauale ja pole vaja koera isegi aeda lasta kirjutatakse kõik võimalikud asjad diplomile! :VS
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas pktaks »

MLP kirjutas:Mis puutub katse sooritamisse,siis endal selle asjaga sisuliselt kogemused puuduvad ....aga raha teeb imesid igas valdkonnas ega see järgu asi teistmoodi pole,tuleb keegi hr kodanik viskab 1000e lauale ja pole vaja koera isegi aeda lasta kirjutatakse kõik võimalikud asjad diplomile! :VS

Kogemusi ei ole aga tead täpselt kuidas asjad käivad? :roll:
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

pktaks kirjutas:
MLP kirjutas:Mis puutub katse sooritamisse,siis endal selle asjaga sisuliselt kogemused puuduvad ....aga raha teeb imesid igas valdkonnas ega see järgu asi teistmoodi pole,tuleb keegi hr kodanik viskab 1000e lauale ja pole vaja koera isegi aeda lasta kirjutatakse kõik võimalikud asjad diplomile! :VS

Kogemusi ei ole aga tead täpselt kuidas asjad käivad? :roll:

kus kohast sa minu postitusest loed välja sellise sõna nagu(täpselt)???
lähtun sellest mida tean teistest eluvaldkondatest ja pole see jahindust teise puuga löödud!(raha teeb imesid igal pool)! :VS
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:
puugi kirjutas:Esimest järku ilma naksamiseta ei saa.Need aia katsed on ainult selleks,et saada reaalselt toimivaid kutsikaid..

Ma väga vabandan, aga "naksamine" ( venekeeles "schipok") ei anna isegi II järku. Peab olema konkreetne kihva andmine, venekeeli " hvatka". Seda selleks..... :P

Kas te ikka annate endale aru,mida kirjutate?Ma ei saa ju kirjutada,et koer võib seal pool taguotsa ära süüa kui oskab ja julgeb!Seda foorumit loeb ka suur hulk nõrganärvilisi!Keegi ei mõõda kui sügavale hambad lähevad! :D
Ei ole Eestis nii palju 1.järgu koeri kui arvate olevat! :D Need kes on,on mul ka teada.Loen nad varuga kahe käe sõrmedel ülesse.
Aga eesmärk on mõnigi kolmanda või teise järgu koer metsast välja otsida.
Ja teise järgu saab ka lihtsalt haukumisega kui koer on aktiivne ja püsib seast max 10-ne meetri kaugusel.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Eestis on omad reeglid, isegi osalesin nende koostamisel, tõlkimisel ja "rohelste nõuetega" vastavusse viimisel. Korra sellest siin foorumis rääkinud ja ka avaldanud. Sellepärast toongi "originaalmaa", ehk vene nõudeid. Mulle selle vahe naksamisel ja haardel seletasid tolle aja LSL-de põhitegelased Leningradist , kus ma käisin oma koera karu peal testimas ( kaks käiku, kaks diplomit, tollel aal, 84 ja 85aastal ainsad Eestis karudiplomid! (y) ) . Nemad selle karu töö peal väga näitlikult kommenteerisid koerte tööd, sealt ka minu käärudesse see terminite vahe kinni jäänud.
Kuna aga meie võistlused peetakse Lätis, siis see vähemäärmuslaste ( või äärmus vähemuste) seltskond mingu sõimama lisavarba :D omanikke ( kel aotodel märk LV ehk "lisavarvas" :lol: )
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Mullu olid just Lätis need tegelased kohal!Praegu on ka Eestis ports koeri kes on välismaal karule diplomid teinud.Kohtunikeks venelased.Ja on ka selliseid koeri kes metsas karu hammustavad!Aga neid ei ole just palju.
Eestikatele olevat registreerunud tänase seisuga ainult üks isane vene-euroopa laika! :shock:
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas duma »

puugi kirjutas:Eestikatele olevat registreerunud tänase seisuga ainult üks isane vene-euroopa laika! :shock:

ehk tuleb lisa
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Tänase seisuga oli juba isane kuulus läänekas ka kirja pandud.Muidugi aega veel on.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Ei nad tulemata jää :roll: .
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Kui ei tulda kohale võtavad paar kolm meest kodust koerad ja teevad ise kogu võistluse ära. (b)
Vasta