Otsingust, verejäljest..

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

duma kirjutas:Jyri ei käi haavatud jälgi mööda kuna koerad nii supper et kui nemad ei leia siis eiole vaja kontollida

Täpselt nii! Kuna usaldan koera selles küsimuses rohkem kui ennast, ei lähegi jälge ajama, isegi kui verd palju peal. Said mu eelmistest postitustest aru õigesti (y), kiidan :A .
Samas ei lahku kunagi laskmiskohast enne, kui koerad on "tulemust" kontrollinud. Just sellepärast koerad ka aastaringselt jahis kaasas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Sa ise kah aru annad endale palju sedasi raipeid metsa jääda võib??
Anna andeks Jyri aga seda juttu ei tasu nüüd küll kõva häälega rääkida.Pigem häbeneda!!!
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

andrus kirjutas:Sa ise kah aru annad endale palju sedasi raipeid metsa jääda võib??
Anna andeks Jyri aga seda juttu ei tasu nüüd küll kõva häälega rääkida.Pigem häbeneda!!!

Siinkohal olen ma hr Jyriga nõus,küsimus on oma koera tundmises ja usaldamises,tean ühte taksi(pole minu oma) kui tema ütleb et loom ei ole surnud või haavatid siis nii see on ka.
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Õnneks mina ei ole Jyri ja ta koertega nõus.:D
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus,kuidas teil siis lasu tulemuse kontrollimine käib.Tallate kambaga metsas või :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

Mina usaldan oma koeri,siis kui on tegu elusa loomaga.Aga kui loom on surnud ei tule neilt ühtegi piiksu ja asuvad kohe uut elukat otsima.Sellepärast teen ka igasugused haavatute otsimised rihmas koeraga ja kui selgub,et loom elus lasen koera lahti.On olnud omal selliseid juhuseid ,et lasen koera kohe tulistamispaigas vabaks ja koer tuleb varsti tagasi,aga teisel päeval harakad kädistavad ja kaarnad lendavad. :?:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

hundikütt kirjutas:Andrus,kuidas teil siis lasu tulemuse kontrollimine käib.Tallate kambaga metsas või :D


Mis teil käib sedasi nagu Jyrr ütles väää??? Olgu või verd ämbriga,kui ikka pluuto ütleb,et loom on elus ja ära läinud,keeran selja ja kõnnin tuima näoga minema???
Mehed minge.......äge jutt ikka küll. :mrgreen: :mrgreen:
jahismurf
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Mina usaldan oma koeri,siis kui on tegu elusa loomaga.Aga kui loom on surnud ei tule neilt ühtegi piiksu ja asuvad kohe uut elukat otsima.Sellepärast teen ka igasugused haavatute otsimised rihmas koeraga ja kui selgub,et loom elus lasen koera lahti.On olnud omal selliseid juhuseid ,et lasen koera kohe tulistamispaigas vabaks ja koer tuleb varsti tagasi,aga teisel päeval harakad kädistavad ja kaarnad lendavad. :?:

Jutt jumala õige. Ainult et kukkunud uluki juures teevad koerad vähemalt minutilise pausi, mille Astrolt kohe näeb. Mina teen kaardile märgi ja lähen seda kohta üle vaatama.Nii lihtne see ongi."Teisel päeval" harakaid pole õnneks veel kogetud!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

Ma räägin enda koertest,et kui on surnud,siis isegi ei nuusi looma ja põrutavad elusaid otsima.Aga vanamutt on selline ahnepäits,et jääb surnud looma teiste eest kaitsma ja passib looma juures.Seda ta üksi ei tee. :lol:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas sooviku »

Teinekord mõtled tõesti,pärast mitmetunnist jälje ajamist,et oleks võinud koeri usaldada.Aga ikka kontrollid ja kirud miks peni jäljelt tagasi tuleb.Oli meilgi nii,et kahte looma lasti ja koerad(laika ja terjer) järgi minna ei tahtnud.Noh,kui koer ei taha siis peremees peab ikka minema :wink: ja nii me neid vasikaid jälitasime.Lõpuks lasti need loomad maha ja eelmisest kõmmutamisest polnud kumbagil märki küljes.Usalda aga kontrolli!
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas hundikütt »

Jyri jutt jumala õige-kui loom maas,siis koerad mingi aja seal juures sebivad kindlalt ja see astrolt näha.Kui aga gepsu pole,siis tuleb lugeda lihtsalt koera-leitud looma juurest ei minda kunagi uue otsingule,vaid tullakse teatama.Haavatud ulukile minnakse järele ja mingi aja jooksul ka peatatakse,mis seal siis arusaamatut on.
Muuseas meil selleks aastaks põdrajaht läbi ja polnud kordagi vaja kontrollida kuna ajujahti ei pidanud.Kõik loomad lastud koera eest ja kuna loomad tulevad sedasi küttide ette vaikselt,siis ka laskmine suht lihtne.Üheteistkümnest loomast ei tahtnud teist pauku ükski (y)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Mis sa siis selle teavitusega pihta hakkad pärast?? Kuhu lähed,mida teed??
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:Vastan oma 2 laika tegudega- nad teevad otsingut "laieneva spiraaliga", nii ca.0,5 km ulatuses( vaadatud Astrolt) (y) . Ehk teatud hetkel on vorst "pealetuult" . Samas mäletan juhust, kus 5 laikat ( 2 minu + 3 sõbra) jooksid allatuult seisvast põdrast ca. 30 m kauguselt mööda( me läksime mööda metsateed, koerad jooksid ees) ja ükski neist teda ei haistnud. Tea, kas kõik 5 "puudega" :M ?

Ei ole nad midagi puudega.Tegime hiljuti jahti ja üks koer läks küljest sisse vastutuult ja 2 teisest küljest allatuult pluss värskepoolne jälg.Vastutuult minev koer sai põdrad leitud palju kiiremini. :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Üldiselt võiks kevadel korraldada mingi foorumlaste ürituse kus siis saaks seaaias ja verejäljel neid igat sorti imekoeri näha.JA ärge häbenege siis ning otsige jälle põhjuseid mitte tulemiseks.
Usun,et oma ala proffid on kindlasti nõus tulema kohtunikeks sest mine tea mis uus ja huvitav imekoerte tsempionaad sellest areneda võib.
NAgu aru saada võib on mõningad laikad ja nende peremehed juba stardis võitmatud.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

andrus kirjutas:Üldiselt võiks kevadel korraldada mingi foorumlaste ürituse kus siis saaks seaaias ja verejäljel neid igat sorti imekoeri näha.JA ärge häbenege siis ning otsige jälle põhjuseid mitte tulemiseks.
Usun,et oma ala proffid on kindlasti nõus tulema kohtunikeks sest mine tea mis uus ja huvitav imekoerte tsempionaad sellest areneda võib.
NAgu aru saada võib on mõningad laikad ja nende peremehed juba stardis võitmatud.

Mina tuleks kindlasti.Momendil peale 3-ndate seaias ja teise järgu kunstlik verejälg ei oma.Teen kindlasti kellelegi midagi juurde. :lol:
Vasta