Otsingust, verejäljest..

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas TRG »

Valges tasub ikka ise ka haavatule järgi minna,aga pimedas koer jäljel lahti ja ka ise vaikselt metsa sisse hakata sammuma koera järel(gps on hea abimees).Ning kes oma koera ikka tunnevad tuvastavad gps'i(selle olemasolul)pealt kohe ära kas koer ajab konkreetselt haavatu jälge või teostab uut otsingut.
Õnne peab olema
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Kõik sõltub asjaoludest. Ise täheldanud, et kui palju koeraga siga teha, siis valib lahtiselt pigem elusad sead esimese hooga, jookseb esimese jutiga 5-10km maha ja alles siis tuleb tagasi ja võtab surnu/haavatu. Ja ikka öösiti. Algul oli esimene valik surnud/haavatud siga, nüüd vastupidi millegipärast.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

Ma olen ka selle otsa pimedas komistanud,et lasin koera lahti ja koer kihutas karjale järele.Kui on üksik loom,siis saab lahtise koeraga otsida,aga karja olemasolul ei lase ma enam kunagi koera kohe vabaks.Tüütab ikka ära kui pead ise küürutama ja lambiga siga otsima.Sest see mees kes su kutsub tahab tulemust ja kui koer lennus peab peremees koera tööd tegema! :P
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Eks kõik sõltu ka maastikust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Ma olen ka selle otsa pimedas komistanud,et lasin koera lahti ja koer kihutas karjale järele.Kui on üksik loom,siis saab lahtise koeraga otsida,aga karja olemasolul ei lase ma enam kunagi koera kohe vabaks.Tüütab ikka ära kui pead ise küürutama ja lambiga siga otsima.Sest see mees kes su kutsub tahab tulemust ja kui koer lennus peab peremees koera tööd tegema! :P

Minu "kutsumistele" väljasõitude praktika ütleb, et kui koer põrutab pimedas karjale järgi, siis seda "haavatut" kas pole üldse või ta on karjaga kaasas. Värske veri mõjub koerale ikka kõvasti ergutavamalt, kui sigade karja hais (y) Aga egas teistel pruugi sama olla :M .
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas hundikütt »

Mina imestan siiani,et kuidas need nn.päris verejälge ajava koera omanikud seda jälge päris otsingu olukorras teevad.Koer paelaotsas,mööda haavatud sea rada käia ikka suht võimatu.Siga poeb sellisest risust läbi kus omal päise päeva ajal väga keeruline liikuda,liiati siis veel öösel ja koer lõas.Kunagi algusaastatel sai ka sedasi proovitud aga ka ruttu loobutud,kuna ei näinud selliselt mingit kasu,pigem aja raiskamine,koera ja enda piinamine.Nüüd lasen jäljel koera lahti ja kui midagi leida on ,siis ka leitakse.Ei saa väita,et 100% aga ise tahaks loota küll.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Eks ta üks nuhtlus olegi.Spets rihm suht pikk ja selline libe ning ei kipu anomaalset kuju võtma.Aga ilma rihmata lihtsalt ei raatsita oma kallist verekoera seale peale lasta eriti veel pimedas.Ikka hommikul ja rahulikult. :D
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

Hommikul ei ole selle surnud seaga midagi teha ikka õhtul tuleb minna.Kuidas ma koerale ütlen,et leiad surnud sea,siis tule tagasi ja ära elusatele järele mine? :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen paar raksu ise nii lasknud, et on tulnud otsida, st lased ära ja selge kopsuveri maas. No peab kuskil lähedal maas olema, aga on kas öö või öö koos sellise kuusikuga, et annab endalgi läbi murda. Siis ongi koer esmalt elusatega minema põrutanud ja hiljem ikka mingi 100-150m eemalt kopsupauguga surnud sea ülesse korjanud, koera abiga siis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Mina imestan siiani,et kuidas need nn.päris verejälge ajava koera omanikud seda jälge päris otsingu olukorras teevad.Koer paelaotsas,mööda haavatud sea rada käia ikka suht võimatu.Siga poeb sellisest risust läbi kus omal päise päeva ajal väga keeruline liikuda,liiati siis veel öösel ja koer lõas.Kunagi algusaastatel sai ka sedasi proovitud aga ka ruttu loobutud,kuna ei näinud selliselt mingit kasu,pigem aja raiskamine,koera ja enda piinamine.Nüüd lasen jäljel koera lahti ja kui midagi leida on ,siis ka leitakse.Ei saa väita,et 100% aga ise tahaks loota küll.

Niipalju, kui mina kuulnud, on nende(nn.verejälje) koerte kasutusalaks kas kitsed -või siis Euroopa metssea populatsioon, kus 60+ kg loetakse "SUUREKS" ! (y) Ise nägin oma silmaga National Geograficu programmist. Mõni julgem laseb ka verega hirve jäljele peale, kui teab täpselt, et lehm haavatud, mitte pull. :P

Hundikütt...
.Nüüd lasen jäljel koera lahti ja kui midagi leida on ,siis ka leitakse.Ei saa väita,et 100% aga ise tahaks loota küll.


Sellega 100% sama meelt (b)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas Feen »

Kõige kindlam tundub olevat olukord, kus verejäljele minnes koos koeraga natukene maad käia. Koer ikka rihma otsas. Kui endal selge, et koeral õige jälg, siis vabaks ning ongi olemas. Sellised minema panekud on ikkagi nii olnud, et koer kõrval, näitad verd ja ütled, et anna minna. u 2 korda 3st võetakse verejälg aga vahepeal juhtub elusate sigadega minekut. Mida olen veel täheldanud, et kui Karu ja Tobi on koos, siis 1 läheb elusatega, teine verega... kumb kumma raja valib, sõltub krt teab millest. Vist sellest, et esimene saab verejälje ja teine võtab lohutuseks elusad sead ette.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

andrus kirjutas:Vat hakkab tulema.
Aga ei visata koera autost välja ja ei puhata mitte ise ämbriga maha visatud vere kõrval kännul jalga ning ei oodata pausi astrol või teavitama tulemist.

Kusjuures ma üsna tihti nii teengi :D ,koer visatakse autost välja oletatava laskekoha peal,ei mingit rihma otsas sussutamist ja kui on keda leida,siis ootan kui koer sellest märku annab ja lähen toon looma ära,nii lihtne see ongi :)
Eks ma muidugi üritan ise ka verejälge leida ja mööda seda liikuda.Verepildi ja looma n.ö käitumise järgi võib üsna täpselt öelda , mis piirkonda looma tabati.Need lasud,mis tunduvad suht kindlad(nt kopsutükid jms),siis toimin nii nagu eespool kribasin.
243win
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aberukk »

[quote="kakuke"]Mina siit teemast küll pole välja lugenud, et mis tõugu koer aberukil on, kes küsimuse esitas.
Vastuseks:kuue kuune vene -euroopa laika,taksid mis vanasti olid jäid kahjuks metsa,takside kasuks tuleb küll öelta et naad haukusid palju paremini aga nende väike kasv sai neile saatuslikuks .Sellest ka valik laikale.
Viimati muutis aberukk, L Okt 20, 2012 6:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aberukk »

puugi kirjutas:Tegelikult peaks laskja ise koha ära tähistama kust loom lasu järel liikus.Tihti on olnud nii,et suur vagu sisse trambitud ja otsid looma jälge inimeste jälgede alt.Need kes algselt jälge uurivad peavad ikka kõndima looma jälgi kahjustamata. :VS

Esimesel ühisjahi päeval lasi üks mees salve tühjaks ja kolm siga jäi maha ja väitis et neljas sai ka tabamuse.Toodi siis koer kohale ja se ei osanud kuskile minna ,mitme sea veri maas ja korralikult tambitud ka seal otsas.Hiljem otsiti hulga meestega ka veel aga kadunuks ta jäi.
Kui laikal jälitatava loomaga silmsidet ei ole siis osad võtavad lõhna tõenäoliselt õhust sest ma olen korduvalt ajajana näinud et metsloom tuleb srgjoones ja koer natuke hiljem tiirutades,siksakke tehes, ühesõnaga teist teed kui metsloom.
Viimati muutis aberukk, N Okt 25, 2012 11:49 am, muudetud 1 kord kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Esimesel ühisjahi päeval lasi üks mees salve tühjaks ja kolm siga jäi maha ja väitis et neljas sai ka tabamuse.

No ostku siis suurem salv :lol: :lol: :lol:
Aga see haavatud uluki jälgedel tallamine ja osadel meestel ka kiire järgijooksmine on nii mõnigi kord raipe metsa jätnud :twisted:
ikka lõbusalt
Vasta