Laika kaal

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Laika kaal

Postitus Postitas Metslane »

Kui palju kaalub lääne-siberlane teil täiskasvanuna? Emastel ja isastel kindlasti paar kg vahet. Kellel veel kusagil kirjas, siis kui palju kutsikana kaalus?
Aim small, miss small!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas TRG »

Viimati suvel arsti juures kaalus 24 kg millegagi(vanus oli siis 1 aasta ja paar kuud).Koer on isane.
Viimati muutis TRG, K Okt 24, 2012 8:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika kaal

Postitus Postitas Ax1600 »

24 ja 29 isased
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas hundikütt »

Kas mure,et saab süüa liig vähe :lol: Märjana tundubki,et oleks nagu nälgas :lol: Tegelikult pole häda midagi,kerge koer ongi kiirem.Minu oma viiene ja kaalub 25kg.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika kaal

Postitus Postitas plaaster »

Pigem olgu kõhnem kui ülekaalus. Olen neid ümaraid vorstikesi näinud küll ja küll, ei jõua isegi kähriku eest ära põigata!!! Endal vene-eurooplased isane 23, emane 20.
jyri

Re: Laika kaal

Postitus Postitas jyri »

Eks kaal sõltu ka sellest, mis gruppi "läänesiberlastest" koer kuulub. Neid gruppe ju teatavasti üle 200 oli algselt. Tähtis ka turjakõrgus,standart isastel 54..62 cm.
Mu esimene oli 62cm kergetel jalgadel, kaalus 25 kg. Praegused on mõlemad turjas 59cm ja kaalu "vanamehel" 26kg ja "nooremal" 24kg. ( "kingamõõt" kah erinev-vanal 44 , noorel 40 ! :D )
võsa sahistaja
Postitusi: 23
Liitunud: R Mai 04, 2012 9:27 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas võsa sahistaja »

emane 22-23kg, isane 25-26kg mõlemad kerged ja kiired koerad aga nende poeg on 63cm kõrge ja 35kg raske.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas Jägervision »

Kaalunumber on viimane, mis loeb- koera tuleb vaadata. Kui on pekk seljas siis dieedile ja kui kondid säravad siis nuumale. Kui tundub, et oma silm hästi ei tuvasta (ja tihti pekiste koerte omanike silm enam ei tuvasta, et enda oma trulla, ikka teistel kõik kõhnad :lol: ) siis mõni sõber-tuttav, kes koertest vähe rohkem teab, ikka leidub. Vet. arst annab ka kindlasti vastuse kui peaks olema aega kliinikust läbi astuda. Mina võrdlemisi laikavõõra inimesena olen näinud isaseid läänekaid ja emaseid vene-eurooplasi kellekaaluvahe normaalvormis on vähemalt 5 kg, pigem veelgi rohkem (ei ole kohtudes kaalu kaasas olnud aga eks ole koeri nähtud ja kaalutud ka).

Oma "kiilakate" koerte pealt kogemus ütleb, et väike polster aitab väga edukalt külma vastu, liigne kaal aga on lisakoormaks. Tuleb leida see õige vorm. Mis see numbritesse tõlgituna tähendab, on iga koera jaoks individuaalne ja ei loe, et ühte tõugu ja sugu.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas puugi »

Roided ei tohi näha olla!Aga on palju koeri kes on tõsised rullikesed.Koerale on tõsine vaev lisakilodega toimetada. :!:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas hundikütt »

Roided näha neil ,,kiilakatel,, laikal vaevalt,et sealt karva alt midagi paistab aga toitumus muidu ka visuaalselt tuvastatav.Sõbra koer paistab ikka kõige paremini silma :) Oma koera näed iga päev ja seda ei pane nii tähele.Minul ülekaalu pärast muret pole olnud.Aktiivselt jahil käival koeral seda muret pole kui just rõõsa koore ja rosinatega kohupiimaga ei toida :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas kakuke »

Seda olen isegi täheldanud, et võib mingi hetk ülekaalu olla (tavaliselt siis, kui koer lüüa saanud ja ravi peal), aga nii pea, kui tööle koer saab, see mure kaob iseenesest. Lühidalt, väljamõeldud mure see liigne kaal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Laika kaal

Postitus Postitas jyri »

Mina oma söögihimusel emasel redutseerisin ta kaalu järgmisel moel-lihtsalt ei andnud solgetõrjet (y) :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas puugi »

Kui koer käib aktiivselt jahil,siis pole talle vaja midagi keelata.Mida rohkem koer toimetab seda paremaid toitusid ta ka saab! (y)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika kaal

Postitus Postitas sooviku »

Sa Jyri oled ikka väga julm :) .Ei tee sõbrale ussitõrjet selleks,et teine kõhnem välja näeks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta