Paberiteta taks on KRANTS ?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
JahikoerTaks
Postitusi: 21
Liitunud: E Sept 24, 2012 11:49 am

Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas JahikoerTaks »

Sattusin internetis kolades ühte foorumisse, kus lugesin et ühel naisterahval on taks kellel pole tõupabereid, lugesin sealt ka solvavaid kommentaare ,et tema koer olevat krants ja mitte tõukoer :shock: , see tähendab et kui inimesel pole sünnitunnistust siis ta pole inimene ? (Tõin vist natuke vale võrdluse :lol: ) .
JKT !
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas Metslane »

Kui sul on kaks viina pudelit. Mõlemal on samasugune silt peal, et viin ja 40 %. Kuid ühel pudelil on kork maha keeratud (ilma tõutunnistuseta), teine pudel on kinnine (krõpsud tegemata ehk paberitega).

Kui sõber ütleb, et lahti keeratud pudelis on viin, siis sa usaldad teda ja võibki olla viin.
Kui tundmatu müüb sulle lahtist pudelit ja ütleb, et on viin- ei saa ju vaadates kindel olla. Pudelid näevad küll ühesugused välja, kuid kindlaks on raske teha!
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
JahikoerTaks
Postitusi: 21
Liitunud: E Sept 24, 2012 11:49 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas JahikoerTaks »

Selles on sul tõesti õigus :oops:
JKT !
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas baddmann »

Viina võrdlus peaaegu asjakohane :)

Samas: iga koduloomaliigi isendi kuulumine või mittekuulumine teatud kindlasse tõugu on kokkuleppeline omadus, mis tuvastatakse teatud formaalsete reeglite järgimise dokumenteerimise teel. Seega kui neid formaalseid reegleid ei ole järgitud, siis sellesse konkreetsesse tõugu see isend kuuluda ei saa, kuigi faktiliselt võivad tema vanemad olla ka 100 % puhtatõulised ja kasvõi auhinnatud sellesama tõu esindajad. Või siis on ema puhtatõuline ja isa Pontu.

Iseasi muidugi on tolle teatud foorumi kasutajate suhestumine mõistesse krants - nende arvates ei tee see kellelegi haiget, kuid see ei pruugi alati nii olla.

BM
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas MLP »

vähe viisakamalt öeldes crants....tõsi ta on...paber on pool koera...
sinu nukker noku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas kakuke »

See ei käi mitte ainult takside kohta, kõik paberiteta koerad on krantsid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas puugi »

Tegelikult tekib küsimus,et miks ei ole pabereid tehtud?Kenneliidust saab koer 13 euri eest paberid!Eelduseks on muidugi see,et registreerid pesakonna enne 2 kuuseks saamist.Hiljem on toiming kallim.Kui ikka esivanematel FCI pedigreed ei ole ei ole sellise koeraga midagi teha.Sest KKI mehed teevad sulle trahvi ja otsivad sind pärast üha uuesti.Ma ei saagi sellest aru miks inimesed kes tahavad koeri paljundada ei osta omale puhtatõulist koera?Ma tean isegi juhuseid kus räägitakse mehele,et ilmatud esivanemad ja puha,aga tegelikult tegid sugu mittetöötavad õde ja vend! :lol:
jyri

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Tegelikult tekib küsimus,et miks ei ole pabereid tehtud?Kenneliidust saab koer 13 euri eest paberid!Eelduseks on muidugi see,et registreerid pesakonna enne 2 kuuseks saamist.Hiljem on toiming kallim.Kui ikka esivanematel FCI pedigreed ei ole ei ole sellise koeraga midagi teha.Sest KKI mehed teevad sulle trahvi ja otsivad sind pärast üha uuesti.Ma ei saagi sellest aru miks inimesed kes tahavad koeri paljundada ei osta omale puhtatõulist koera?Ma tean isegi juhuseid kus räägitakse mehele,et ilmatud esivanemad ja puha,aga tegelikult tegid sugu mittetöötavad õde ja vend! :lol:


Kutsuti mu "vanamees" paaritusele. Asi tehtud, hakkasid emase peremehed dokumente otsima. Ei leidnudki :VS Tagantjärgi enam ei antud, sest kuigi emase vanemad teada, paberitega jne. jäi tollal paaritus või miskit veel fikseerimata. Sündis 8 kutsikat. Kõik "vere järgi" puhtad läänekad (y) , aga ilma paberiteta. Mina tean, et kutsad "puhtad" , emase peremees teab, aga sellise kutsika soetajale võib " viin küll ehtne tunduda, aga juua on ikka riskantne" :M . Nii see on, kuigi paberi olemasolu ei pruugi tõupuhtuse garantiid anda. Nõuka ajal käis künoloog pesa registreerimas 5 päeval peale sündi. Enam ei käida, see-eest kui üks tegelane kuulis, et mu "vanamehe" tehtud esimeses pesas on vaid 2 kutsikat, oli kohe platsis ja pakkus, et ma Kennelliidule teataks kolmest kutsikast, sest temal on " puhas, aga paberiteta" kutsikas, veits vanem kui minu omad ja kellel oleks kah dokumente vaja! Nii on lood. Hiljem kuulsin, et see suht levinud võte :twisted: " tõukoerte" registreerimisel!Paraku
Kasutaja avatar
JahikoerTaks
Postitusi: 21
Liitunud: E Sept 24, 2012 11:49 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas JahikoerTaks »

Aga kas tõesti täiskasvanud tõukoerale on võimatu pabereid saada-teha ? (Päris loll küsimus ? :oops: :oops: ) Ma olen küll kuulnud et ei saa , aga ikkagi pidin küsima :lol:
JKT !
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas hundikütt »

Kui sul pabereid ei ole ,siis ju pole tõukoer :D
Kasutaja avatar
JahikoerTaks
Postitusi: 21
Liitunud: E Sept 24, 2012 11:49 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas JahikoerTaks »

Aga kas sellist võimalust pole olemas , et tehakse uuringud vms , et kas on puhast tõugu või ei ole , ja antakse siis paberid :D ( igaksjuhuks mainin , endal ei ole mingit plaani , lihtsalt huvipärast küsin :D )
JKT !
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas hundikütt »

Põhimõtteliselt peaks olema võimatu aga kuidagi ikkagi sahkerdatakse :evil: Meil ka mõned head aastad tagasi üks vanamees susserdas oma lontkõrvsele vene eurooplasele paberid kus isa oli nii kõva koer,et hakka või uskuma ,et kuue aastasel pojal lähevad kõrvad varsti kikki :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas hundikütt »

Mis seal sellest koerast uurida. Sellisele peremehele tuleks mõned uuringud teha. :twisted:
Kasutaja avatar
JahikoerTaks
Postitusi: 21
Liitunud: E Sept 24, 2012 11:49 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas JahikoerTaks »

Jälle sain targemaks :D :D
JKT !
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas aivar00 »

Kui sul raha on siis saad kõike :lol: . Nii lihtne see elu meil ongi. Ja kui keeldutakse, siis järelikult vähe raha. Minu pilgu läbi ei ole siin riigikorra vahetusega mitte muhvigi muutunud. Ikka leitakse kuskilt kellegi ema- lehma - lellepoeg kes tunneb kedagi ning kes jälle omakorda tunneb kedagi.
Lihtsalt nõuka ajal oli kaupa vähe ja inimestel raha palju. Nüüd on vastupidi - kaupa palju ja palju raha vähestel inimestel.
Vaata kasvõi praegust uue Jahiseaduse ümber toimuvat või näiteks meenuta prügiga seotud seaduste vastuvõtmist. Siin jääb ruumi väheks, et seda teemat pikemalt arendada.
ikka lõbusalt
Vasta