Paberiteta taks on KRANTS ?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas Jägervision »

Ma ei defineeri end läbi oma koerte. Mul on endal piisavalt substantsi küll. Ma armastan oma tõugu. Jah, loomulikult ma armastan oma koeri maailma lõppu ja tagasi aga minu koerad ei ole olulisemad, kui minu tõug. Minu käsi ilmselt ei tõuseks panema magama koera, kes ei ole piisavalt hea aga ei tõuse see käsi ka viskama kivi selle pihta, kes seda teeb, sest ta leiab, et tõug ei kaota selliste isendite näol midagi. Tal on õigus.

Asi ei ole ainult välimuses. Asi on väärtuslikes omadustes. Kelle jaoks on see ainult välimus, kelle jaoks ainult sisu (kuigi sisu ilma sobiliku vormita on ka üsna ebapraktiline nähtus), kelle jaoks mingi kombinatsioon neist. Välimus on lihtne osa asjast- see on nähtav, katsutav, mõõdetav. Sisu on raske- sa pead arvestama ja mõõtma asju mida on mõjutanud sada keskkonnategurit ja mida on üleüldse keeruline objektiivselt hinnata. Seda enam tuleks seda teha detailidesse pühendunult ja põhjalikult. Seda tehakse oma tõugu silmas pidades, mitte iseennast või oma koeri.

Mul on olnud mitmeid mitmenda ringi koeri ja krantse ja olen töötanud varjupaigas. Koerad ise on kõik ühest parteist. Nemad ei tea tõugudest midagi.

Sellele, et iga koera tööle saab, vastuväiteid neljajalgsel kujub leiab ilmselt omajagu.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas baddmann »

Jägervision kirjutas:Super hea idee! Ma kohe lähen toon omale kusagilt karu kaheksast 3 mingit ägedamat putukat. Pitbulli, am.staffi, agentiina dogi või äkki leian kusagilt vihasemat sorti iiri hundikoeri. ....


Suurepärane valik jahialgupäraga (pitbulli mõiste küll liialt lai selleks, et aru saada, millist konkreetset tõugu JV silmas pidas ning amstaff on kaklejaks aretatud, mitte jahikoeraks) tõuge muideks! Dogo argentino veel eriti suurulukijahiks. Iiri hundikoer - aplaus, see oleks ilus valik Eesti loodusmaastikku! ;)

Kakuke, niikaua kuni AS Eesti Kennelliit ja tema ustav jünger OÜ EJTÜ seda ei taha, ei luba keegi Eestis ilma tõupaberiteta koerte jahikasutust. Töökatsed töökatseteks - kui töökatsetele VÕIB lubada ainult puhtatõulist koera, ei saa ükski kohtunik "krantsi" katsele isegi mitte lubada. Nii kaua, kuni töökatsed käivad ainult EKL liinis, ei ole alternatiiv tõupaberite susserdamisele tõenäoline. Ja arvata on, et töökatsed jäävad EKL liinis käima vähemalt niikaua, kuni EJS ei viitsi alternatiivi heaks vaeva näha.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas kakuke »

Jägervision kirjutas:... (kuigi sisu ilma sobiliku vormita on ka üsna ebapraktiline nähtus), ...

Karta on, et see lause seal oli ennekõike mulle suunatud :D , kuna olen JV´ga mitmeid kordi vaielnud sel teemal, aga TÖÖkoera puhul (rõhutan, just TÖÖ) on kõige tähtsam ikkagi see, et teeks tööd ehk sisu, kui sisu pole, on ta ikka üks suur ümmargune 0. Kui tähtis on ennekõike vorm, siis seltsi ilu jms tõuge on mitmeid, kelle vahel valida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas Jägervision »

Nüüd me oleme küll täitsa minu õuele jõudnud oma jutuga :lol: Pitbullid (ma pean silmas ameerika pitbull terjerit, kes on täiesti tõug, kuigi mitte meil tunnustatud) ja am. staffid ei ole tõesti jahikoerteks aretatud aga selle pärast ei ole küll mõtet muret tunda, et nad jahti pidama ei hakkaks. Nende muudele huvitavatele omadustele lisaks on neile omane suur soov omanikule meele järele olla ja kui ikka issi/emme ütleb, et meil on vaja loomi murda siis küll kutsukene läheb ja teeb omalt poolt mis saab.

Mis puutub vormi vs sisu, siis me oleme Kakukesega vist tunde sel teemal arutanud aga eks ma räägin korra veel (no, teeme ÜHE veel :lol: )- sisuta ei ole jahikoera. Sul võib olla kõige ideaalsemalt "ehitatud" koer kelle iga kehaosa on täiusliku suuruse, kuju ja nurga all aga kui tal puudub sisu, et seda kõike praktikasse rakendada, siis ei ole sellest mitte halligi tolku. Kui me nüüd teises teemas alustatud autode analoogiat jätkame, siis sul võib olla hullult ägeda välimusega ja suurte kiiruste arendamiseks konstrueeritud kerega auto aga kui tal on võrri mootor, on sellest väljanägemisest abi ainult teatud sorti lindude meelitamiseks (mis võib muidugi ka kohati positiivne olla) :P Aga sul võib olla kõige paremini timmitud sisu, mis võimaldaks kõige paremaid tulemusi aga kui sinna panna Range Roveri kere, siis rajal on see nuhtluseks ja mitte kunagi ei saa tulemus olla sama, kui rajal kiiruse arendamiseks sobiliku vormiga.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et siis paber annab SISU :M Kui koera peremehed ei ole näiteks viitsinud tõupabereid korda ajada,siis on kohe koer füüsiliselt hoopis midagi muud(värdjas) ,kui samal koeral oleksid paberid :?: Võiks ikka mõelda ka ,enne kui hakkate oma "sisu" pläma ajama.Arutaks ikka pigem seda,kas mittekorras paberitega/ta koera lubada jahti/tõuaretusse.Paber on siiski ainult inimese jaoks ja konkreetse koera füüsilisi omadusi kuidagi ei muuda.Ma olen ka seda meelt,et tõupaber võiks ikka ju olla,kasvõi sellepärast,et inimesel ei tekkiks kiusatust ja laika jääks ikka laikaks ja taksist ei saaks taksterjerit v "hispaania mägihagijat"
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas hundikütt »

Mis tähendab ,et ei ole viitsitud pabereid korda ajada.Ostes selliste vanemate kutsika kellel on vähemalt tõutunnistus,ongi sul ju paberitega koer.polegi oluline,et oleks jahikoera pass ja katsed. Sel juhul saad ju kutsikale ka tõutunnistuse,ülejäänu on oma rida.Kui kutsikatele pabereid ei saa,siis on tegu tavaliselt mingi ,,õnnetusega,, Kes omale sooviks sellist koera kelle vanematest sa midagi ei tea :M Tavaliselt lähevad sellised merekooli.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Paberiteta taks on KRANTS ?

Postitus Postitas maris »

Jägervision kirjutas:Nüüd me oleme küll täitsa minu õuele jõudnud oma jutuga :lol: Pitbullid (ma pean silmas ameerika pitbull terjerit, kes on täiesti tõug, kuigi mitte meil tunnustatud) ja am. staffid ei ole tõesti jahikoerteks aretatud aga selle pärast ei ole küll mõtet muret tunda, et nad jahti pidama ei hakkaks. Nende muudele huvitavatele omadustele lisaks on neile omane suur soov omanikule meele järele olla ja kui ikka issi/emme ütleb, et meil on vaja loomi murda siis küll kutsukene läheb ja teeb omalt poolt mis saab.

Soome Ajokoiramies-ajakirjas oli just lühike artikkel USAst ja ameerika rebasehagijatest. Artikli lõpus oli ka ülevaade selle osariigi kommete järgi peetud metsseajahist - üks koerajuht koos mõne plotthoundiga käis mööda "võpsikut" ja plotid ajasid sea üles ning üritasid teda ühele paigale püsima saada. Seepeale tuli ATV-ga teine jahimees, kes lasi ATV-l olevast puurist välja kaks pitbullterjerit (kandsid kaitseveste), kes siis sea kinni pidasid ning jahimees lähilasuga või noaga sea elupäevad lõpetas.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Vasta