Taksidest

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Taksidest

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:..... lõpus oli madinat sigadega.

Palun seleta mulle, :L . milles seisneb taksi "madin" sigadega? Ei suuda ette kujutada :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Rõõmuga. Eile seisnas see selles, et sead võeti pesast ette ja aeti nad vähemalt 2km eemale (sarnanes väga sellele, mida Sinu omad tegid foorumlaste seajahis). Üle paari tee, et kui kütiliin oleks ees olnud, oleks neid lasta saanud. Kusjuures huvitav oli see, et nad ei peatunud kordagi vaid mindi jutiga (tükk ise on tegelikult väga suur ja paksu ja lodu omajagu sees, kuhu seal pidama jääda). Eelmine jaht käis asi nii, et kari võeti ülesse ja madistati nii kaua ümber selle, kui sealt eraldus kobe põrsas, sellega mindi 1,5-2km eemale (koerad jäid seaga lodusse võssa pidama), kus Feen ta pikali pani. Pärast nahka võttes oli näha, et põrsal oli elatud kandade kallal hammastega (ise arvan, et see oli Feeni taks). Enne seda, lasi Feen samas tükis kuldi (sees olime Feeniga kahekesi ja taksid). Jne jne. Mu enda oma on sedasi kihvagi saanud see aasta, aga hoog aina tõuseb. Praegu musta maaga on väga mõnus. Näita aga jälg kätte (või mine koertega sisse ja lase otsingule), vaata gepsu ja aidaa. Aga tegelikult on teema laikad, mitte koeralaadsed tooted. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas andrus »

jyri kirjutas:
kakuke kirjutas:..... lõpus oli madinat sigadega.

Palun seleta mulle, :L . milles seisneb taksi "madin" sigadega? Ei suuda ette kujutada :VS



Soovitan päris koerad koju jätta ja käia korra(keegi ehk ikka võtab) selliste "diivani terjeritega" jahis. Ehk on põhjust ka tulevikus teiste harimisega tegeleda.......
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Diivani terjeriga ei soovita küll kellelgi jahile kippuda aga kindlasti läheksin sellisesse jahti kus õppinud ja kogemustega terjer.Ja ei arva üldse ,et jaht poleks põnev ja tulemuseta.Vaevalt,et siinseid koera omanike on vaja harida,enamus teab niigi,etkorraliku,õpetatud koeraga saab jahti pidada.Kõige targemad on ikka need kel omal koera pole kunagi olnud. :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest on GPS see, mis teeb igast töötavast koerast võimsa vahendi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Ära tehnikat üle hinda. :D Koera peremees teeb ikka koerast võimsa vahendi,tehnika aitab kaasa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Poolitasin selle teema ära, kuna jutt hakkas väga teemast mööda minema.
Ma ei ülehindagi tehnikat ja loomulikult teeb peremees koerast töölooma, aga teadmised, mis olen saanud tänu gps´ile, ma ei alahinda ka neid. Kui varem oli nii, et koer käis ära jahis, teinekord mitu tundi, tuli tagasi, siis nuputasid ikka, et mis tegi, kus oli jne, nüüd seda muret pole. Eriti hea on see noore koera juures, kes vajab ikka tuge, kui raskeks läheb. Tean omast käest seda. Ma isegi julgen öelda, et tänu sellele on minu koer enesekindlam. :) Väga sageli ei kuulegi koera, aga gepsust näed, et seisab paigal (näiteks sinust 700m eemal), haugub ühe koha peal sigu, kui ilm kehv, ei kuule. Nüüd lihtsalt lähed ja astud juurde, võimalusel lased ära ka. Oi kuidas selline asi koera enesekindlust tõstnud on. Ma ei tea millest see tulnud on, aga minu oma on jäänud järjest vaiksemaks jäljel. Jälg peab ikka suisa aurama, et jäljel häält teks ja siis on hääl peenike, aga kui juurde saab, siis on selline bassihääl, mida kadestaksid isegi paljud suured koerad (ebataksilikult jäme). :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas hundikütt »

Kes Astrot kasutanud,see vaevalt,et jah ilma enam tahaks jahti koeraga minna.Kui oskad ka gepsu lugeda ,siis koera tegemistest pilt täiega ees.
Hea näide meie eilsest jahist.Hommikul avastasin seakarja jäljed jõeäärse tee pealt ja edasi ei osanud kusagilt otsida,maa ju paljas.Kuna ka mujal mingit huvitavat infi polnud,siis otsustasime koera jäljel lahti lasta,et näitaks vähemalt suuna kätte kust otsida.Koer läks üle kahe maantee,üle raudtee ja üle jõe.Liikusime muidugi koeraga kaasa,et levis püsida. 7KM pärast hakkas koer ringe tegema,siis oli aimata,et loomad on lähedal .Kui seisma jäi oli pilt selge.Paigutasime mehed ette ja hakkasin peale minema,kui koer hakkas liikuma ,samas aga näitas aeg-ajalt levi kadumist.Sellest järeldasin ,eton suutnud ühe põrsa eraldada ja maadleb sellega.Ja nii oligi.
Põhimõtteliselt on gpsilt võimalik suuresti kõik koera tegevus välja lugeda.Kas maadleb põrsaga,poeb kännu alla kähra järgi, ületab veekogu või mis iganes.Tuleb lihtsalt tunda koera ja maastiku.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas aadu kadakas »

jyri kirjutas:
kakuke kirjutas:..... lõpus oli madinat sigadega.

Palun seleta mulle, :L . milles seisneb taksi "madin" sigadega? Ei suuda ette kujutada :VS

Alguses on siga kõrgemal kui taks ja pärast on vastupidi :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas sooviku »

See on vist kõigile juba teada,et mina olen nende väiksemate koerte fänn.Kas taksa oma lühemate jalgade tõttu sea käest lõhkuda ei saa?Isegi terjerile jõuab siga nätsu ära panna.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas puugi »

kakuke kirjutas:Minu meelest on GPS see, mis teeb igast töötavast koerast võimsa vahendi.

Jagan Kakukese arvamust,sest võimas koer ei pea gepsuga tühja tööd tegema ja andekad kütid õiges kohas lühendavad koera rasket tööd.Ei ole ju kõikjal 40 meest kütiliini panna ja kulutused kütusele ja oma ajale saab minimeeritud kui on vaja koer leida. (y)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas puugi »

sooviku kirjutas:See on vist kõigile juba teada,et mina olen nende väiksemate koerte fänn.Kas taksa oma lühemate jalgade tõttu sea käest lõhkuda ei saa?Isegi terjerile jõuab siga nätsu ära panna.

Ei nad väga saa,sest muidu oleks Kakukese ja Feeni taksid ammu surnud.Mul tuttava jahiterjeri tegi hiljuti puhta pudruks ja otsa ta kohapeal saigi. :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas andrus »

Huvitaval kombel tõesti on ka meie kasutuses olev taks teinud kõrgeid lende üle kuusikute ja proovitud ka sigade poolt ära uputada aga ainukesed haavad on saadud mägralt urus.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Aga kellele siga nätsu ära ei pane, kui ta seda ikka väga tahab ja koer seda väga küsib? :D
Minu oma on nii mõnegi korra ära saanud, aga enamasti terveks jäänud. Tõsi, mõni aeg tagasi Pärnumaal Soomaa ääres sai emiselt sellise kolaka, et lõua alt oli kihvaga katki tehtud. Ma ise muud ei näinud, kui vaid seda, kuidas koer lennus oli. Huvitav, kas ise läks liiga vihaselt peale või mis, aga see kord võeti sead nii vihaselt ülesse, et ma olin veendunud, et nüüd sai kähriku kätte. Kui siga pesas ja hammastega ikka kallale minnakse, on ära ka saanud nätsu. Veel on Tõstamaa aias jooksukesikud temast korduvalt üle jooksnud sedasi, et koer vees olnud (uputanud teda, kui koer nad ülesse otsinud, st peale tulnud lambist). Nüüd pole täheldanud, aga esimene kogemus Alavere aias seaga oli selline, et väga hea küsimise peale (algul näksis kandadest ja siis ronis kärsale liiga ligi) löödi ribi sisse (siis ta oli 9 kuune).
Mõtlesin, et kuidas jyrile üht madinat seaga kirjeldada. Enamasti see käinud sedasi, et taks tiirleb ümber sea, haugub ja võimalusel üritab näksata (hambaid näidatakse eriti siis, kui kahekesi on). Siga üritab rünnata, koer taganeb ja kui järgi jätab, on nagu herilane uuesti juures. Kuldil ainult tiireldakse ümber. Taks paistab olema tegelikult suht vintske selle tuuseldamise suhtes. Feeni oma on paaril korral varem kihvajäljed ka külge saanud. Peale sea on teda augustanud veel mäger, kährik (ei ole tüüp õppinud selgeks kõrist haaramist ja kes teab, kas õpibki), rebane ja kobras.
Minu oma on noor 2a ja ega ma palju teagi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei taha ära sõnuda,aga Kakuke sul on vist ülim aeg uue koera järgi hakata ringi vaatama. :) Ükskord see juhtub nagunii :M
Vasta