Taksidest

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Varumeheks on kolmas. Nii et väikesed mehed ikka kahekesi .
Olen seda noorte õpetamist vanemate poolt teist ringi saanud jälgida. Kindlasti on koertel omad reeglid. Algus, 6 kuusena silkas kaasa, vahtis teiste selja taga, kui põdravasikat, põtra hauguti. puujuure all kährikuga kaklust vaatas kah tagantreast. nagu oleks keelatud lähemale minna. Olin lausa hädas, et kas jääbki äpuks. Kui sai üle aasta, hakkas otsingutel käima üks, vanemad ootavad, kõrvad kikkis minu juures, esimese" kilksu" peale kohe appi, võeti aju üle. Noorem võis isegi ära tulla.Kartsin ka, et ta üksi ei hakkagi tööle. Käisin seaaias üksinda harjutamas.-katsetamas.Polnud hullu, töötab küll. Kui hääl muutus ära kutsikakilkamisest "meheks", on võrdselt teistega. Samuti oli periood, kus kuidagi ei saanud haukuma. Iga asi omal ajal.Küll tuleb.Eile lubasid vanemad kährikut lõpetada noorel. Vana hoidis tagant kähri kinni, noor nätsutas kõri. (üritas suurte karvade seest kõva võtet teha.)Taks on nii väike koer, et ajus on ruumi kõigile, ka paar laikat mahub.Rääkimata linnukoeerte paarist.Igal on oma roll, ei töllerdata sabas, igal oma rada ja minek.Ega mul kah kõrvuti otsi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Nüüd vist võib võtta kokku selle hooaja taksi seisukohast lähtudes. Täpslet kaks lumega nädalavahetust oli, kus ma ei kasutanud oma taksi jahis. Üks neist jõulurahu ajal ja teine nüüd, kui toimus foorumlaste seajaht. Pole see asi ühti nii hull.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas aadu kadakas »

kakuke kirjutas:Nüüd vist võib võtta kokku selle hooaja taksi seisukohast lähtudes.

Kadestan Su võimeid Kakuke :D .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas puugi »

Su Karu on mõnusalt karmi karvaga ka.Siledal poisil oleks raske olnud neid kilomeetreid läbida! (b)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:Nüüd vist võib võtta kokku selle hooaja taksi seisukohast lähtudes. Täpslet kaks lumega nädalavahetust oli, kus ma ei kasutanud oma taksi jahis. Üks neist jõulurahu ajal ja teine nüüd, kui toimus foorumlaste seajaht. Pole see asi ühti nii hull.

No sul siis koeramehe jalapäevad tehtud,võid julgesti päriskoerte poole hakata piiluma! :D
jyri

Re: Taksidest

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas: No sul siis koeramehe jalapäevad tehtud,võid julgesti päriskoerte poole hakata piiluma! :D


Ka mina arvan, et kui kardi sõitmine kardi rajal ( 400mx400m aedik) selge, võib soetada vormeli ja minna veits teisi radu omandama. Näiteks 2+km x 2+++km reaalseid metsatukakesi. Ja just ilma lumeta, kus ei oska ette teada, ons seal looma või mitte, aga läbikammida tuleb kõik sellegipoolest.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas rajaleidja »

Jyri, ma usun, et Kakukese taks tee nii mõnelegi laikale suures metsas silmad ette :wink:
jyri

Re: Taksidest

Postitus Postitas jyri »

Paljud laikad näiteks on urgudest kährasid( ja ka kopraid) välja tirinud kordades rohkem, kui niimõnigi taks, aga see ju laikast kohe urukoera tee.
Eks unikaalseid erandeid igast tõust ja ka krantside seast leidub alati ja kõikjal. Aga erand vaid kinnitab seaduspärasust - igale kingsepale omad liistud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas andrus »

Ma eriti hästi ei saa aru mis sa Jyri nüüd öelda tahad???
Seda,et taks on.....?? :lol:
jahismurf
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas sax »

308 vs 30-06, taks vs laika, ema vs tütar :roll: lõppmatud teemad
räägiks ikka asjast :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas:Ka mina arvan, et kui kardi sõitmine kardi rajal ( 400mx400m aedik) selge, võib soetada vormeli ja minna veits teisi radu omandama. Näiteks 2+km x 2+++km reaalseid metsatukakesi. Ja just ilma lumeta, kus ei oska ette teada, ons seal looma või mitte, aga läbikammida tuleb kõik sellegipoolest.

Ei käi minagi jahis kuskil aedikus, ikka reaalses metsas. Meil tavalised tükid 1x2 ja 2x2km, natuke siia sinna. Aga mis ma ikka seda pikka juttu siin ajan, minu viimastest jahtidest võib lugeda siit. :) http://www.taksiklubi.ee/foorum/viewtop ... 959#p59696
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Taksidest

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Ma eriti hästi ei saa aru mis sa Jyri nüüd öelda tahad???
Seda,et taks on.....?? :lol:

Tahan öelda sama, mida Rajaleidja ütles- on takse( ja mitte ainult), kes annavad paljudele laikadele silmad ette. (y) Mingi parameetri/omaduse järgi :M . Samas on laikasid, kes teevad paljudele taksidele isegi urus ära.
Aga muidu jah... 22LR ( mitte .308) vs 30-06. H... s paltsem võrdlema.
Egas muidu moslemitel mitu naist korraga-üks teeb hästi süüa, teine on voodis asendamatu, kolmas haldab majapidamisrahasid , neljas hoiab lapsi jne. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest on jahis ainus parameeter see, mille järgi koera hinnata, et palju tema eest/kaasabil loomi ära lastakse. Muu on juba kellad ja viled. ;)
Ahto Kattai kirjutas: No sul siis koeramehe jalapäevad tehtud,võid julgesti päriskoerte poole hakata piiluma! :D

Ega ma isegi veel päris mehe mõõtu ole. Mul on kõik asjad väikesed, püss on väike, koer väike ... :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Taksidest

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Minu meelest on jahis ainus parameeter see, mille järgi koera hinnata, et palju tema eest/kaasabil loomi ära lastakse.

Aga kus kohas sa oma hindamise meetodit kasutad - kas "tühjal maal, kus 1 siga/20 km2" või, nagu mu sõbra aladel- igas ajus 20...40 siga, ja mitmed jahid jutti ca. 10 siga jahipäevaga! Pooled tabatud kütiliinis, pooled "torgatud"/lastud ajus(laikade eest, sorry).
Just sellepärast hinnataksegi koeri erinevate parameetrite järgi- otsing, haistmine, visadus, tigedus, hääl jne. Ja ühel on üks omadus (y) , teisel teine jne. "Kellele ema, kellele tütar" kaarega tagasi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Hinnata saab ikka võrdsetes tingimustes. Niru on igal pool niru ja hea on igal pool hea. Aga räägime siin teemas ikka taksidest edasi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta