Taksidest

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
vanamäger
Postitusi: 9
Liitunud: E Apr 14, 2014 4:38 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vanamäger »

Taksidega on see häda, et neist ei saa hiljem enam lahti,kipuvad kätte jääma. Omale kingiti kunagi sünnipäevaks taksikoera kutsikas. Hetkel on vist juba seitsmes. Loomulikku surma pole neist ükski surnud,kahjuks.
Porschefan
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 30, 2009 1:23 am

Re: Taksidest

Postitus Postitas Porschefan »

"Taks on laika jahisaak"!
Kas lause on korrektne või on ütlejatel midagi valest läinud?
Oli selline lugu et juhtusin teise jahiseltsi jahti ja nii kui oma poisi välja lasin autost läks kohe madinaks-siis sellist lauset kuulsingi.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas pktaks »

Ei saa nõuda, et kõik koerad omavahel läbi saaksid aga sellist olukorda ei tohiks soosida mitte mingi tõu puhul.
Mina võõrasse seltskonda (võõraste koerte seltskonda) jahti minnes lasen enne tutvuda neutraalselt, võimalusel kõik koerad rihmastatult et oleks võimalik suurt kasvu koera vajadusel ka kontrollida ja korrigeerida. On loogiline, et oma seltsi koerad peavad territooriumi enda omaks ja kaitsevad seda sissetungijate (antud juhul siis sinu koerte) eest. Samas peale sellist lauset, kui see on tõsiselt öeldud, pakiks mina oma koerad kokku ja autosse tagasi.
Olen ühe korra sattunud nii jahti, et ei olnud võimalust koeri eelnevalt tutvustada ja väga nõme oli lõpuks kui kohalik koer töö tegemise asemel hoopis metsas minu koeri piiras ja ründas. Taks pole just selline tõug ka, kes ennast väga piirata laseks ja kipub vastu "ütlema". Peale seda seal piirkonnas jahis oma koeri ei kasuta.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas andrus »

Vaheta seltskonda kellega jahil käid.
Kui mu koer peaks teise koera või jumal hoidku inimese vastu õel olema siis on tal oodata korralikku nüplit.
jahismurf
Porschefan
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 30, 2009 1:23 am

Re: Taksidest

Postitus Postitas Porschefan »

Olen märganud osadel jahimeestel sellist arusaama et mida metsikumalt käitub seda parem jahikoer(nagu hunt vm).
Oli selline lugu kus hoiatati et koer võib hambad näkku lüüa mulle(lasin magu ja laika oli juures kõrvad ligi pead) kui avaldasin arvamust et koer on valesti kasvatatud siis teatati et instinktid on lihtsalt nii tugevad(olen siiani arvamusel et see jutt ei ole õige)
Siis kunagi oli veel külas üks mees oma laikaga ja peni kedagi lastud põdra ligi peale peremehe ei lasknud(mehed seisid ringis kaugemal ja ootasid omanikku-ise kuulsin raadiost ja naersin omaette)
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Kui koerad omavahel läbi ei saa, lepitakse kokku, kelle koerad ja mis ajus koos ajavad. või üldse keda jahti lubatakse.
Meil taksidel pole ühegi koeraga probleeme.Ei külalisjahtides, ega omadega. taksid sobivad kõigiga. Probleem on kas on koerad sotsialiseeritud. Jahikoerad enamsti istuvad kodus, kuhugi ei võeta kaasa, sellest ka jamad.
jyri

Re: Taksidest

Postitus Postitas jyri »

Koer, nagu lapski, teeb üldjuhul seda, mida tal lubatakse teha. Kui võõras (koerte)seltskonnas oma külaliskoer vabalt lahti lasta, siis lööming on loomulik tulemus sõltumata tõust. Kui aga kõik koerad on kogunemise ajal lõastatud ja hiljem metsa eri kohtadest sisse lastud, pole tavaliselt mingeid tülisi- kõik teevad tööd. Provotseerivaks ajendiks võib olla peremehe kõrvalolek. Koer saab innustust juurde.
Saaklooma kaitsmine on koertel veres, mõnel väga aktiivne, mõnel mitte. Teatud piirides annab kasvatamisega korrigeerida, kuid välja juurida mõne isendi puhul ( minu esimene laika näiteks) on võimatu. Kismet ! Kõik "ülejäänud" minu laikad on "tuttavaid" jahimehi juurde lubanud, isegi hoitavat põssat torgata lasknud.
Paraku on selliseid "koertejuhte", kes jõudes kuskile jahile, lasevad koheselt oma peni, emanuses taksid , kohe autost välja "jooksma" , saamata aru, et selleks peaks jahijuhataja luba küsima ja teiste koerte omanikega "kooskõlastama" . Nii et sellised "löömingud" on 99% oskamatute peremeeste süü :VS . Mitte koerte-või tõugude.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Tänud, yri-ikka taksid, kesses muud...laikasid ei saa ju lahti lasta-panevad metsa enne aega ja jahti peavadki ainult taksid pidama....+mehed laikasid otsimas.Ei mõista mina, kus sa küll neid kogemusi korjad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

Taksidest rääkides, siis näiteks selline oli ühe taksi töönädal.
Kõik need on seeriast verejälg.
Manused
20140922_005805.jpg
20140920_190825.jpg
20140925_012146.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Kulla Kakuke! Sul aeg Karule abiline võtta.Ei jõua Karu kõiki Lõuna_Eesti praake kokku otsida...(sinust ma ei räägi, kes teeb-see jõuab, ülejäänud ...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas Feen »

Mul anti just roheline tuli järgmise taksi otsimiseks :) Ehk, ääri veeri oleks hea saada miskeid vihjeid taksidest kes saada ning kes normaalsed ka oleks (ma olen oma Mutionu ja Kakukese Karuga suht ära harjunud, võiks olla miskit sinna kanti koer :D ).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

See on nüüd küll positiivne uudis. Tahtsin just kirjutada, et hetkel on Feeni kord. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Nagu ikka,head antakse näpuotsaga-Karu õel just sündis pesakond-seda on palju öeldud-3 kutsikat...üks juba tuleb Eestisse.On pikald oodatud ja loodetud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas kakuke »

vollifedja kirjutas:Nagu ikka,head antakse näpuotsaga-Karu õel just sündis pesakond-seda on palju öeldud-3 kutsikat...üks juba tuleb Eestisse.On pikald oodatud ja loodetud.

Kutsikate ema on siin. Leedukate asju on huvitav vaadata.
Mari, ma juba kuulsin, et teine kutsikas ka. Elame näeme, mis krantsid neist kasvavad või kasvatatakse. ;)
http://ismk.eu/index.php/lt/nariusunys? ... =0&AG_MK=0
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taksidest

Postitus Postitas vollifedja »

Jah, ,läksid mehed , kes karmikaid tahavad segamini. Aga jah, tulevad mõlemad isased.ja edaspidine on peremeeste teha. me oleme kõik kaasa pakkinud.
Vasta