Soome püstkõrv

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

Tere! Jäi silma selline tore, väikest kasvu, energiline rebase karva koerake. Erinevaid foorumeid lugedes selgus, et tegu täiesti universaalse koeraga keda saab nii linnukoerana kasutada kui ka peab metsas kinni nii sea kui ka põdra. Pidavat vajadusel isegi urgu minema rääkimata igasuguste kärplaste haukumisest.
Küsimus selline kas Eestis ka seda tõugu aretatakse? Siin foorumis on silma jäänud, et nii mõnelgi selline koer olemas aga kas keegi ka kutsikatega tegeleb ja mis hinnaga kutsikaid pakutakse?
Antud koera omanikud võiksid ka infot jagada kuidas nende koerad on dressuurile allunud ja muud sellist mis võiks algajale (potensiaalsele) püskõrva omanikule abiks olla.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
jyri

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jyri »

Suuruselt ja universaalsuselt nagu super koer,ehk idasiberi laika ja taksi "ristsugutis". Iseloomult nagu terjer, ehk "vastase" suurus ei mängi rolli. Dressuurile allub nagu afgaani hurda-kui sinu peale solvub, võib ka kingadesse hunniku lasta.
Sommid kasutavad rohkem tedre ja metsise leidmisel, mis meil teadagi keelatud. Aga kui peremeest rahuldab, siis miks mitte (y) . Ainult et pole vaja promoda unikaalsust ja asendamatust, nagu siin Baieri verekoera puhul tahetakse.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Meil saaks sellega laanepüüd küttida ja nugiseid,kährikuid,metssigu.Kasvult on ta jah pisikene,aga ilus vaadata! :D
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Grouse »

jyri kirjutas:Ainult et pole vaja promoda unikaalsust ja asendamatust, nagu siin Baieri verekoera puhul tahetakse.


Kus sa seda promomist näed. Inimene küsib tõu kohta kellest on eelnevalt infot hankinud.
Püstkõrva omanikud võiksid pajatada ka tõu sobivusest perekeskele!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas andrus »

Mu mäletamist mööda oli mingis hiljutises jahimehes sellest koerast juttu.Ja oli see nüüd kas Peep Männil või Kaarel Roht kes oma koerast ja kogemustest pajatas.
jahismurf
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Ats »

Peep Männil´il see koer täitsa olemas.
Pole looma, pole probleemi!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

Sellega on nüüd kombes, et kutsa on ilus, tark ja osav ning pealekauba ka universaalne :)
Aga kas kellelgi on ka mingit infot kus kohast ja mis hinnaga neid Eestist saada võiks?
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas pano »

Eestis kutsika saamine läheb vist raskeks :M Jahikaaslane tõi endale igatahes soomest.
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

Pead vist teiselt poolt lahte otsima,see tõug on ju Soome rahvuskoer.Kutsikate eest küsivad 750 €.Eestis sündis EKL-i järgi viimane pesakond 2007-ndal aastal ja kasvataja oli Ain Laidoja.Olen ühe püstkõrvaga koos jahil olnud.Tore,naeruse näoga,energiline koer.Eks ta metslinnujahiks aretatud ole ja seda hea meelega haugub ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

750€ on siis ilmselt siin? Teisel pool lahte näinud kuulutusi 200€ ja 400€ kandis. Muidugi on ka kallimaid. Pole põhjalikult süvenenud, äkki need 200-400€ miskid poluvernikud on ja koju diivanile karva ajama sobilikud :roll:
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Soomes on hinnad korralikumad,kui jahiks tahad peab ikka eelnevaid jahiomadustega esivanemaid uurima ja FCI Pedigree.Ega neilgi on palju jahindusse kõlbmatuid koeri liikvel!Metsalinnu katsed ja nii edasi! (b)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

Henz kirjutas: Pole põhjalikult süvenenud,


Kui soovid omale koera,siis pead ikka põhjalikult süvenema :wink: 750€ oli Soomes selle aasta augustikuus sündinud kutsikate hind.Küsiti ka tuhandet eurot.200€ hinna puhul oleks ma väga ettevaatlik.
Leidsin foorumist Ain Laidoja telefoni:5017615.Küsi allikast,saad kõige täpsemad vastused :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Sooviku jutul on jumet,sest koer elab teinekord päris kaua ja kui ta su ootusi ei õigusta on väga paha lugu.200-400 -ei saa midagi metsa sobivat kindlasti! :D
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

sooviku kirjutas: Kui soovid omale koera,siis pead ikka põhjalikult süvenema :wink:
Leidsin foorumist Ain Laidoja telefoni:5017615.Küsi allikast,saad kõige täpsemad vastused :) .

Põhjaliku mittesüvenemise põhjus ilmselt selles, et ega asjaga pole nii kiiret :) Lihtsalt varakult asjast aimu saada. Need kuulutused olid ka mäletamist mööda vähemalt eelmise aasta numbriga. Kui kutsikat tooma hakkan siis ilmselt ikka kevade poole, et kutsale ka kohe metsa tutvustada saaks. Talvel sügava lumega pole paari kuusel kutsikal ilmselt midagi teha eriti kui lumi ei kanna ka veel.
Seda nr ma juba paar korda olen proovinud kuid tel väljas olnud. Eks ma proovi veel, sealt ilmselt kõige adekvaatsemat vastust saab kutsikate kohta meil.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ära nüüd pahanda ,aga kui sügavamalt sellesse probleemi süveneda,kas pole see mitte üks lihtsalt mõtte kapriis? "Vot tahan seda tõugu ja valmis". Kui ringi vaadata ,siis on seda tõugu koeri eestis ikka väga vähe,võrreldes mõne muu tõuga.Kindlasti ei tule see kutsikate kättesaadavuse probleemist,kui ta oleks mie jahinduses tegija ,küllap siis teda siin ka kasutataks.Nagu siin juba öeldi on ta ikka põhiliselt puuotsa vahtiv koer,kui just seda jahti tahetaksegi pidada ,siis miks mitte.Vastasel juhul ei hakkaks ise uuesti jalgratast leiutama ja valiks mõne meie oludesse sobivama tõu.Kui tahtmine kindlasti väikest koera võtta,siis minu eelistus kalduks mingi terjeri (olgu siis saksa v mis iganes )poole.Taks on ju ka tore ,aga juba tänaseks on vähemalt meil lumeolud sellised,et taksimehed on sunnitud koera seljakotis kandma,mida ma isegi olen päris palju teinud. :D .Need siis sügavalt minu isiklikud seisukohad,kui mees on endale ikka midagi pähe võtnud,olgu see siis mõne püssi ostmine v antud teema ,siis on teda ümber veenda kaunisi raske,kui mitte võimatu! :D
P.s. Ka meie jahtkonnas on üks selline emane isend olemas.Tema sai ta soomest kingituseks!
Vasta