Soome püstkõrv

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Laanepüü on normaalne 20-ndast.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Tegelikult enamus seda ei harrasta,sest on nilbelt palav aeg. :D
jyri

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Aga kas selline jutumärkides jaht on ka normaalne on omaette küsimus.

Sul palav õigus.Kuna sellist jahti saigi ainult jutumärkides kirjeldada sest koerad olid ametis igal pool kellega iganes, väljaarvatud pardid. Enam pardijahti ei peagi. Isegi poolautomaadi müüsin maha. Aga oma esimese laikaga oli pardi-ja nepijahti super pidada-kui koer nägi linnu kukkumist,olin 100% kindel et see varsti mu jalgade ees lebab (y),sõltumata pilliroo tihedusest ja kõrgusest .
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

puugi kirjutas:Tegelikult enamus seda ei harrasta,sest on nilbelt palav aeg. :D

Eks see oleneb ka aastast. Mõni aasta on tõesti vastikult palav ja niiske, samas teine aasta kannatab sama aeg juba midagi teha :lol:
Kontakteerusin ka Ain Laidojaga, temal praegu kutsikaid pakkuda pole, viimased olid olnud veel krooni ajal ja konkreetseid kutsika plaane momendil pole. Ka ei osanud ta välja pakkuda kes veel siinmail nende koertega tegeleks. Lasin sõna lahti ka üle lombi, eks näeb mis sealt kuuleb.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:Laikaga võib jahihooaega alustada 20 Augustist. "Partidele" :lol:

muideks, vene netis on üsna palju juttu ka laikade puhul veest lindude toomise teemal, sh vastavatest katsetest.

Minu veteran igatahes ujub nagu vene kirves, tagajalad põhjas ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

honkomees kirjutas:Minu veteran igatahes ujub nagu vene kirves, tagajalad põhjas ...


Vot see on üks huvitav asi jah,et osa koeri ei oska õieti ujuda.Mul ujus esimene foksterjer nii,et tagumised jalad hoidis krõnksus ja ainult esimestega sibas.
Naine võib olla,koer peab olema!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

sooviku kirjutas:
honkomees kirjutas:Minu veteran igatahes ujub nagu vene kirves, tagajalad põhjas ...


Vot see on üks huvitav asi jah,et osa koeri ei oska õieti ujuda.Mul ujus esimene foksterjer nii,et tagumised jalad hoidis krõnksus ja ainult esimestega sibas.


Minu sheltie kardab üldse vett nigu tuld niiet mingist ujumisest pole juttugi :) Oma 16 eluaasta jooksul on teda pesta ka vist paar korda saanud aga ega vajadust pole nagu olnud ka :M
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Ujuvad kui õpetada! (b)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas hundikütt »

Vana mul nagu morsk aga noorele tuleb vist ka rõngas osta,kui jalad põhja ikka ei ulata, siis vette ei lähe. :VS
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Jõgedel on õhuke jää ja koertele ohtlik.
jyri

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jyri »

honkomees kirjutas:
Minu veteran igatahes ujub nagu vene kirves, tagajalad põhjas ...


Ise olin elus näinud ainult 1 ujumist mitteoskavat koera :VS .Praegune noorem on teine (y) , kuigi vette läheb julgelt, aga "stiil" :P Tuleb välja, et neid laikade seas rohkem!
Nägin soome TV-s saadet, kus koer õpetatakse ujuma spetsbasseinis 3..4 päevaga-pannakse kõhu õmber täispuhutav "lastevest",mis ei luba tagajalgadel põhja vajuda ja lastakse ujuma.Koos instruktoriga, kes samuti basseini sees.Peremees bassu ääres. Iga järgmise korraga lastakse õhuhulka väiksemaks. Niipalju kui suguluskeelest aru sain, on tulem 100%.
Saates oli doberman, aga jutt käis kõigist koertest (y) .
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Päris naljakas lugeda,ei kujuta küll ette ,et peaks laikat ujuma õpetama ja pole siiani ka kuulnud ,et mõni oleks ära uppunud,kuna ei osanud ujuda. :) Mõni päev tagasi ületasid oma koerad 5-6x jõge.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas TRG »

Ka mina pole kuulnud ega näinud koera ,kes ujuda ei oskaks :lol:
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Millist jõge?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas MLP »

tõsi ta on ,et mõni ei oska ..olen ka omanud sellist koera keda pidin pidevalt päästmas käima kuna seff ei kartnu vett ja teistega vees mängid meeldis ujus vanamoorile järgi kuidagi aga tagasi enam ei saanud kuna jalad põhja ei ulatunud enam...
sinu nukker noku!
Vasta