Soome püstkõrv

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas MLP »

kult kirjutas:Ära nüüd pahanda ,aga kui sügavamalt sellesse probleemi süveneda,kas pole see mitte üks lihtsalt mõtte kapriis? "Vot tahan seda tõugu ja valmis". Kui ringi vaadata ,siis on seda tõugu koeri eestis ikka väga vähe,võrreldes mõne muu tõuga.Kindlasti ei tule see kutsikate kättesaadavuse probleemist,kui ta oleks mie jahinduses tegija ,küllap siis teda siin ka kasutataks.Nagu siin juba öeldi on ta ikka põhiliselt puuotsa vahtiv koer,kui just seda jahti tahetaksegi pidada ,siis miks mitte.Vastasel juhul ei hakkaks ise uuesti jalgratast leiutama ja valiks mõne meie oludesse sobivama tõu.Kui tahtmine kindlasti väikest koera võtta,siis minu eelistus kalduks mingi terjeri (olgu siis saksa v mis iganes )poole.Taks on ju ka tore ,aga juba tänaseks on vähemalt meil lumeolud sellised,et taksimehed on sunnitud koera seljakotis kandma,mida ma isegi olen päris palju teinud. :D .Need siis sügavalt minu isiklikud seisukohad,kui mees on endale ikka midagi pähe võtnud,olgu see siis mõne püssi ostmine v antud teema ,siis on teda ümber veenda kaunisi raske,kui mitte võimatu! :D
P.s. Ka meie jahtkonnas on üks selline emane isend olemas.Tema sai ta soomest kingituseks!

vaevalt ,et terjeriga sellistes oludes jahi pidamine lihtsam on kui taksiga...... :lol: lihtsalt võrdlus ei ole minu jaoks asjakohane....
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Ega urgudes lund ei ole? :D Tahate vägisi mehest urujahimeest teha? :M
jyri

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jyri »

Ja jõutaksegi kaarega väga lihtsa tõeni-pole olemas häid-või halbu koeri( tõugusid), on olemas konkreetsele jahimehele konkreetseteks ülesanneteks sobilikud või mitte sobilikud koerad(tõud). Kellele ema, kellele tütar (y) . Sama jaotus käib ka relvade, autode, moona,jahipidamisviiside,riietuse, puhkuse veetmise kohtade jms kohta :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:...Taks on ju ka tore ,aga juba tänaseks on vähemalt meil lumeolud sellised,et taksimehed on sunnitud koera seljakotis kandma,mida ma isegi olen päris palju teinud. :D ....

Niru taksiga võib see tõesti nii olla, aga laup lasti minu oma eest siga ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

Heh, mis siin pahandada, iga ühel oma arvamus ja eelistused :)
Eks kuigipalju ole ju seda kapriisi ka kindlasti :lol: aga samas plaanis rohkem omaette jahil käia ja mitte niiväga seale-põdrale rõhku panna kuna palju sa seda metsloomaliha ikka vitsutad ja niisama ka neid ju ei lase :M . Ühesönaga need elukad jätaks põhiliselt ühisjahti.
Koeraga aga piiraks kährikute ja kärplaste arvukust :lol: ja linnujahis vöiks ju ka keegi lastud sulelised kokku korjata :lol: No ja kui ta juhuslikult metsas mõne sea kinni peab, ega ma taga riidlema ei hakka 8)
Aga see tõug jah põhiliselt nende kährikute ja kärplaste pärast valitud, lisaks muidugi see, et ta lihtsalt meeldib :D
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

Mina küll selles probleemi ei näe,millise koera mees valib.Aga kindlasti tuleb esimesena valitud tõu tausta uurida,et pärast sõber tööta ei jääks.Kui tõesti urujahti pidada plaanid :M siis ma ei taha hästi uskuda,et soome püstkõrv selleks kõige sobilikum koeratõug on.Püstkõrva ei tohi ka,erinevalt taksist ja terjerist,endaga terve hooaja jahil kaasas vedada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

sooviku kirjutas:Kui tõesti urujahti pidada plaanid :M siis ma ei taha hästi uskuda,et soome püstkõrv selleks kõige sobilikum koeratõug on.

Kust Sa selle urujahi plaani välja lugesid :?: Urujahti mul plaanis pidada pole. Kui seda kährikutega seostasid siis neid tolgendab igal pool. Selleks pole vajadust urujahti pidada. Sama lugu ka rebasega. Äärmisel juhul saab neid ka kastlöksuga püüda (rebasega see muidugi vähe keerulisem).
sooviku kirjutas:Püstkõrva ei tohi ka,erinevalt taksist ja terjerist,endaga terve hooaja jahil kaasas vedada.

Miks? Seleta mulle rumalale... :roll:
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Ei pea sind sugugi rumalaks aga nii on seaduses kirjas.
Naine võib olla,koer peab olema!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

Äkki on mingit viidet sellele säädusele? Jahiseadusest ei tule sellist punkti ette :roll:
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas kakuke »

Võta jahieeskiri lahti ja keskendu jahipidamisaegadele ja viisidele, et kuna, kuidas ja keda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

20.august kuni 28 veebruar.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Henz »

Ilmselt võtsin seda "seadust" liiga sõna sõnalt. Jahieeskirjas tõesti koertest ja jahiaegadest põhjalikumalt juttu.
Võtsin selle uuesti lahti ja tekkis ka üks küsimus. Kas püstkõrva võib seadusandluses lugeda laikaks? Et kui sääduses on kirjas näiteks, et koprale võib pidada jahti laikaga 1. oktoobrist 28. veebruarini siis kui ma seda püstkõrvaga teen siis riielda ei saa?
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas puugi »

Jah on laika.
jyri

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jyri »

Laikaga võib jahihooaega alustada 20 Augustist. "Partidele" :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas andrus »

Aga kas selline jutumärkides jaht on ka normaalne on omaette küsimus.
jahismurf
Vasta