Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Metslane »

Kuigi koeratoidu kotil on kogus kirjas, siis jahi ajal andsin 25% rohkem ja ribid turritasid ikka välja. Nüüd, kui jalutamas ainult käin, siis saab 10% rohkem, kuna õuekoer ja ikka ribid turritavad. Eks see koti jutt on heaks teejuhiks küll, kuid peab ikka vaatama koera peale ka, kuidas konditsioon on.
Aim small, miss small!
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas::M Nagu tavaliselt,ei saanud ma Jägervisioni jutust enamusest aru.See on see pikk jutt.... :) Ei midagi isiklikku.Jyri aga,miks sa arvad,et krõbinaid sööv koer elab vähem,kui igast muud lobi sisse ajav peni?Võib-olla suri see vähemelanud loom muu asja pärast varem või siis teine elas sellepärast vanemaks,et lihtsalt elu oli parem.Eluiga,eriti veel jahikoera oma ,mõjutavad ju sada erinevat asja.Kuidagi ei taha uskuda,et näiteks Virbac toodab sellist toitu,mis lühendab koera-kassi eluiga kolme aasta võrra.

Eks minu arvamised tugine konservatiivsetele arusaamadele paljuski. Krõbinad on "tehistoit" , liha-naturaaltoit. Vahe on sama, mis metssea-ja kodusea liha maitsel/ kvaliteedil- üks sööb seda, mis talle vajalik andtud hooajal antud vanuses/konditsioonis, teine seda, mis talle ette antakse. Ka sellepärast arvatakse uluki liha palju väärtuslikumaks, kui kodulooma oma.
Kas nüüd krõbinad eluiga otseselt vähendavad-ei oska öelda, aga "minu" loomakliiniku arstid on küll seda meelt, et "kodukoerad" elavad jahikoertest mõne aastakese vähem.
METSLANE- kui su koeral ribid väljas, siis 100% +++ on tal paeluss sees.Usu mind, selles küsimuses( paelussi tuvastamine) annan niimõnelegi "loomaarstile" silmad ette.
Ja ka mistahes "hea" ussirohi paelussi ei hävita-ainult "narrib" veidi
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Metslane kirjutas:Kuigi koeratoidu kotil on kogus kirjas, siis jahi ajal andsin 25% rohkem ja ribid turritasid ikka välja. Nüüd, kui jalutamas ainult käin, siis saab 10% rohkem, kuna õuekoer ja ikka ribid turritavad. Eks see koti jutt on heaks teejuhiks küll, kuid peab ikka vaatama koera peale ka, kuidas konditsioon on.


Kui ikka turritavad,siis anna keedetud metsea liha ja muud head paremat.Sellepärast,et ega need krõbinad üksi ka kaalu juurde anna ja õues on ju külm ka endiselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sooviku »

Jägervision kirjutas:Sai nüüd mu eneseväljendus selgem?


:lol: Tervelt 15cm selgem.
Naine võib olla,koer peab olema!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Jägervision »

Seda, et kondisel koeral on 100%+++ ussid, võiks keegi mu doberile rääkida :lol: Nüüd juba koerakujuline, oli ta otsast otsani muidu- ja solkmerohtudega läbi mürgitatud ja testitud, kui ikka ei tulnud kaalu kusagilt otsast, ainult kadus. Ainevahetusejama... Neid probleeme ja haigusi, mis koera kondiseks teevad, on omajagu, ussid on vaid üks neist.
Reijo
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 25, 2013 8:59 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Reijo »

Ostsin sellist vitamiini pastat koerale, sööb seda küll heameelega.
Selline toode siis: http://www.koerapood.ee/product.php?id_product=208
Mis te sellisest tootest arvate?
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

Jägervision kirjutas:Seda, et kondisel koeral on 100%+++ ussid, võiks keegi mu doberile rääkida :lol:.

Sa ikka vaata teema pealkirja, seal selgelt öeldud, et jutt käib laikast. Aga dober erinebki laikast k.a. sellega, et tal peavadki ribid paistma. Sest neid "varjavat" aluskarva pole. Või sinu doberman on karmikarvaline ja Eesti eluks adopteerunud aluskarva kasvamisega? :D
Egas siis dieedi-või rohtudega saa saavutada välimiku sarnasust näteks minu ja "mosse" vahel :D .(Loodan, et ta võrdluse eest ei pahada). (b)
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Jägervision kirjutas::lol:
Kutsikatele kaltsiumilisa andmine on kaht otsaga asi, sest selle üleannustamine võib olla väga halbade tagajärgedega nagu ka selle puudujääk. Kutsikate organism, erinevalt täiskasvanud koertest, ei reguleeri kui palju Ca imendub ja kui palju "jookseb läbi." Luude väärarengud, teiste ainete tasakaalutus ning väidetavalt isegi käitumishäireid võivad olla liigse Ca manustamise tagajärg olenemata sellest, kas see Ca tuleb pulbripotist, munakoorest või kodujuustust.


Paar täpsustavat tõde.
Kaltsium ja koera keha lähevad üksteisest mööda "nagu võõrad vihmas", kui kaltsium on aktiviseerimata. See tähendab siis D-grupi vitamiine. Ikka need D2 ja D3.
Ülepea on kutsika (aga ka inimese kehas) kaltsium vaid kolmes vormis. Luudes, globuliinides (toodab soole lamina propria) ning vähesel määral nö vaba ja aktiveerimatu. Sellest viimasest saab siis teha neerukive ja muud vahvat.

Ussid.
Seltskond solkmeid on tavaliselt kõigil koertel. Häda on majas, kui neid paljuks läheb. Solkmerohi - tavaliselt piperasiin mingi brändinimega - toimib ainult(!!!) täiskasvanud solkmele. Tolle ussikese elutsükkel on aga 7 kuud pikka ja suure osa sellest veedab ta mujal, kui sooles.
Lisaks on teisi usse, kellest osad ei ole inimese silmaga üldse nähtavad - filaariad näiteks. Ning, kelle elukeskkond ei ole sool vaid veresoon, aga ka süda näiteks.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sooviku »

Indrek S. Einberg kirjutas:Tolle ussikese elutsükkel on aga 7 kuud pikka ja suure osa sellest veedab ta mujal, kui sooles.


Kas see tähendab seda,et ussirohi on tegelikult mõttetu?
Naine võib olla,koer peab olema!
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Ussirohi ei ole mõttetu - vabandan sügavalt, et säärane mulje jäi mu postitusest. Tuleb lihtsalt arvestada, et kuigi ussikuuriga saab vagaseks teha täiskasvanud maod soolestikus, peab arvestama, et nende noorvormid on samuti kusagil koera keres (sageli hingamislihastes, millest annab tunnistust luksumine ja köhatused). Seetõttu tuleb kuuri korrata lootes, et läheb täppi - noh selles mõttes täppi, et järgmine kuur satub just sellele hetkele, mil noorvormist saab täiskasvanu ja ta soolde liigub.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sooviku »

Nii,et kui õigete vaheaegadega ussirohtu anda,peaks koera sellest elukast puhta hoidma. :M Seda,et luksumine võib tähendada usside olemasolu,ma ei teadnudki.Jälle targem.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

Indrek! Piperasiin ju toimib ainult nn.ümarsolkmete, askoriidide, vastu.Isegi lastele anti lasteaedades sisse. Kutsikale mäletan, et oli 2g 10kg keha kohta jagatuna neljaks- 2x päevas 2 päeva sisse sööta. Siis 10 päeva vahet, ja tsükkel korrata. Paelussidel pole piperasiinist ei soe ega külm. Neile on vaja kangemat kraami. Või ma eksin oma veendumustes? :M
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Jüri, oled õigesti aru saanud. Piperasiin toimib ümaratele. Veratriin jälle laiadele. Paraku on see madude seltskond põrgulikult suur ja lai. Õnneks pole filaariad jms kuigi laialt levinud. Päris paljude nö usside puhul puudub ravi tänini.
Kuid jah, parasitoloogia õpik ei kaalu kunagi alla kahe kilo. Seega on seletksond, mida kirjeldatakse jube rohekarvuline.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas kakuke »

Mul enda koeral ntx ongi indikaatoriks, et aeg anda ussirohtu see, et koer köhib. Peale rohtu see ka koheselt kadunud, nagu noaga lõigatud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas MLP »

paelussidega ja teiste suurtemate tegelastega on veel see asi ,et tapleti andmine ei pruugi üldse mõjuda vaid tuleks teha süst ,mis peaks 99% kõik tegelased tapma.... :!:
sinu nukker noku!
Vasta