Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

Indrek S. Einberg kirjutas:Kas kellelgil on hääd nõu, kuidas kuts ülepea krõbuskeid sööma panna? Ja, jaa, Jüril on ka minu meelest õigus, aga kogu aeg ei viitsi vaaritada ju! Võtsin eluka. 8 kuud. Tõug: labriiver (st. labrador + retriiver). Muidu kena: läigib, aktiivne, kontaktne, aga krõbusekid vaatab nagu pakuksin talle rebasekakku. Talle jeekimile anna kartuleid-sousti-kotletti või juurvilja suppi. Ime veel et idusid ei taha. Eelmine omanik ütles küll, et ta ei ole krõbuskeid saanud, aga ma ei teadnud, et ta lausa võitlev kodutoidu entusiast. Ma tean enam-vähem kuidas koer "kokku käib ja töötab", aga "tankida" ei oska :cry:

Mina söödan sellist toodet http://www.wauh.eu/2012/04/26/koeratoit-2/
Nagu öeldud, tavaline annus on 2x väiksem , kui soovitatud etiketil. Jahihooajal annan värsket/külmutatud liha lisaks. Käin kohapeal toomas( 30% odavam, kui poes) kord kvartalis ja hoian sügavkülmas.
Indrek- selle annustamiseks piisab ainult kile eemaldamisest. Keetma ei pea midagi, kotlette praadida sedaenam. :D
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Jack »

Jyri äkki räägid ka, palju siis maksab, kui 30% odavam?
...kohe metsa...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas aivar00 »

Lugedes koeratoidu vabriku andmetest sõna Väike-Maarja, siis kohe seostus tööstus millegipärast loomsete jäätmete kogumispunktiga :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

Jack kirjutas:Jyri äkki räägid ka, palju siis maksab, kui 30% odavam?

Kopika täpsusega ei mäleta, aga koos KM-ga kuskil 0,90 EUR/tk ringis. Tallinnas on 1.20 müügikohtades.
Aivari tähelepanek pole esimene-paljud on seostanud. Aga siiani, kuskil 4 aastat juba ( enne WAUH oli nimeks "koeratoit" , müüdi 1/2 liitrsistes klaasapurkides, netto samad 800g. Nüüd siis kaasajastunud) olen mõlemat koera söötnud ja midagi halba täheldanud pole.
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Tuhat tänu kõigile, eriti soovikule. Näpuvahelt-võte töötas! Nosis nii umbes poole oma portsust sel moel ära ja seejärel vajutas juba koonu ise kaussi.
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

Lisan ka omaltpoolt veidike tarkust. Kõik väikesed kutsikad ja vahel ka natuke suuremad koerad tahavada vahel süüa mulda ja kive jne. Mina kasutan üht väga lihtsat ja toimivat nippi. Kutsikas hakkab mulda sööma peale 1 elukuud, kui tekib soov saada lisaks emapiimale kõrvalt toitu. Selle toidu peale lõikan noa või kääridega vürtsikilu väikesteks tükkideks. Täpselt nii, kui karbist võtad, koos maitseainetega , oleneb koera suurusest , saksalambakoera kutsikale lõikan 3-4 kilu ühe söögikorraga 1 kord päevas ja nii kaua, kuni karbist jagub. Sellest piisab, ei mingit mulla ega kivide söömist. Järele proovitud 10 aastat. Nüüd ,talvel, võtsime oma pereliikmeks ka lääne-siberi laika kutsika, täpselt sama asi, aga Tallinna kilud päästsid taas olukorra.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas MLP »

hunt-kriimsilm kirjutas:Lisan ka omaltpoolt veidike tarkust. Kõik väikesed kutsikad ja vahel ka natuke suuremad koerad tahavada vahel süüa mulda ja kive jne. Mina kasutan üht väga lihtsat ja toimivat nippi. Kutsikas hakkab mulda sööma peale 1 elukuud, kui tekib soov saada lisaks emapiimale kõrvalt toitu. Selle toidu peale lõikan noa või kääridega vürtsikilu väikesteks tükkideks. Täpselt nii, kui karbist võtad, koos maitseainetega , oleneb koera suurusest , saksalambakoera kutsikale lõikan 3-4 kilu ühe söögikorraga 1 kord päevas ja nii kaua, kuni karbist jagub. Sellest piisab, ei mingit mulla ega kivide söömist. Järele proovitud 10 aastat. Nüüd ,talvel, võtsime oma pereliikmeks ka lääne-siberi laika kutsika, täpselt sama asi, aga Tallinna kilud päästsid taas olukorra.

kunagi olen lugenud mingit raamatut ,mis ütleb järgmist.....
vürtsised toidud (soolad,piprad) jne võivad koera haistmise lootusetult rikkuda,samuti ei ole hea jahikoera kasvatada tubastes tingimustes eriti köögis kus käib pidev vaaritamine.....!
sinu nukker noku!
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

Täpsustan oma juttu. Iga liigtarvitatud asi siin maailmas rikub midagi. Ikka mõistusega tuleb asju teha. Ma ei räägi siin igapäevasest söömisest kuust-kuusse:) tule taevas appi! Kõiki minu koerad on vaatamata kutsikaeas paarile kilusöömisele terved ja tugevad isendid, muuhulgas ka edukad põllujäljekatse sooritajad.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas MLP »

hunt-kriimsilm kirjutas:Täpsustan oma juttu. Iga liigtarvitatud asi siin maailmas rikub midagi. Ikka mõistusega tuleb asju teha. Ma ei räägi siin igapäevasest söömisest kuust-kuusse:) tule taevas appi! Kõiki minu koerad on vaatamata kutsikaeas paarile kilusöömisele terved ja tugevad isendid, muuhulgas ka edukad põllujäljekatse sooritajad.


põllul ajab minu pit bull ka jälge...!ei olnud miskit isikliku lihtsalt räägin seda mida raamat ütleb!!
sinu nukker noku!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas andrus »

Ma nüüd söötnud kõike seda mida te siin olete soovitanud.Mulda ja väikseid kivikesi sööb ikka siis kui ise tahab. :lol:
Väike-Maarja 40eurist kutsika toitu võin kah ilmselt sigadele söötma hakata.See tuleb igast muu kraamiga korralikult ära segada siis sööb.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Välek »

Ma pole teemat läbi lugenud, võibolla sellisest jamast juttu olnud.... igaljuhul minu vene euroopane sööb lisaks kõigele muule ka sarapuupähkleid. Kõigepealt sätib pikalt hamba alla, et pähkel vehkat ei teeks, kui kõvemini hammustab... Silmad seisavad peas, nii keskendunud on. Kui raksakas ära käinud, sülitab koored välja ja sööb pähkli ära. Teada sain sellest, kui pähkli maha pillasin... Koer oli kohe platsis ja tegi asja ära. Ma arvasin, et juhus, andsin teise, siis kolmanda jne...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Pähkel täitsa maitseb koerale.Ma isegi sellist asja näinud.Sügisel sarapikkudes kährikud käivad samuti pähkleid söömas.Sügisel täheldasin,et koerad käisid tiigi kaldal puhast sinist savi söömas.Nii oma kui võõrad, kes külla juhtusid tulema.Ju on ikka vaja.
Vasta