Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Reijo
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 25, 2013 8:59 am

Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Reijo »

Tere,
Mure järgmine, et sai eelmine kuu toodud koju Vene-Euroopa Laika kutsikas, vanust üle 2 kuu, kuid häirib see, et ta sööb mulda ning seejuures võib ka kivikesi alla neelata mis on väga paha, ise ei oska sellise asja puhul midagi ette ka võtta.
Ehk oskaks keegi soovitada mis sellisel puhul tegema peaks?
Kui see peaks olema loll harjumus, siis kuidas sellest lahti saaks?

Ettetänades!
R.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Kutsikal on tõsine vitaminide puudus.Kas kaltsiumit saab?
Reijo
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 25, 2013 8:59 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Reijo »

puugi kirjutas:Kutsikal on tõsine vitaminide puudus.Kas kaltsiumit saab?


Tänud vastamast! :)
Kutsikale olen andnud kohupiima süüa ja keefirit juua vahelduseks, nendest peaks ta kaltsiumi kätte saama?
Ning siis muidugi ka kaerahelbe pudru, kuivkrõbinaid, liha ja muud head.
Tuleb sammud loomakliinikusse siis seada, kuigi netis on ka suur valik koertele vitamiine olemas, kuid ise neid sealt valida kahjuks ei oska.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas MLP »

1 hea toidulisand on kalamaksaõli mine osta 0,5 pudel ja iga päev väike lonks koerale toidu sisse..

ja ka minul on koer kes on 7a ja sööb mulda kutsikast saati ja päris kindlasti tal vitamiini puudust pole kuigi jh see võib olla üks põhjustest...ja esmalt vaataks toidu mida kutsikale annad üle ,need tavalised poetoidud võivad kutsikale jääda lahjaks ega need eriti midagi ei sisalda...
sinu nukker noku!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas plaaster »

Millist kuivtoitu annad?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Mineraalained on ka vajalikud.Multi-vitamiini tabletid sisaldavad vajalike elemente ja mulda,savi,betooni närivad just ainete puudusel.MLP-kui tihti ise koerale tablette manustad?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas MLP »

vahel saab ka, aga yldiselt toidan caniniga peaks kõik vajaliku sealt saama ...lisaks saab veel kalakat,et karv läigiks ja nahk normaalne oleks :wink: kunagi jahvatasin kõik munakoored pulbriks ja söötsin ka selle koerale sisse, kellegi targa soovitusel :D
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Isegi munakoori pudistanud. :D Aga toorest munast saab ka palju vajalike aineid ja igasugust taimetoitlaste maltsa võib ka riivida ja toidule lisada.Ainult piimaga ei tohi liialdada.Ja kutsikatele ussikuurid on väga vajalikud!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Koer on kiskja,mõtle mida need söövad. Igasugused hapud asjad võivad koeral kaltsiumi hoopis välja viia(pett,keefiir)
Reijo
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 25, 2013 8:59 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Reijo »

Ahto Kattai kirjutas:Koer on kiskja,mõtle mida need söövad. Igasugused hapud asjad võivad koeral kaltsiumi hoopis välja viia(pett,keefiir)


Kusagilt koerte foorumist jäi kõrvu, et koerale anda keefirit, kuna on seedeelundkonnale hea aga eks ma jätan sellise asja andmise ära. Kohupiim vist ei tohiks paha teha?
Hetkel tarbib ta kuivtoiduna Pedigree kuivtoitu mis kutsikatele mõeldud aga kui see lahjaks jääb, siis tuleb see koerapoe kuivtoidu vastu välja vahetada ning ka multivitamiinid veel lisaks osta. :)
Tänud kõigile vastamast!
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

Eks mulla söömine tähendab tõesti, et millestki puudus.
Kaltsiumi tablettide asemel anna kutsale ette tavalist "koolikriiti". Kutsa närib seda vajadusel. Mõned närivad samal põhjusel betooni. Siis on kasulik anda, jällegi närida, mitte tablettide kujul, sütt. Kõlbab ka nn. grillsüsi. Väga kasulikud on ka juba mainitud munakoored. Toored, purustatud.
Pedigree jms. on nn. diivaterjerite toit. Töötavat( tugevat ja vastupidavat) jahikoera sa sellega ei kasvata. Kapsasupikestega kah mitte- jahikoer vajab liha, mitte hakitud( et ka lõuad areneksid ja seedimine toimiks). Eriti kasvamise perioodil. Ja parem, kui liha oleks toores, sest keetmine "viib välja" palju kasulikku!
Ei soovitata midagist sisse sööta "vägisi" , peale solkmetõrje. Pane kaussi-vajadusel ise võtab, kui palju ta organism vajab. Ja see kõik sõltumata koeratõust!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sax »

küll loom teab mis talle hea on. eks saab siis just mullast endale puuduolevad ained kätte. mul oli kunagi kolli kes periooditi sõi lehmasitta sisse niiet endal hakkas vaatamisest paha aga koer elas kõrge vanuseni
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas under »

inimsele aitab kaltsiumi omastada d vitamiin... kas koertel on sama lugu öelda ei oska... aga kui on siis pole väga kasu munakoortest jne. kui toidust ei saa piisavalt D vitamiine kätte...Royalil peaks olema igasugu spets toite koertele... ja seda tooreliha juttu olen ka kuulnud kasvatajatelt. Osad kylmutavad veel ära ka, et nii lihtsalt sisse ahmida endale ei saaks... malamuutide omanike tean kes nii teevad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas kakuke »

Ma tean päris paljusid, kellede koer on toortoidu peal. Enda oma ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Väga kasulikud on ka juba mainitud munakoored. Toored, purustatud.

Ei ole küll miski tohter aga meelde on jäänud asjaolu, et kaltsiumi omandamiseks peab olema miskit rasvainet( minu arusaamise järgi too kalamaksa õli on OK). Selle munakoore võid ka jahuks teha - olen kindel,et koer situb selle sama targalt välja.

Kas keefir või miski muu hapu kaltsiumi välja viib ma küll ei ole ühegi loomaarsti või inimesearsti suust kuulnud :M . Seda peaks vast meie tohtrite käest uurima. See on juba mitme aasta tagune soovitus - anda koertele piima asemel keefiri. Minu omad saavad mõlemit kui endast üle jääb. Olen tähele pannud, et kinnise kõhu vastu on keefir minu koeri aidanud. Aga nende nn. poetoitude, eriti odavate brändide omad nagu on Pedigree koostisosaks pidi olema enamjaolt tuhk.
Kokkuvõttes mine loomaarsti juurde ning küsi temalt mida koerale soovitab. Minu arusaamise järgi peaks toore liha igapäevane söötmine koerale vajaliku vitamiinikoguse käte andma - koer ju tõesti kiskja :lol:
ikka lõbusalt
Vasta